Image
15.5.2019 0 Comments

Bitcoin opäť zaznamenáva strmý rast. Jeho cena už prekročila 8000 dolárov

Bitcoin v závere roka 2017 významne rástol a prilákal veľa nových investorov. Rastúci dopyt vyháňal jeho cenu stále nahor. Od januára 2018, keď cena bitcoinu dosiahla historické maximum 20 000 dolárov, však začala táto kryptomena klesať. No po viac ako ročnom postupnom páde teraz naberá druhý dych, 11. mája sa odrazila od úrovne 7600 dolárov a opäť neustále rastie, prekročila už vytúženú hranicu 8000 dolárov.

Ukazuje sa, že v tomto roku je najvýkonnejším aktívom, od začiatku roka 2019 cena bitcoinu vzrástla o viac ako 107 percent, len za posledný týždeň bol nárast 30-percentný. Od polovice decembra sa jeho cena viac ako zdvojnásobila. Medzi dôvodmi sa spomína obchodná vojna medzi USA a Čínou, ktorá spôsobuje, že čoraz viac investorov vkladá nádeje do kryptomien. Očakáva sa, že nová veľká vlna investorov príde až po dosiahnutí úrovne 10 000 dolárov.

Fidelity, jeden z najväčších správcov aktív na svete, začne v nasledujúcich týždňoch kupovať a predávať bitcoin pre svojich inštitucionálnych zákazníkov. Vstup veľkých hráčov na trh by mohol posilniť dôveryhodnosť tejto kryptomeny, čo by ešte zvýšilo jej cenu.  

Navyše sa zdá, že investori presúvajú finančné prostriedky z iných kryptomien do bitcoinu. Litecoin, ethereum a ďalšie digitálne meny síce tiež rastú, ale oveľa pozvoľnejšie než bitcoin. Zároveň stúpa aj počet maloobchodníkov, ktorí začali akceptovať digitálnu menu. Hoci prognózy sú väčšinou priaznivé, zároveň rastie aj strach, že ide len o ďalšiu bublinu. Obozretnosť pri investovaní je teda viac ako žiaduca.

Zdroj: u.todayfortune.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Čína chce zlikvidovať svoju svetovo dominantnú ťažbu kryptomien. Aký má dôvod?

15.04.2019 00:25

Čína vyhlásila, že chce zakázať ťažbu kryptomien, čo by si vyžadovalo rozsiahle preskupenie globálneho priemyslu. Zároveň by sa tak skončila nadvláda Číny v tomto sektore. Čínska Národná komisia pre r ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

TechFest 2019

Najnovšie videá

RECFRUIT 2019


PC forum button