Image
28.7.2014 0 Comments

Britská vláda sa rozhodla pre open source formát ODF namiesto OpenXML

Blesk_britska vlada.jpg Britská vláda oficiálne prijala Open Document Format (ODF) ako štandardný formát pre vládne dokumenty.

V oznámení sa hovorí, že PDF/A a HTML sú teraz štandardy „na prezeranie" a ODF sa bude využívať „na zdieľanie a spoluprácu na vládnych dokumentoch".

Podľa oznámenia má použitie otvoreného štandardu priniesť úspory nákladov (odhadom až 1,2 mld. libier). No zároveň toto rozhodnutie možno interpretovať aj ako nie veľmi zahalený výpad proti Microsoftu, ktorý sa snažil zmobilizovať svojich partnerov vo Veľkej Británii na presadenie svojho formátu OpenXML.

Rozhodnutie prejsť na ODF znamená, že občania môžu namiesto komerčných produktov použiť na prácu s týmto formátom slobodný softvér (Libre Office či OpenOffice). No v súčasnosti aj kancelársky balík Microsoft Office 2013 podporuje ODF 1.2, hoci podľa dokumentu Microsoft TechNet sa pri ukladaní a otváraní súborov v tomto formáte môže stratiť niektoré formátovanie.

Microsoft vo svojom vyhlásení tvrdí, že rozhodnutie britskej vlády podporovať HTML, PDF a ODF a vynechať OpenXML je pre používateľov mätúce a potláča konkurenciu.

Zdroj: theregister.co.uk

redmondmag.1105cms01.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Technologickí jednorožci sa na burze trápia

18.11.2019 00:00

Odhaduje sa, že v USA je v súčasnosti približne 180 technologických jednorožcov – startupov ohodnotených na viac než miliardu USD. V predchádzajúcej dekáde ich bolo len deväť. Tento status prináša veľ ...

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá