Brazílsky startup vyvíja rýchly test na COVID-19

1

Brazílska spoločnosť Hi Technologies oznámila, že pracuje na sériovej výrobe rýchleho testu na COVID-19, ktorý by mal poskytnúť výsledky za 15 minút. Test by mal byť pripravený v druhom aprílovom týždni.

Startup Hi Technologies bol založený v roku 2004 a čiastočne je vo vlastníctve spoločnosti Positivo Tecnologia, čo je jeden z najväčších brazílskych výrobcov technológií. Startup uviedol prenosné a pripojené laboratórium Hilab, ktoré je prostredníctvom neinvazívnych krvných testov schopné okamžite odhaliť infekčné choroby.

Pomocou niekoľkých kvapiek krvi z prsta pacienta vykonáva Hilab laboratórne testy pričom využíva imunochromatografiu a kolorimetriu. Vďaka technológiám, ako je internet vecí (IoT) a umelá inteligencia, a prostredníctvom partnerstiev so spoločnosťami, ako sú Microsoft a Intel, môže Hilab spracovať tieto testy v priebehu niekoľkých minút.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
veda vyskum startup

1 komentár

Rychlotesty predsa existuju reakcia na: Brazílsky startup vyvíja rýchly test na COVID-19

25.3.2020 15:03
Startup z 2004, to je nieco ako vecny student... Rychlotesty na protilatky do 15 minut existuju (SR ich nakupila viac ako milion), ale nie su pouzitelne na zamedzenie sireniu ochorenia, pretoze protilatky sa zacinaju tvorit az niekolko dni po nakaze. Takze v prvych dnoch je negativny a clovek siri chorobu dalej. V USA schvalili test z vyterov, kde su vysledky do 45 minut, to je lepsie pouzitelne.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať