Image
3.4.2017 0 Comments

Bezpečný nezávislý P2P komunikátor Telegram umožní hlasové hovory

K používateľom messagingovej aplikácie Telegram sa v týchto dňoch dostala aktualizovaná verzia označená 3.18. Medzi najväčšie novinky patria dlho očakávané hlasové hovory, ako aj päť možností kompresie videa. Najprv budú nové funkcie dostupné používateľom v Európe, a to pre Android aj iOS, a v nasledujúcich dňoch sa postupne rozšíria do sveta.

Keďže Telegram kladie dôraz na bezpečnosť a súkromie používateľov, platí to aj pre hovory. Tie sa prenášajú podľa možnosti cez spojenie peer-to-peer (P2P), teda cez sieť ľudí, ktorí túto službu používajú. Keď takéto spojenie nie je možné, hovor sa spojí cez najbližší server služby.

Kvalita hovoru sa automaticky prispôsobuje podmienkam, používajú sa najlepšie zvukové kodeky, ktoré umožňuje šírka pásma. No ak potrebujete šetriť dáta, je tu možnosť použiť o 25 – 30 % menej dát na úkor kvality.

Kvalita hlasových hovorov sa bude zlepšovať aj pomocou strojového učenia. Podľa vyjadrenia tvorcov aplikácie bude umelá inteligencia merať množstvo parametrov a na základe získaných dát hovor upravovať, aby bol plynulý a čo najkvalitnejší.

Po novom dáva Telegram do rúk používateľom aj kontrolu nad kompresiou videa. Tí si môžu zvoliť mieru kompresie v piatich stupňoch a potom si ho pozrieť tak, ako ho uvidí príjemca.

Hlasové hovory v Telegrame prichádzajú len týždeň po tom, čo Google oznámil, že jeho aplikácia na videohovory Duo umožní aj čisto hlasové hovory.

Zdroj: Androidpolice

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Jeseň v hľadáčiku

22.11.2019 00:03

Špeciálny projekt Milovníci prírody sa určite zhodnú, že práve jeseň je najfotogenickejším ročným obdobím. Prináša so sebou širokú škálu farieb a jedinečných svetelných podmienok. Pre tých z vás, kto ...

Produkty

Inteligentné hodinky od TCL so 4G pripojením a funkciou videohovorov vo verziách pre deti aj seniorov

14.11.2019 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 7 rokov. Dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v smartfóne rodičov. Novinka podporuje dátové 4G pripojenie, vďak ...

Produkty

Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

14.11.2019 00:09

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá