Bratislavský Autosalón bol aj v znamení Elektromobility

0

Elektromobilita je témou ktorá bude v najbližších rokoch v tej či onej forme prítomná v našich životoch a Autosalón v Bratislave iba dokázal že tu nejde o žiadnu vzdialenú budúcnosť.

Iba ťažko ste hľadali expozíciu v ktorej by nebolo niektoré z elektrifikovaných vozidiel, či už šlo o hybrid, plug-in hybrid alebo elektromobil.

Elektromobilita je proste tu a jasne do dávala najavo aj expozícia Ministerstva Hospodárstva SR  organizovaná Slovenskou Agentúrou pre Investície a Rozvoj (SARIO) pod názvom Elektromobilita a Slovensko, Dobrý Nápad.

Redakcia PC REVUE bola odborným garantom a organizátorom celého programu o elektromobilite ktorý bežal počas celého trvania Autosalónu v dňoch pre verejnosť v čase od 11 do 16 hodiny. Každý deň v rámci tohto programového bloku vystúpilo 5-8 prednášajúcich z rôznych odvetví, aby návštevníkov oboznámili so základnými princípmi ale aj najnovšími trendmi v tejto oblasti.

V programe vystúpilo celkovo viac ako 23 prednášajúcich ktorý zastupovali Ministerstvo hospodárstva, Úrad verejného obstarávania, niekoľko automobilových výrobcov, prevádzkovateľov nabíjacej infraštruktúry či Car-sharingových služieb, ale aj výrobcov nabíjačiek a ďalšieho vybavenia pre elektromobilitu.

Zaujímavosťou bolo vystúpenie zástupcov Mestskej polície zo Šale ktorý už niekoľko rokov používajú dvojicu elektromobilov pri výkone služby a radi sa podelili o ich skúsenosti z praxe.

Súčasťou programu boli aj panelové diskusie do ktorých sa okrem prednášajúcich aktívne zapájali aj návštevníci a mohli tak priamo s prítomnými odborníkmi diskutovať a vymieňať si skúsenosti v tejto oblasti.

Expozícia bola koncipovaná tak aby si návštevníci mohli pozrieť najrôznejšie elektrifikované dopravné prostriedky od historického elektromobilu Detroit Electric z roku 1918 až po najnovší, o 100 rokov mladší Jaguár i-Pace, elektrické bicykle, kolobežky či celú paletu nabíjacích staníc od najjednoduchších do domácnosti až po najnovšie Ultra Fast nabíjačky s výkonom 350 kW. Nezabudlo sa ani na najmenších ktorý si s radosťou vyskúšali stacionárny bicykel vďaka ktorému si mohli vyrobiť sladkú odmenu, cukrovú vatu.

Redakcia PC REVUE na tomto podujatí samozrejme nebola náhodou. Naši pravidelný čitatelia dobre vedia že problematike elektromobility a alternatívnych palív sa venujeme systematicky a okrem toho sa zúčastňujeme na rôznych odborných prezentáciách pre školy a na ďalších akciách.

 Ókrem toho naša redakcia v minulom roku vydala ročenku Elektromobilita 2019 ktorá je prvou ucelenou publikáciou na tému elektromobility vydanou na Slovensku. Už v týchto dňoch pracujeme na ďalšom ročníku tejto publikácie. Okrem toho pripravujeme v spolupráci s partnermi ďalšie akcie na podporu elektromobility o ktorých vás budeme priebežne informovať.  

Ďalšie fotografie nájdete v galérii

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský, foto Martin Do

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať