Image
12.10.2017 2 Comments

BlackBerry Motion už nemá fyzickú klávesnicu, ale ponúkne poriadnu výdrž

Spoločnosť BlackBerry predstavila na podujatí GITEX v Dubaji následníka smartfónu BlackBerry Key One. Volá sa BlackBerry Motion a ide o stredne veľký 5,5-palcový podnikový smartfón bez fyzickej klávesnice. Hrdí sa veľkou 4000 mAh batériou a odolnosťou proti vode a prachu na úrovni IP67.

Zdá sa, že Motion nenasleduje súčasné trendy a jeho spodný rámček je naozaj hrubý. Poháňa ho procesor Snapdragon 625 a má 4 GB pamäte RAM, čo sa nevyrovná dnešným vlajkovým lodiam, ale pravdepodobne to bude stačiť pre potreby väčšiny používateľov. Displej má rozlíšenie full HD, zadný fotoaparát je 12-megapixelový a ten predný 8-megapixelový.

Najzaujímavejšia črta BlackBerry Motion je batéria, ktorá podľa výrobcu ponúka 32-hodinovú výdrž. Telefón podporuje rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 3.0 a na 50 % ho môžete nabiť približne za 40 minút. A nechýba ani starý dobrý 3,5 mm konektor na slúchadlá.

Operačný systém je Android 7.1 Nougat a smartfón obsahuje aj štandardné funkcie BlackBerry na zabezpečenie a ochranu osobných údajov, ako aj množstvo aplikácií na zvýšenie produktivity. Jedna z nových funkcií bude Locker – umožní vám ochrániť niektoré dokumenty a fotografie pomocou PIN kódu alebo odtlačku prsta.

BlackBerry Motion príde na trh „v obmedzenom počte“ – najprv v Spojených arabských emirátoch a Saudskej Arábii s cenou približne 463 dolárov. O dostupnosti na iných trhoch sa výrobca nezmienil.

Zdroj: Mashable

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

2 Comments

 1. škoda reakcia na: BlackBerry Motion už nemá fyzickú klávesnicu, ale ponúkne poriadnu výdrž
  12.10.2017 10:10
  škoda, načo mi je silná výdrž na telefóne,ktorý je rovnaký, ako všetky ostatné, pritom sľuboval hw klávesnicu....veľká škoda, fakt som čakal na tento telefón..takže, BB zanechávam týmto za sebou.
  Reagovať
 2. Takže reakcia na: BlackBerry Motion už nemá fyzickú klávesnicu, ale ponúkne poriadnu výdrž
  12.10.2017 08:10
  už orgánom Saudskej Arábie poskytli šifrovací kľúč ku komunikácii BlackBerry so servermi?
  Reagovať

Vyhľadávanie

HAMA_06

Najnovšie videáPC forum button