Image
28.1.2019 0 Comments

Bose Frames – slúchadlá, o ktorých vaše okolie ani netuší

Inteligentné okuliare boli síce zaujímavý produkt, no nikdy neboli celkom v pohode. Teraz sú tu však slnečné okuliare Bose Frames (už v predaji za 199 dolárov), čo sú vlastne štýlové slúchadlá, ktoré sa však nezasúvajú do uší. Napohľad to vyzerá, že zariadenie chráni vaše oči, no v skutočnosti si prehrávate obľúbenú hudbu či podcasty a nikto okrem vás to nevie.

Bose Frames sú dostupné v dvoch štýloch – trochu mohutnejšej verzii Altos hranatým rámom a o niečo menšom variante Rondo s okrúhlym rámom. Nevyzerajú na to, že by obsahovali nejaké špeciálne technológie, dizajn sa podobá na tradičné slnečné okuliare, ktoré sa pohodlne nosia. Predávajú sa iba v čiernej farbe, našťastie ich matná povrchová úprava a pozlátené oceľové závesy dodávajú náznak klasiky, takže sú vizuálne nerozoznateľné od bežných slnečných okuliarov.

Kovové tlačidlo na pravej strane v blízkosti závesu je jediný ovládací prvok na Frames. Okuliare sa nabíjajú prostredníctvom proprietárneho kolíka v štýle pogo na pravom ramienku. Možno by sa vám zdal vhodnejší port USC Type-C, aby ste mohli nabíjať okuliare rovnakým káblikom, aký používate pre svoj telefón alebo laptop. No takto sa dosiahla nízka hmotnosť – iba o niečo viac ako 280 g.

Pokiaľ ide o zvukovú stránku, maličké reproduktory Frames priam šokujú ľudí kvalitou zvuku. A platí to aj pri maximálnej hlasitosti. Niežeby to bolo také prekvapujúce, veď Bose je jedna z mála spoločností, ktoré sa už dlho môžu hrdiť kvalitným zvukom. Samozrejme, v hlučnejšom prostredí je zvuk trochu utlmený. Dômyselná technológia v Bose Frames však zabraňuje tomu, aby vaše audio bolo počuteľné pre ľudí v okolí, takže chráni vaše súkromie. Podľa tvrdenia výrobcu až 99 % zvuku smeruje k používateľovi, uniká iba jedno percento.

Ak chcete trochu technických detailov, Frames posielajú zvuk do vašich uší „dvojpólovým systémom s premenlivou dĺžkou“, pričom zrušia zvukové vlny „šíriace sa v iných smeroch“. Zvuk môže uniknúť, ak stlačíte tlačidlo hlasitosti. Pri zvýšení hlasitosti na 75 % a viac ľudia v okolí budú vedieť, že z vašich okuliarov vychádza hudba.

Väčšina ovládacích úkonov sa dá vykonať pomocou malého tlačidla na pravom ramienku okuliarov. Jedným klepnutím môžete prepojiť okuliare so svojím telefónom a zastaviť či spustiť prehrávanie zvuku. Dvojitým klepnutím sa presuniete na ďalšiu skladbu, trojitým sa vrátite na predchádzajúcu.

K dispozícii je aplikácia Bose Connect, ktorá spravuje pripojenie cez bluetooth a umožňuje integráciu s Apple Music a TuneIn Radio. Nemusíte ju však používať stále, ak raz spárujete Frames cez bluetooth, môžete počúvať všetko od svojej podcastovej aplikácie po YouTube. Bose Frames teda môžete používať s akoukoľvek platformou.

Keď tlačidlo dlhšie pridržíte, spustí sa Siri (Asistent Google je tiež podporovaný). Jednoduchým kliknutím na multifunkčné tlačidlo môžete aj prijať hovor. Samozrejme, zariadenie poslúži aj ako bežné slnečné okuliare, zablokuje „až 99 percent UVA/UVB lúčov“, tvrdí Bose.

Bose Frames je takmer dokonalý produkt, možno by sa ešte hodilo, keby boli okuliare dostupné aj s dioptrickými sklami na predpis. A čo sa týka budúcnosti, Frames čoskoro získajú nové aplikácie a rozhranie, v ktorom sa otáčaním hlavy otvoria zvukové náhľady vašich možností výberu. Táto funkcia využije snímače pohybu v okuliaroch.  Batéria v Bose Frames vydrží až 3,5 hodiny prehrávania zvuku a 12 hodín pohotovosti. Úplne sa nabije za menej ako 2 hodiny.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

iPhone za 399 dolárov? Áno a dokonca aj v červenej

15.10.2019 00:10

Analytik Ming-Chi Kuo, zameriavajúci sa na produkty Apple, odhalil niektoré ďalšie podrobnosti o iPhone SE 2, ktorý by mal byť podľa neho uvedený na trh začiatkom roka 2020. Špecifikácie zariadenia b ...

Inovácie

Neprenáhlite sa s kúpou nového smartfónu. Možno sa oplatí počkať na Galaxy S11

14.10.2019 00:00

Niekoľko webov už uverejnilo správy o priekopníckom fotoaparáte smartfónu Samsung Galaxy S11 a jeho prekvapivo skorej dostupnosti. Podľa webu The Elec bude mať fotoaparát 5× optický zoom, ktorý je už ...

Inovácie 1

Nová verzia Windows 10 umožní z počítača aj telefonovať

11.10.2019 00:20

Do nového testovacieho zostavenia Windows 10 pre insiderov (s číselným označením 18999 – build 19H1) pridal Microsoft možnosť prijímať a uskutočňovať hovory z počítača. Píše o tom v novom blogovom pr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019