Image
22.11.2016 1 Comments

Bose QuietControl 30 - prvé bezdrôtové slúchadlá typu „štupľov“ s funkciou potlačenia okolitého zvuku

Bose predstavuje ľahké bezdrôtové slúchadlá, ktoré vedia potlačiť nežiaduce zvuky z vášho okolia a vytvoriť tak ideálne podmienky na počúvanie. V rôznych situáciách umožňujú navyše ovládať mieru tohto potlačenia.

Slúchadlá sú vyrobené tak, aby ste ich na sebe takmer necítili. Základom je pohodlný pásik so vstavanou batériou, ktorý dobre drží na krku. Táto konštrukcia umožnila zvýšiť výdrž batérie až na úroveň 10 hodín a dosiahnuť v bezdrôtovom vyhotovení maximálne odľahčenie vlastných štupľov.

Vedľajší efekt pri použití slúchadiel je skutočnosť, že pri komunikácii s okolím alebo telefonovaní podvedome zvyšujeme silu vlastného hlasu, čo môže byť pre ľudí v našej blízkosti nepríjemné. Slúchadlá Bose QuietControl 30 ponúkajú špeciálnu voliteľnú funkciu, ktorá vám pri telefonovaní pustí do slúchadiel časť vášho vlastného hlasu bez nežiaducej ozveny a tento nepríjemný jav jednoducho eliminuje.

Rovnako ako dvojica nedávno uvedených bezdrôtových športových slúchadiel má aj tento model špeciálne vyhotovenie, ktoré zabraňuje vniknutiu vody alebo potu k reproduktorom. Vďaka tomu slúchadlám neškodí dážď a sú vhodné aj do posilňovne či na iné športové využitie, počas ktorého vám nebude prekážať pásik okolo krku.

Ovládanie intenzity potlačenia okolia

Pri veľkých slúchadlách cez uši je zrejmé, že používateľ chce potlačiť zvuky zo svojho okolia. Pretože štuple volia mnohokrát ľudia, ktorí chcú alebo potrebujú aspoň tlmene počuť, čo sa okolo nich deje, vyvinuli inžinieri v Bose slúchadlá, ktoré umožňujú podľa momentálnych potrieb a nálady upraviť intenzitu potlačenia. Bezdrôtové slúchadlá QuietControl 30 komunikujú s aplikáciou Bose Connect v smartfóne, ktorá je dostupná pre systémy Android aj iOS. Pomocou nej možno používateľsky ľahko – pohybom prsta po displeji – ovládať mieru potlačenia okolia. Jednoduché a veľmi praktické. Aplikácia takisto uľahčuje párovanie s telefónom, ktoré sa dá vykonať s využitím NFC jednoduchým priblížením slúchadiel k telefónu.

Ako funguje funkcia potlačenia okolia? Dobre utesnené slúchadlá typu štupľov prirodzene odrušia až 70 % okolitých zvukov. Zvyšnú tretinu poslucháč vníma, a tak môže počuť napríklad zvuk prichádzajúceho auta, domáceho zvončeka alebo plačúceho dieťaťa. Slúchadlá QuietControl 30 majú na každej strane vstavané dva mikrofóny, ktoré snímajú zvuky zvonka a aj vnútri slúchadiel. Do reproduktorov je potom majstrovsky namiešaný výsledný porovnávaný zvuk. Výsledkom je potlačenie ruchov z okolia a vytvorenie výborných podmienok na kvalitné počúvanie.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Vianoce 2019 s Telekomom: voľné balíky dát pre všetkých, dvojičky Samsung, nový hardvér aj bonus na príslušenstvo

21.10.2019 21:46

Už vo štvrtok 24. októbra 2019 štartuje Telekom vianočnú kampaň roka 2019. V predaji budú tri varianty obľúbených dvojičiek, posilnená ponuka hardvéru, aj bonus na príslušenstvo. Pre všetkých je tu aj ...

Produkty

Vianoce 2019 s Telekomom na Easy: nové balíky dát so zľavou aj bonusy za pravidelné dobíjanie

21.10.2019 21:08

Spoločnosť Telekom oznámila štart Vianočnej kampane pre Easy karty s viacerými novinkami. Všetci majitelia Easy kariet dostanú benefit:  2x voľný balík dát V rámci vianočnej kampane Telekom venuje z ...

Produkty

Nikon uvádza novú bezzrkadlovu Z50 do predaja

18.10.2019 19:23

Nikon v Slovenskej premiére predstavil  svoj prvý mirrorless fotoaparát radu Z formátu DX, Nikon Z 50 a dvojicu zoomových objektívov NIKKOR Z formátu DX : NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR a NIKKO ...

1 Comments

  1. CENA reakcia na: Bose QuietControl 30 - prvé bezdrôtové slúchadlá typu „štupľov“ s funkciou potlačenia okolitého zvuku
    23.11.2016 08:11
    Na amazon.de za 300E. Skvele ale moc drahe.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019