Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Bezpečný nezávislý P2P komunikátor Telegram umožní hlasové hovory

0

K používateľom messagingovej aplikácie Telegram sa v týchto dňoch dostala aktualizovaná verzia označená 3.18. Medzi najväčšie novinky patria dlho očakávané hlasové hovory, ako aj päť možností kompresie videa. Najprv budú nové funkcie dostupné používateľom v Európe, a to pre Android aj iOS, a v nasledujúcich dňoch sa postupne rozšíria do sveta.

Keďže Telegram kladie dôraz na bezpečnosť a súkromie používateľov, platí to aj pre hovory. Tie sa prenášajú podľa možnosti cez spojenie peer-to-peer (P2P), teda cez sieť ľudí, ktorí túto službu používajú. Keď takéto spojenie nie je možné, hovor sa spojí cez najbližší server služby.

Kvalita hovoru sa automaticky prispôsobuje podmienkam, používajú sa najlepšie zvukové kodeky, ktoré umožňuje šírka pásma. No ak potrebujete šetriť dáta, je tu možnosť použiť o 25 – 30 % menej dát na úkor kvality.

Kvalita hlasových hovorov sa bude zlepšovať aj pomocou strojového učenia. Podľa vyjadrenia tvorcov aplikácie bude umelá inteligencia merať množstvo parametrov a na základe získaných dát hovor upravovať, aby bol plynulý a čo najkvalitnejší.

Po novom dáva Telegram do rúk používateľom aj kontrolu nad kompresiou videa. Tí si môžu zvoliť mieru kompresie v piatich stupňoch a potom si ho pozrieť tak, ako ho uvidí príjemca.

Hlasové hovory v Telegrame prichádzajú len týždeň po tom, čo Google oznámil, že jeho aplikácia na videohovory Duo umožní aj čisto hlasové hovory.

Zdroj: Androidpolice

Redakcia

Všetky autorove články
Telegram

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať