Belšie zuby? Hladšia pleť? Atraktívnejšie oči? Aplikácia Lensa vás urobí krajšími na jeden klik

0

Spoločnosť Prisma Labs prichádza na trh s novou aplikáciou Lensa na retušovanie selfie fotiek. V podstate ide o jednoduchý Photoshop s funkciami určenými na vylepšenie selfie – vrátane bielenia zubov, tónovania obočia, vyhladenia pokožky a zvýraznenie očného kontrastu.  

K dispozícii je aj možnosť rozostrenia pozadia, aby selfie vynikla – podobne ako režim „portrét“, ktorý pred dvoma rokmi pridal Apple do zariadení iOS. Lensa tiež dokáže napraviť skreslenie šošoviek, ak je fotka urobená príliš zblízka. Na to slúži algoritmus, ktorý rekonštruuje tvár v 3D a opravuje tieto disproporcie. 

Na trhu je množstvo podobných aplikácií, ale vývojári Lensy tvrdia, že na retušovanie fotografie, ktorá vyzerá ako od profesionálneho fotografa, stačí jediné kliknutie. Nie je teda potrebná únavná manuálna úprava, hoci aplikácia ju pre náročného používateľa ponúka. Lensa tiež umožňuje upraviť vizuálne parametre celej fotografie, ako je to bežné pri väčšine štandardných aplikácií na úpravu fotografií. Nechýba nastavenie kontrastu, ostrosti, odtieňov apod. 

Vývojári tvrdia, že Lensa využíva množstvo rozličných algoritmov strojového učenia na presné extrahovanie tváre z obrázku a jej následné retušovanie ako od skúseného umelca. Proces je plne automatizovaný, ale používateľ môže bez problémov nastaviť úroveň efektov. 

„Naším cieľom je umožniť ľuďom upraviť svoju fotografiu tak, aby vyzerala celkom prirodzene,“ počuť z Prisma Lab. „Ďalšou kľúčovou funkciou je automatizácia, ktorá ušetrí drahocenný čas.“

Zdrij: techcrunch.com.

Redakcia

Všetky autorove články
kamera video selfie kvalita smartfon smart telefon app aplikácia AI umelá inteligencia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať