Image
16.5.2018 0 Comments

Biometrická posteľ budúcnosti

Taliansky výrobca zdravotných matracov a svetový líder v oblasti zdravého spánku Magniflex prináša na Slovensko technologicky prevratnú novinku, biometrickú posteľ MagniSmartech. Technológia umiestnená v posteli MagniSmartech monitoruje, analyzuje a vyhodnocuje spánok. Na základe týchto údajov ďalej navrhuje, ako spánok zlepšiť a s ním aj kvalitu života.

Magnitech získal za viac než 55 rokov svojho pôsobenia v oblasti zdravotných matracov  viacero prevratných patentov. Vyvíjal ich v spolupráci s viacerými univerzitami, výskumnými laboratóriami a odborníkmi. Napríklad univerzita v Zaragoze sa niekoľko rokov podieľala na príprave typu Magnistretch, ktorý by sa mohol považovať za zdravotný matrac, keďže svojím trakčným pôsobením prináša úľavu namáhaným medzistavcovým platničkám.

Dôkaz o tom, že elektronika je naozaj všadeprítomná, dokazuje smart matrac  MagniSmartech. Skladá z polohovateľného roštu a luxusného vysokého matracu, v ktorom sú zabudované špeciálne senzory zaznamenávajúce údaje o prostredí a spánku v reálnom čase. Posteľ primárne monitoruje spánok a spacie návyky používateľa. Zaznamenáva čas strávený v posteli, dobu trvania spánku, pohyb počas spánku, tepovú frekvenciu a pravidelnosť dýchania. MagniSmartech má tiež senzory monitorujúcimi okolité prostredie. Tie zaznamenávajú teplotu matracu, teplotu v izbe a intenzitu svetla aj hluku. Získané a spracované dáta sa priebežne nahrávajú do smartfónu, tabletu, či počítača, kde ich možno okamžite zobraziť. Výsledkom je prehľad o kvalite spánku, spolu s návrhmi na zlepšenie. "Naši odborníci vyvíjali posteľ MagniSmartech niekoľko rokov v spolupráci so špičkovými špecialistami z rôznych odborov medicíny,“ vysvetľuje František Hlaváč, zástupca značky Magniflex v Slovenskej a Českej republike. „Cieľom nebola len lepšia regenerácia tela počas spánku, ale predovšetkým možnosť využitia dát pri rôznych ambulantných vyšetreniach, čo by mohlo u ľudí so spánkovými poruchami prispieť k presnejšej diagnostike," dodáva František Hlaváč.

Jednoduché ovládanie
Posteľ sa ovláda prostredníctvom aplikácie v telefóne. Momentálne je pre iOS, aplikácia pre android sa pripravuje. Používateľ vie matrac polohovať, pričom má na výber z niekoľkých programov, od zvýšenej polohy nôh zlepšujúcej krvný obeh, cez zvýšenú polohu vrchnej časti tela ideálnej na čítanie, až po stav beztiaže, v ktorom sa ľudské telo rýchlo regeneruje.

Rovnako jednoducho sa nastavujú aj ostatné funkcie systému, ako budenie formou jemnej masáže alebo zmeny polohy, či príjemné farebné podsvietenie v rôznych odtieňoch a intenzite. Účinky farieb na ľudskú psychiku a vnímanie využíva chromoterapia, ktorá je pre systém MagniSmartech veľmi dôležitá. Pomocou štyroch rôznych programov je možné nastaviť farebné podsvietenie na zobúdzanie, relax, či zaspávanie, alebo si ho prispôsobiť pre akúkoľvek náladu.

Cena postele je 18 000 eur.

Zobrazit Galériu
Autor: PRestíž

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

LG predstavuje službu Google Asistent na Al-enable televízoroch 2018

19.05.2018 12:33

Prvýkrát bol ohlásený na CES 2018, teraz je Google Asistent k dispozícii v modelovej rade LG 2018 AI TV. Tá zahŕňa LG OLED a LG SUPER UHD s technológiou ThinQ AI, ktorá bude poskytovať špičkové funkci ...

Tlačové správy

Daimler skúma s Google použitie kvantových počítačov

19.05.2018 12:20

Pre zvládnutie zložitých problémov mobility budúcnosti dohodol Daimler ďalšiu spoluprácu s Google pri výskume kvantovej výpočtovej techniky. Kvantové počítače majú vyriešiť, respektíve urýchliť riešen ...

Tlačové správy

AMAVET úspešný na svetovej súťaži RoboRAVE

19.05.2018 12:13

Robotický vzdelávací program RoboRAVE, ktorý učí žiakov a učiteľov ako navrhovať, vytvárať, programovať a testovať roboty na vykonávanie rôznych úloh, má každý rok v máji vyvrcholenie na svetovej súťa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_05

Najnovšie videá

PC forum button