BMW a MINI prinášajú na Slovensko službu BMW Charging a MINI Charging pre elektrifikované vozidlá.

Tlačové správy
0

Inovatívna služba pre majiteľov elektrifikovaných vozidiel BMW a MINI. Jednoduchý prístup k takmer 180 000 nabíjačkám po celom svete. Pohodlné používanie a platba raz mesačne.

Slovenské zastúpenie značiek BMW a MINI rozširuje služby zákazníkom o možnosť jednoduchého nabíjania elektrifikovaných vozidiel s názvom BMW Charging a MINI Charging.

Vzhľadom na rastúci záujem o plug-in hybridné a elektrické vozidlá tak prichádza pre majiteľov vozidiel BMW a MINI riešenie v podobe jednoduchej a prehľadnej služby na najvyššej technologickej úrovni, ktorá uľahčí každodenné nabíjanie a sprístupní sieť s takmer 180 000 nabíjačkami nielen na Slovensku, ale po celom svete. To zjednodušuje majiteľom elektrifikovaných vozidiel BMW a MINI cestovanie za hranice. Vďaka službám BMW Charging a MINI Charging nemusia uzatvárať zmluvy s poskytovateľmi nabíjania v zahraničí. Na nich je iba výber nabíjacej tarify, ktorá zodpovedá ich potrebám, aktivácia nabíjacej karty a využívanie svojho elektrifikovaného vozidla.

Postup pri používaní je veľmi jednoduchý. Stačí si z obchodov s aplikáciami Apple App Store či Google Play stiahnuť bezplatnú aplikáciu BMW Charging alebo MINI Charging, vybrať si tarifu, zaregistrovať sa a využívať tieto inovatívne služby. Aplikácie zároveň poskytujú mapu nabíjačiek spolu s možnosťami nabíjania, ktoré poskytujú ako aj informáciu o aktuálnom stave obsadenosti.

Platba za nabíjanie je jednoduchá. Pri každom nabíjaní sa užívateľ prihlási pomocou svojej karty k nabíjačke a po nabití sa cena za odobratú elektrinu pripíše na jeho účet. Aktuálny stav svojho účtu môže sledovať na svojom prehľadne spracovanom konte. Zúčtovanie vo forme faktúry je potom raz mesačne. Ceny závisia od príslušných prevádzkovateľov nabíjacích staníc. Informácie o platných cenách za odber elektriny na nabíjacích staniciach sa nachádzajú priamo v aplikáciách BMW Charging a MINI Charging, pričom klienti v základnom balíku Basic platia iba za nabíjanie. Druhou možnosťou platby za nabíjanie je balík Ionity plus. Pri mesačnom paušále 13 €/mesiac môže zákazník nabíjať za výhodnejšiu tarifu 0,29 €/kWh iba na nabíjacích staniciach IONITY. Ceny na ostatných nabíjacích staniciach ostávajú nezmenené. Ceny sa však v iných krajinách môžu líšiť a určujú sa vždy podľa cien platných v čase nabíjania a zobrazených v aplikácii.

Ďalšie priebežne aktualizované informácie sa nachádzajú na stránkach BMW Charging a MINI Charging.

 

BMW Slovenská republika

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať