Image
25.4.2018 0 Comments

Blockchain zo Slovenska prichádza dobyť Hollywood

Slováci vytvorili prvú blockchain platformu TREETI pre potreby zábavného priemyslu. Jej cieľom je revolúcia Hollywoodu. Vďaka blockchain technológii budú môcť filmové štúdiá zlepšiť globálnu distribúciu, zvýšiť výnosy z predaja filmov a získať divácku podporu na financovanie nových projektov, pričom samotní diváci sa tak môžu stať priamou súčasťou vzniku filmu.

Iniciatíva, ktorá vznikla zo spolupráce Mateja Boďu (spoluzakladateľa spoločností DECENTa SophiaTX) a Amorette Jones (dlhoročnej riaditeľky marketingu a filmovej distribúcie vštúdiách Sony, MGM, Starz a Artisan) sa plánuje zamerať na fanúšikov nezávislého filmu aspustiť peer-to-peer užívateľskú platformu už na jeseň tohto roka.  

Cieľom spoločnosti TREETI je spolupracovať s hollywoodskymi štúdiami a mediálnymi spoločnosťami, ktoré si začínajú všímať možnosti blockchainu, a poskytnúť im riešenia šité priamo na mieru. Jednou z hlavných výhod, ktoré tento projekt prináša, sú transparentné údaje o používateľoch. Prehľad o tom, kto podporuje a platí za ich obsah im umožní zefektívniť ich služby.

Z pohľadu divákov, je to jedinečná možnosť, ako sa stať súčasťou nezávislej filmovej scény. Používatelia môžu nielen finančne podporiť projekty, nakúpiť filmy a priamo ich sledovať s priateľmi, ale zároveň aj získať odmeny za podporu ich obľúbených projektov a tým vytvárať “Internet of value”.

Vývoj technológie bude prebiehať v Bratislave pod vedením Boďu, pričom Jones zabezpečí B2B a peer-to-peer operácie v Spojených štátoch. Vďaka algoritmu s názvom Delegated Proof-of-Stake (DPoS) bude väčšina transakcií spracovaná do piatich sekúnd s dôrazom nabezpečnosť pre tvorcu (štúdio) či konzumenta.

Sofistikovaná technológia umožňuje štúdiám zaznamenať a reagovať na každú interakciu publika a to bez zbytočných poplatkov tretím stranám. Použitie blockchainu prináša možnosť vytvoriť globálne publikum vrátane viac ako dvoch miliárd ľudí, ktorí v súčasnosti nemajú možnosť využitia bankového účtu.

"Blockchain je prelomovým okamihom filmového priemyslu a ďalším míľnikom v pretváraní tradičných modelov distribúcie obsahu. Rozhodli sme sa využiť túto technológiu, aby sme vytvorili budúcnosť tvorby, distribúcie a monetizácie filmov a zmenili spôsob ako ich diváci sledujú," povedala Amorette Jones, CEO, TREETI.

"Nie je otázkou, kedy sa to stane, ale ako sa to udeje a myslíme si, že máme odpoveď. Ponúkame štúdiám a tvorcom bezpečný predaj filmov za nimi stanovenú cenu. Súčasne eliminujeme vysoké poplatky sprostredkovateľov a poskytujeme skutočnú dôveru a transparentnosť na každom kroku."

Zobrazit Galériu
Autor: TREETI

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Blockchain

CZ: Gartner: Globálne výdaje na IT porastú tento rok o 0,6 %

11.07.2019 10:54

Celosvětové výdaje na IT by podle nejnovějšího odhadu analytiků společnosti Gartner měly v letošním roce dosáhnout 3,74 bilionu dolarů, což představuje nárůst 0,6 % oproti roku 2018 – jde tak o mírné ...

Blockchain

Made in Slovakia - Predstavujeme zaujímavé produkty, projekty a startupy

18.06.2019 14:14

IT PRODUKT:  Soitron Security Sensor Ide o pasívnu bezpečnostnú sondu, fungujúcu na vlastnom hardvéri. Dokáže analyzovať bezpečnosť sieťovej prevádzky aj prenášaného obsahu a upozorní na možné riziká ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá