Image
11.4.2014 0 Comments

BlackBerry chystá BBM Protected na šifrovanú výmenu správ. Aj pre Android a iOS

blackberry-bbm.jpg Spoločnosť sa snaží zabezpečený variant služby ponúkať podnikom vyžadujúcim vyššiu úroveň zabezpečenia komunikácie. Nová služba by mala byť spustená tento rok v lete.

„Ozýva sa nám mnoho používateľov zaujímajúcich sa o bezpečnosť, pretože neexistuje žiadna iná služba, ktorá môže ponúknuť takú kombináciu zabezpečenia a správy a súčasne ovládaniea na strane koncových používateľov," vyhlásil Thad White, riaditeľ divízie BBM for Business.

Služba BBM Protected bola predstavená tento rok vo februári ako súčasť súpravy eBBM Suite, pripravovanej série produktov využívajúcich kombináciu aplikácie BlackBerry Messanger, inteligentných telefónov BlackBerry a serverov BES vrátane novej verzie 10. Ceny zatiaľ zverejnené neboli, počíta sa však s mesačným účtovaním za používateľa.

Celá súprava eBBM Suite predstavuje snahu BlackBerry o udržanie existujúcich používateľov serverov BES, ktorými sú často štátne a bezpečnostné organizácie. Spoločnosti sa totiž stále nedarí získať dostatok záujemcov pre svoju novú generáciu smartfónov BlackBerry a novú verziu serverov BBS 10. Podľa oficiálnych informácií spoločnosti klesli predaje serverov za posledný štvrťrok minulého roka o 64 % a predaje inteligentných telefónov takmer o polovicu.

White pripomenul, že služba BBM je v súčasnosti okrem telefónov BlackBerry k dispozícii aj pre používateľov smartfónov so systémami Android a iOS. Podľa neho bude zabezpečený variant najskôr k dispozícii pre prístroje BlackBerry a potom bude nasledovať podpora iPhonov a telefónov s Androidom, prípadne aj s Windows Phone.

Šifrovanie a správu bude možné vykonávať pomocou serverov BES a BES 10, White sa vo svojom vyhlásení o žiadnej inej možnosti nezmienil. Podľa neho chce spoločnosť osloviť a udržať predovšetkým existujúcich používateľov systému BES a získať nových používateľov pre BES 10.

Analytik Jack Gold z agentúry J. Gold Associates komentoval otvorenie služby BBM pre systémy Android a iOS ako signál toho, že spoločnosť si uvedomuje dôležitosť podpory viacerých platforiem. Preto je podľa neho vhodné, aby bol šifrovaný variant BBM Protected k dispozícii aj pre iné servery ako BES.

Podľa Whita používa službu BBM 85 miliónov používateľov z celého sveta, a to nielen firemných, ale aj jednotlivcov. BBM Protected by mal preto umožniť zabezpečenú komunikáciu nielen v rámci jednej firmy, ale aj s externými subjektmi.

Podobnú šifrovanú komunikáciu ponúkajú napríklad aj spoločnosti Cisco alebo Microsoft, podľa Whita sú však tieto služby „obmedzené na komunikáciu vo vnútri organizácie a pripojenie externých účastníkov vyžaduje zložitú hierarchiu poverenia serverov". „Možnosť bezpečne komunikovať vnútri aj mimo je pre používateľov zásadná," dodal.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

DARPA pripravuje v rámci programu Gunslinger projekt „lietajúcej zbrane“

20.02.2020 00:03

V rámci programu Gunslinger sa budú vyvíjať a demonštrovať technológie, ktoré umožnia vytvoriť vzdušný taktický raketový systém, schopný podporiť rôzne misie. Mal by spájať vysokú ovládateľnosť raketo ...

Bezpečnosť

Hackeri by mohli odstaviť satelity alebo ich premeniť na zbrane

17.02.2020 00:04

V januári sa spoločnosť SpaceX stala prevádzkovateľom najväčšej aktívnej satelitnej konštelácie na svete. Tá pozostáva z 242 satelitov obiehajúcich okolo planéty, v nasledujúcom desaťročí ich chce fir ...

Bezpečnosť 2

Počítač s Windows je vraj menej náchylný na infikovanie malvérom ako Mac

14.02.2020 00:20

Antivírusová spoločnosť Malwarebytes v týchto dňoch zverejnila rozsiahlu správu o výskyte rôznych typov škodlivého softvéru v rôznych operačných systémoch. Najzaujímavejšie zistenie je to, že počítače ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Gopas .Net DevDays 2020 - 24.4.2020

Najnovšie videá