Bleep od BitTorrentu zabezpečí čet proti špehovaniu

Bezpečnosť
0

bleep.png BitTorrent, spoločnosť, ktorá stojí za populárnym klientom na zdieľanie súborov uTorrent, predstavila zabezpečeného IM klienta. Bleep umožňuje používateľom šifrovanú hlasovú a textovú komunikáciu bez potreby centrálnych serverov.

Po Snowdenových odhaleniach sa dopyt po šifrovanej internetovej prevádzke rozrastá na celom svete. Vývojári stále sprístupňujú nové nástroje umožňujúce ľuďom lepšiu ochranu ich súkromia. Svojou troškou do mlyna chce prispieť aj BitTorrent. Hlavná výhoda jeho komunikačného nástroja Bleep oproti iným šifrovacím aplikáciám je tá, že nepotrebuje centrálne servery. To znamená, že sa neukladajú nijaké záznamy a všetky metadáta prechádzajú cez peer počítače v sieti.

Bleep_screen.jpg

„Veľa aplikácií na zasielanie správ sa hrdí ochranou súkromia a bezpečnosti, pretože ponúkajú end-to-end šifrovanie správ. Ale pokiaľ ide o zaobchádzanie s metadátami, používatelia sú stále zraniteľní," povedal Farid Fadaie z BitTorrentu. Aplikácia Bleep sa však významne odlišuje od služieb, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.

Vývoj aplikácie je v raných fázach a aktuálna verzia funguje len s Windows 7 a 8. V budúcnosti sa však pridá podpora pre ďalšie operačné systémy vrátane populárnych mobilných platforiem.

Používatelia, ktorí si chcú vytvoriť účet Bleep, môžu tak urobiť cez e-mail alebo mobilné telefónne číslo, ale podporovaný je aj režim inkognito bez nutnosti poskytovať akékoľvek osobné údaje.

Nová messagingová aplikácia nie je prvý „prelomový bezpečný nástroj" v ponuke spoločnosti. Minulý rok sprístupnila aplikáciu Sync, ktorá poskytuje zabezpečenú alternatívu k centralizovaným riešeniam na cloudové zálohovanie, ako je Dropbox či Google Drive.

BitTorrent teraz pozýva používateľov, aby si vyskúšali novú aplikáciu, no upozorňuje, že sa v nej ešte môžu vyskytovať chyby.

Tí, ktorí chcú otestovať pre-alfa verziu Bleep, môžu požiadať o pozvánku v experimentálnej sekcii BitTorrentu.

Zdroj: torrentfreak.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať