Image
11.4.2014 0 Comments

BlackBerry chystá BBM Protected na šifrovanú výmenu správ. Aj pre Android a iOS

blackberry-bbm.jpg Spoločnosť sa snaží zabezpečený variant služby ponúkať podnikom vyžadujúcim vyššiu úroveň zabezpečenia komunikácie. Nová služba by mala byť spustená tento rok v lete.

„Ozýva sa nám mnoho používateľov zaujímajúcich sa o bezpečnosť, pretože neexistuje žiadna iná služba, ktorá môže ponúknuť takú kombináciu zabezpečenia a správy a súčasne ovládaniea na strane koncových používateľov," vyhlásil Thad White, riaditeľ divízie BBM for Business.

Služba BBM Protected bola predstavená tento rok vo februári ako súčasť súpravy eBBM Suite, pripravovanej série produktov využívajúcich kombináciu aplikácie BlackBerry Messanger, inteligentných telefónov BlackBerry a serverov BES vrátane novej verzie 10. Ceny zatiaľ zverejnené neboli, počíta sa však s mesačným účtovaním za používateľa.

Celá súprava eBBM Suite predstavuje snahu BlackBerry o udržanie existujúcich používateľov serverov BES, ktorými sú často štátne a bezpečnostné organizácie. Spoločnosti sa totiž stále nedarí získať dostatok záujemcov pre svoju novú generáciu smartfónov BlackBerry a novú verziu serverov BBS 10. Podľa oficiálnych informácií spoločnosti klesli predaje serverov za posledný štvrťrok minulého roka o 64 % a predaje inteligentných telefónov takmer o polovicu.

White pripomenul, že služba BBM je v súčasnosti okrem telefónov BlackBerry k dispozícii aj pre používateľov smartfónov so systémami Android a iOS. Podľa neho bude zabezpečený variant najskôr k dispozícii pre prístroje BlackBerry a potom bude nasledovať podpora iPhonov a telefónov s Androidom, prípadne aj s Windows Phone.

Šifrovanie a správu bude možné vykonávať pomocou serverov BES a BES 10, White sa vo svojom vyhlásení o žiadnej inej možnosti nezmienil. Podľa neho chce spoločnosť osloviť a udržať predovšetkým existujúcich používateľov systému BES a získať nových používateľov pre BES 10.

Analytik Jack Gold z agentúry J. Gold Associates komentoval otvorenie služby BBM pre systémy Android a iOS ako signál toho, že spoločnosť si uvedomuje dôležitosť podpory viacerých platforiem. Preto je podľa neho vhodné, aby bol šifrovaný variant BBM Protected k dispozícii aj pre iné servery ako BES.

Podľa Whita používa službu BBM 85 miliónov používateľov z celého sveta, a to nielen firemných, ale aj jednotlivcov. BBM Protected by mal preto umožniť zabezpečenú komunikáciu nielen v rámci jednej firmy, ale aj s externými subjektmi.

Podobnú šifrovanú komunikáciu ponúkajú napríklad aj spoločnosti Cisco alebo Microsoft, podľa Whita sú však tieto služby „obmedzené na komunikáciu vo vnútri organizácie a pripojenie externých účastníkov vyžaduje zložitú hierarchiu poverenia serverov". „Možnosť bezpečne komunikovať vnútri aj mimo je pre používateľov zásadná," dodal.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

5 tipov ako vybrať správny firemný firewall

19.09.2019 00:15

Kybernetickú bezpečnosť dnes čoraz viac firiem berie ako prioritu najvyššieho manažmentu. Napriek tomu mnoho organizácií stále nevie, ako správne budovať bezpečnostnú architektúru. Kľúčom k maximálne ...

Bezpečnosť

Google Nest Hub Max s Face Match vás sleduje naozaj stále

18.09.2019 00:10

Google Nest Hub Max sa javí ako pomerne inteligentné zariadenie. Má niekoľko zaujímavých funkcií, okrem iného dokáže zobraziť kalendár alebo obsah prispôsobený osobe, ktorá sa naň pozerá. To všetko b ...

Bezpečnosť

6 najväčších podnikových e-mailových hrozieb

17.09.2019 00:05

V roku 2019 je podľa niektorých odhadov poslaných a prijatých okolo 300 miliárd obchodných a osobných e-mailov každý deň a toto číslo do budúcnosti porastie, hlavne vo firemnej sfére. Rastúca e-mailo ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019