Image
24.5.2018 0 Comments

BMW vytvorí sieť štýlových rýchlonabíjačiek pre elektromobily po celej Európe

Kde je napísané, že nabíjačky pre elektromobily musia byť jednoduché a účelové? BMW si to rozhodne nemyslí. Jeho dizajnérsky tím vytvoril ultrarýchle nabíjačky s kapacitou 350 kW pre európsku sieť Ionity, ktoré priam lákajú používateľov svojou obrovskou, ľahko použiteľnou dotykovou obrazovkou a podsvietením.

Joint venture Ionity, zahŕňajúci automobilky BMW, Daimler, Ford a VW, dúfa, že do konca roka 2020 bude mať v Európe 400 nabíjacích staníc a vytvorí tak sieť, ktorá by mala rekordne rýchlo nabiť novú generáciu elektromobilov. Výkon 350 kW je viac ako dvojnásobný oproti rýchlonabíjačkám Supercharger spoločnosti Tesla s výkonom 145 kW. To by malo výrazne skrátiť čas potrebný na nabíjanie kompatibilných vozidiel. Napríklad Porsche Mission E by sa dal na 400 km dobiť za 20 minút. BMW hovorí, že dizajn bude ústretový pre vodičov, ktorí vlastnia svoj prvý elektromobil.

Zdroj: engadget.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Vzniklo Slovenské centrum pre výskum umelej inteligencie – slovak.AI

27.06.2019 00:10

Umelá inteligencia je prelomová technológia, ktorej využitie a aplikácie menia pravidlá hry nielen v obchode, priemysle, verejných politikách, ale aj v poľnohospodárstve, zdravotníctve a vzdelávaní. U ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019