SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Notebook, tablet, fitnes náramok: Dokonalá pomoc pri učení pre každého

0

September ako mesiac nových začiatkov pre žiakov a študentov predstavuje štart do nového školského roka. Počas neho budú musieť pracovať na projektoch, samostatne tvoriť a vyhľadávať informácie, samostatne riešiť úlohy, komunikovať alebo programovať. Majú už notebook, s ktorým by toto všetko mohli robiť? Ak nie, nechajte sa pri výbere nového zariadenia inšpirovať nasledujúcimi tipmi.

Atraktívny zaoblený monitor Philips 272E1CA

Malé rozmery a nízka hmotnosť notebookov pre školákov sa dajú dosiahnuť len pri malej uhlopriečke displeja. Pri domácej príprave a iných aktivitách na počítači treba klásť dôraz na ergonómiu a preto sa odporúča pripojiť počítač ku kvalitnému monitoru s dostatočne veľkou zobrazovacou plochou. A keď už premýšľate nad kvalitným monitorom, prečo by nemal byť zároveň aj atraktívny. Zaoblená obrazovka monitora Philips 272E1CA s rozlíšením Full HD 1920 x 1080 pixelov poskytuje príjemný a pritom jemný efekt ponorenia do aktivity na počítači.

Monitor má aj mimoriadne živý a jasný obraz. Bez problémov zvládne bežné kancelárske využitie a okrem toho je vhodný najmä na prezeranie fotografií, prehliadanie webu, sledovanie filmov, hranie hier a používanie náročných grafických aplikácií. Optimalizovaná technológia správy pixelov poskytuje mimoriadne široký zorný uhol 178/178 stupňov a ostrý obraz.

Cena: 176 €
Link: https://www.philips.cz/c-p/272E1CA_01/zakriveny-displej-lcd-full-hd 

Herný notebook MSI GE65 Raider pre študenta grafického alebo technického študijného odboru

V recenziách herných notebookov, po ktorých túži hlavne mladšia veková kategória, sa už tradične snažíme poskytnúť argumenty, ktorými študent môže presvedčiť investorov čiže rodičov, že takýto notebook je vynikajúci aj pre študentov technických či umeleckých smerov, ktorí potrebujú vysoký výpočtový a grafický výkon. Herné stroje sú konštruované tak, aby za cenu trochu väčších rozmerov a hmotnosti dokázali poskytnúť extrémny výkon, čo najrýchlejšiu 3D grafiku a veľkú pamäťovú a úložnú kapacitu. Sú to teda zároveň ideálne počítače na beh aplikácií CAD pre architektov a inžinierov, na editovanie fotografií a videí. Notebook je vybavený špičkovým hardvérom, či už je to procesor Intel Core i7-9750H (Coffee Lake), alebo 512 GB rýchly polovodičový disk, doplnený o 1 TB klasický pevný disk. Zobrazovanie na 15,6" displeji s rozlíšením FHD 1920 ×1080 px a obnovovacou frekvenciou 240 Hz má na starosti grafická karta GeForce RTX 2070.

Cena: 2290 €
Link: https://www.alza.sk/msi-ge65-raider-9sf-030cz-d5662734.htm?o=1

ZenBook Pro Duo (UX581)

Nároční „počítačoholici“ a kreatívci si prídu na svoje so ZenBook Pro Duo. 15,6" notebook je vybavený 4K UHD OLED displejom a 14" širokouhlým 4K dotykovým displejom na tvorivé účely. Ide o revolučnú obrazovku ScreenPad Plus. Majstrovský výkon na bezproblémovú kreatívnu prácu zabezpečuje procesor až do 9. generácie Intel Core i7, 32 GB RAM a grafická karta GeForce RTX 2060. Vo výbave má ultrarýchle úložisko až do veľkosti 1 TB. Bezrámčekový 4K OLED HDR NanoEdge displej s kontrastným pomerom 100 000 : 1 a 100 % pokrytím priestoru DCI-P3 vytvára nádherné vizuály.

Cena: 2 999 €
Viac informácií: asus.com/sk/

VivoBook 15 (X512)

Mimoriadne ľahký a tenký notebook VivoBook 15 je ideálna voľba do práce, školy či na dovolenku. Všade sa zmestí a veľa toho nezje. Tohto štíhleho siláka poháňa procesor až do 8. generácie Intel Core i7 a lemujú tenké rámiky po štyroch stranách displeja NanoEdge s 88 % pomerom obrazovky k telu. 15,6-palcový VivoBook 15 má dve úložiská – systémový disk SSD s kapacitou do 256 GB a pevný disk s kapacitou až 2 TB. O pohodlné písanie sa postará ergonomický pánt ErgoLift, ktorý nakloní klávesnicu na ľahšie písanie.

Cena: od 549 €
Viac informácií: asus.com/sk/

Celokovový Acer Swift 1 s 20-hodinovou výdržou

Štvorjadrový procesor Intel Pentium Quad Core N5000 Gemini Lake je dobrý kompromis medzi výkonom a výdržou na batériu, ktorú výrobca udáva až na 20 hodín. Kapacita RAM je 4 GB a môžete si vybrať model so 64 GB alebo 128 GB polovodičovým diskom. Rozdiel v cene je len 40 eur. Notebook má bohatú výbavu portov vrátane moderného USB-C, 1× USB 3.0, 2× USB 2.0, HDMI, konektora na slúchadlá a slotu na pamäťovú kartu formátu SD. Neustále napájaný port USB 3.0 vám umožní nabíjať externé zariadenie aj po vypnutí počítača. Prístroj má aj integrovanú čítačku odtlačkov prstov. Full HD displej IPS poskytuje dostatočné rozlíšenie na prácu s dokumentmi.

Cena: 349 € (64 GB disk) 389 € (128 GB disk)

Tablet pre žiaka Samsung Galaxy Tab A 10.5

Po doplnení o externú klávesnicu pripojenú cez bluetooth sa tablet stane plnohodnotným pracovným nástrojom pre žiakov. Dotykový displej umožňuje in­teraktívne používanie webových stránok a aplikácií určených na podporu výučby. Predpokladá sa používanie na výšku, takže vďaka rozlíšeniu 1920 × 1200 px sa bude aj na displeji s uhlopriečkou 10,5" dobre pracovať s dokumentmi formátu A4. Osemjadrový procesor (1,8 GHz) a 3 GB RAM poskytnú dostatok výkonu a pamäte pre všetky bežné aplikácie. Úložný priestor s kapacitou 32 GB sa dá rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD až na 400 GB. Tablet má batériu s kapacitou 7300 mAh, čo zabezpečí školákovi výdrž na celý deň. Rodičia môžu mladším školákom v režime Deti nastaviť obmedzenia, aby nepoužívali pre nich nevhodné webové stránky a aplikácie.

Cena: 389 € (LTE) 315 € (Wi-Fi)

Fitnes náramok Xiaomi Mi Band 3

Jeden z problémov súčasnej mládeže, ktorý do určitej miery zapríčiňujú informačné technológie a sociálne siete, je nedostatok pohybu. Tieto fenomény modernej doby však možno použiť aj na motiváciu na fyzické aktivity. Fitnes náramok umožňuje nielen monitorovanie športových aktivít a prejdenej vzdialenosti, ale prostredníctvom mobilnej aplikácie spárovanej s náramkom cez bluetooth sa môžete svojimi športovými či turistickými výkonmi pochváliť aj na sociálnej sieti. Náramok je vodotesný, má vymeniteľný remienok, ktorý je k dispozícii vo viacerých atraktívnych farebných variantoch. Batéria na jedno nabitie vydrží až 20 dní.

Cena: 26,90 €

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
school september

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať