Image
16.5.2018 0 Comments

Biometrická posteľ budúcnosti

Taliansky výrobca zdravotných matracov a svetový líder v oblasti zdravého spánku Magniflex prináša na Slovensko technologicky prevratnú novinku, biometrickú posteľ MagniSmartech. Technológia umiestnená v posteli MagniSmartech monitoruje, analyzuje a vyhodnocuje spánok. Na základe týchto údajov ďalej navrhuje, ako spánok zlepšiť a s ním aj kvalitu života.

Magnitech získal za viac než 55 rokov svojho pôsobenia v oblasti zdravotných matracov  viacero prevratných patentov. Vyvíjal ich v spolupráci s viacerými univerzitami, výskumnými laboratóriami a odborníkmi. Napríklad univerzita v Zaragoze sa niekoľko rokov podieľala na príprave typu Magnistretch, ktorý by sa mohol považovať za zdravotný matrac, keďže svojím trakčným pôsobením prináša úľavu namáhaným medzistavcovým platničkám.

Dôkaz o tom, že elektronika je naozaj všadeprítomná, dokazuje smart matrac  MagniSmartech. Skladá z polohovateľného roštu a luxusného vysokého matracu, v ktorom sú zabudované špeciálne senzory zaznamenávajúce údaje o prostredí a spánku v reálnom čase. Posteľ primárne monitoruje spánok a spacie návyky používateľa. Zaznamenáva čas strávený v posteli, dobu trvania spánku, pohyb počas spánku, tepovú frekvenciu a pravidelnosť dýchania. MagniSmartech má tiež senzory monitorujúcimi okolité prostredie. Tie zaznamenávajú teplotu matracu, teplotu v izbe a intenzitu svetla aj hluku. Získané a spracované dáta sa priebežne nahrávajú do smartfónu, tabletu, či počítača, kde ich možno okamžite zobraziť. Výsledkom je prehľad o kvalite spánku, spolu s návrhmi na zlepšenie. "Naši odborníci vyvíjali posteľ MagniSmartech niekoľko rokov v spolupráci so špičkovými špecialistami z rôznych odborov medicíny,“ vysvetľuje František Hlaváč, zástupca značky Magniflex v Slovenskej a Českej republike. „Cieľom nebola len lepšia regenerácia tela počas spánku, ale predovšetkým možnosť využitia dát pri rôznych ambulantných vyšetreniach, čo by mohlo u ľudí so spánkovými poruchami prispieť k presnejšej diagnostike," dodáva František Hlaváč.

Jednoduché ovládanie
Posteľ sa ovláda prostredníctvom aplikácie v telefóne. Momentálne je pre iOS, aplikácia pre android sa pripravuje. Používateľ vie matrac polohovať, pričom má na výber z niekoľkých programov, od zvýšenej polohy nôh zlepšujúcej krvný obeh, cez zvýšenú polohu vrchnej časti tela ideálnej na čítanie, až po stav beztiaže, v ktorom sa ľudské telo rýchlo regeneruje.

Rovnako jednoducho sa nastavujú aj ostatné funkcie systému, ako budenie formou jemnej masáže alebo zmeny polohy, či príjemné farebné podsvietenie v rôznych odtieňoch a intenzite. Účinky farieb na ľudskú psychiku a vnímanie využíva chromoterapia, ktorá je pre systém MagniSmartech veľmi dôležitá. Pomocou štyroch rôznych programov je možné nastaviť farebné podsvietenie na zobúdzanie, relax, či zaspávanie, alebo si ho prispôsobiť pre akúkoľvek náladu.

Cena postele je 18 000 eur.

Zobrazit Galériu
Autor: PRestíž

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Služba Apple Pay je oddnes dostupná pre držiteľov kariet Visa na Slovensku a v ďalších 12 európskych krajinách

26.06.2019 15:40

Spoločnosť Visa dnes oznámila, že držitelia slovenských kariet Visa možu odteraz využívať službu Apple Pay. Slovensko je súčasťou expanzie služby do 13 nových európskych krajín. Apple Pay mení zákazní ...

Tlačové správy

NAY aplikácia od 26. júna s integrovanou Apple Pay

26.06.2019 15:19

Keď spoločnosť NAY spustila minulý rok svoju zákaznícku aplikáciu NAY Smart App, bola to prvá aplikácia na Slovensku s priamou integráciou služby Google Pay. Od 26. júna 2019 zároveň so spustením Appl ...

Tlačové správy

Gartner označil Atos za lídra v kvadrante pre outsourcing dátových centier a manažované služby hybridnej infraštruktúry

26.06.2019 13:34

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, oznámil, že ho spoločnosť Gartner označila za lídra vo svojom Magickom kvadrante pre outsourcing dátových centier a manažované služby hybridnej infrašt ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá