Image
3.4.2017 0 Comments

Bezpečný nezávislý P2P komunikátor Telegram umožní hlasové hovory

K používateľom messagingovej aplikácie Telegram sa v týchto dňoch dostala aktualizovaná verzia označená 3.18. Medzi najväčšie novinky patria dlho očakávané hlasové hovory, ako aj päť možností kompresie videa. Najprv budú nové funkcie dostupné používateľom v Európe, a to pre Android aj iOS, a v nasledujúcich dňoch sa postupne rozšíria do sveta.

Keďže Telegram kladie dôraz na bezpečnosť a súkromie používateľov, platí to aj pre hovory. Tie sa prenášajú podľa možnosti cez spojenie peer-to-peer (P2P), teda cez sieť ľudí, ktorí túto službu používajú. Keď takéto spojenie nie je možné, hovor sa spojí cez najbližší server služby.

Kvalita hovoru sa automaticky prispôsobuje podmienkam, používajú sa najlepšie zvukové kodeky, ktoré umožňuje šírka pásma. No ak potrebujete šetriť dáta, je tu možnosť použiť o 25 – 30 % menej dát na úkor kvality.

Kvalita hlasových hovorov sa bude zlepšovať aj pomocou strojového učenia. Podľa vyjadrenia tvorcov aplikácie bude umelá inteligencia merať množstvo parametrov a na základe získaných dát hovor upravovať, aby bol plynulý a čo najkvalitnejší.

Po novom dáva Telegram do rúk používateľom aj kontrolu nad kompresiou videa. Tí si môžu zvoliť mieru kompresie v piatich stupňoch a potom si ho pozrieť tak, ako ho uvidí príjemca.

Hlasové hovory v Telegrame prichádzajú len týždeň po tom, čo Google oznámil, že jeho aplikácia na videohovory Duo umožní aj čisto hlasové hovory.

Zdroj: Androidpolice

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 2

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

18.07.2019 00:10

Špeciálny projekt Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli po ...

Produkty

Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

17.07.2019 00:00

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz, pod vplyvom nového vedenia ...

Produkty

Bluetoothová žehlička na vlasy sa dá ľahko hacknúť. Útočník vám môže zapáliť dom

15.07.2019 12:19

Britská firma Glamoriser sa hrdí tým, že ako prvá na svete vyrába žehličky na vlasy s technológiou bluetooth. Prístroj sa dá prepojiť s aplikáciou umožňujúcou používateľovi nastaviť teplotu a mód. Môž ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá