BMW ukázalo ďalšiu generáciu informačno-zábavného systému iDrive verziu 7.0

Technológie
1

Nový model automobilu BMW X5, ktorý sa objaví na trhu v priebehu tohto roka, vybavia aktualizovaným informačno-zábavným (infotainment) systémom iDrive. Bude sa nazývať BMW iDrive Operating System 7.0 a postupne sa dostane do všetkých nových modelov.

Infotainmentový systém iDrive spoločnosti BMW sa už dlho považuje za najlepší v odvetví pre jeho intuitívne ovládanie a schopnosť rýchlo reagovať.

Rozhranie iDrive 7.0 je teraz úplne digitálne a ponúka novo navrhnuté číselníky. Po prvýkrát sa medzi nimi objavia aj navigačné informácie. Displej bude meniť farbu v závislosti od aktuálneho režimu jazdy.

Riadiaci displej na stredovej konzole sa takisto dočkal zmien a bude poskytovať rýchlejšie odpovede na dotykové vstupy. Systém sa však dá ovládať aj hlasom a gestami, zachoval sa aj spodný otočný gombík na stredovej konzole.

Vizuálne tvorí ovládací displej 10 strán menu, ktoré sa dajú prispôsobiť individuálnym potrebám. Každá obrazovka môže obsahovať dve až štyri miniaplikácie, ponúkajúce informácie, napríklad navigačné pokyny, rádio, nastavenia klímy či pripojenie telefónu.

Po debute v modeli X5 sa nový systém iDrive dostane aj do nového radu sedanov BMW 3 a vlajkového SUV X7.

Zdroj: alphr.com..

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
BMW auto iDrive displej smart Digital smartfon audio

1 komentár

vsetko to je pekne ale.... reakcia na: BMW ukázalo ďalšiu generáciu informačno-zábavného systému iDrive verziu 7.0

20.4.2018 07:04
je vam to na prd ked v celej EU len na Slovenksu stale nefunguje BMW ConnetDrive :/ a to mal uz X rokov. Je to ako mat smart phone ale nemat v nom vobec internet... ano taketo BMW jazdia... staci vsak prejst do Ceska a uz vsetko ide...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať