Recenzia: Belkin Express Dock HD: Všetko cez jeden kábel

1

Čoraz viac ultrabookov má len porty USB-C, niektoré dokonca iba jeden, ktorý navyše slúži aj na pripojenie napájacieho zdroja. Ako pripojiť k takému počítaču všetky potrebné periférie? Jedno z riešení je dokovacia stanica, ktorú pripojíte jedným káblom USB-C k ultrabooku a po tomto kábli sa prenáša všetko vrátane obrazu na externý monitor a napájania pre ultrabook.

Dokovacia stanica  Belkin Express Dock HD má jeden výstupný port USB 3.1 s konektorom USB-C, tri konektory USB 3.0, ­výstup obrazu cez HDMI, eternetový konektor a dva audiokonektory. Jeden výstupný a druhý kombinovaný, takže k nemu môžete pripojiť aj mikrofón.

Obojstranný kábel USB-C na pripojenie počítača je súčasťou balenia dokovacej stanice. Cez rozhranie HDMI môžete pripojiť monitor alebo projektor s rozlíšením až 4K (30 Hz). Externý napájací zdroj je schopný dodať 20 V/5 A, teda 100 W. Z toho sa maximálne 60 W dá využiť na napájanie pripojeného ultra­booku cez USB-C Power Delivery a zvyšok napája elektroniku dokovacej stanice a prípadne aj zariadenia pripojené k trom klasickým portom USB 3.0.

Pri testovaní som mal k dokovacej stanici pripojený MacBook Pro, ktorý sa zároveň napájal a nabíjal. V porte USB-C dokovacej stanice som mal pripojený smartfón, ktorý sa tiež nabíjal. A aby toho nebolo málo, v portoch USB 3.0 som mal pripojený iPad, externý disk a v poslednom porte som nabíjal powerbank. Odhadom spolu 70 – 80 W príkonu. Dokovacia stanica aj jej zdroj takúto záťaž zvládli v pohode bez zahrievania.

Cena: 257 EUR.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Belkin Dock HD USB pocitac notebook

1 komentár

To vážne? reakcia na: Belkin Express Dock HD: Všetko cez jeden kábel

25.8.2018 12:08
Za také kde nič tu nič 257 eur? To je teda premrštená cena
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať