Image
8.12.2016 0 Comments

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu.

Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcimi štandardmi Bluetooth, prináša však množstvo výhod, ktoré sú špecifické pre implementáciu Bluetooth Low Energy. Znamená to vysokorýchlostný prenos dát, dlhší dosah, menšie rušenie, to všetko pri rovnakej spotrebe energie.

Bluetooth 5.0 prináša nové funkcie na zvýšenie priepustnosti až na 2 Mb/s. Zdvojnásobením množstva dát, ktoré môžu zariadenia prenášať, sa skracuje čas potrebný na prenos, čo umožňuje rýchle a spoľahlivé aktualizácie over-the-air firmvéru pre mobilné zariadenia a rýchly upload. Šírka pásma však môže byť znížená, aby sa získal až 4× dlhší dosah pri zachovaní podobných požiadaviek na napájanie.

Rýchlejšie prenosy dát prinesú efektívnejšie využívanie vysielacích kanálov v preplnenom pásme 2,4 GHz. Výpadkom by mala zabrániť aj zlepšená ochrana proti rušeniu zo strany mobilných vysielačov LTE. K zlepšeniam patria aj väčšie dátové pakety na vysielanie (až 255 oktetov). To využijú najmä bluetoothové majáky v obchodných centrách či reklamné tabule pri vysielaní informácií na zariadenia v blízkosti.

Z výhod Bleutooth 5.0 budú ťažiť aj zariadenia z oblasti internetu vecí, budú totiž znamenať dlhšiu výdrž batérií napríklad vo fitnes náramkoch či senzoroch inteligentnej domácnosti.

Certifikácia zariadení s podporou Bluetooth 5.0 sa začne 13. decembra, na trhu by sa mali objaviť začiatkom budúceho roka.

Zdroj: mspoweruser.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Jeseň v hľadáčiku

22.11.2019 00:03

Špeciálny projekt Milovníci prírody sa určite zhodnú, že práve jeseň je najfotogenickejším ročným obdobím. Prináša so sebou širokú škálu farieb a jedinečných svetelných podmienok. Pre tých z vás, kto ...

Produkty

Inteligentné hodinky od TCL so 4G pripojením a funkciou videohovorov vo verziách pre deti aj seniorov

14.11.2019 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 7 rokov. Dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v smartfóne rodičov. Novinka podporuje dátové 4G pripojenie, vďak ...

Produkty

Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

14.11.2019 00:09

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá