BMW 640d xDrive GT

0

BMW radu 6 Gran Turismo upúta veľkoryso dimenzovaným interiérom. Jeho jazdné vlastnosti sú kombináciou športovej dynamiky a maximálneho komfortu jazdy aj na dlhé trate. Medzi aerodynamickými prvkami sa nachádza aj aktívny zadný spojler, ktorý sa automaticky vysúva pri rýchlosti nad 110 km/h. Výsledkom je citeľne zvýšený prítlak, teda zlepšená trakcia na zadnej náprave.

Predné adaptívne LED svetlomety svojím tvarom svetelných tubusov vytvárajú dojem širokých predných partií. Interiérové ambientné osvetlenie v jedenástich voliteľných dizajnoch ponúka svetelnú atmosféry podľa aktuálnej nálady. Veľká panoramatická sklená strecha s plochou takmer jedného štvorcového metra k tomu pridáva pocit otvoreného priestoru. O svieži vzduch sa stará balík Ambient Air. BMW ConnectedDrive ponúka viacero inteligentných služieb a produktov, ktoré zvýšia pohodlie a bezpečnosť cestovania. Personal CoPilot zase postráži premávku a podporí vodiča inovatívnymi komfortnými a asistenčnými systémami.

Parkovací asistent

Balík výbavy Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Obsahuje systém Surround View s funkciami Top View, Remote 3D View, PDC a Parkovací asistent s lineárnym navádzaním, ktorý dokáže vozidlo zaparkovať priečne aj pozdĺžne úplne automaticky. Systém počas jazdy nízkou rýchlosťou okolo zaparkovaných vozidiel premeriava potenciálne voľné miesta.

Zobrazovanie voľných parkovacích miest

On-Street Parking Information vo vybraných veľkých mestách zobrazí vodičovi pravdepodobnosť výskytu voľných parkovacích miest na ulici v navigačnom systéme. Miera pravdepodobnosti je znázornená vyznačením konkrétnych zón rozličnými farbami. Tmavomodrá znamená vysokú pravdepodobnosť a svetlomodrá nízku pravdepodobnosť nájdenia voľného miesta.

Diaľkovo ovládané parkovanie

Funkcia diaľkovo ovládaného parkovania umožňuje vodičovi pohodlne vystúpiť z vozidla, pomocou diaľkového ovládania ho prednou časťou zaparkovať do tesnej garáže alebo na úzke miesto a následne ním aj vycúvať von. Diaľkovým ovládačom na aktivovanie parkovania z priestoru mimo vozidla je kľúč BMW Display Key.

Vzdialený 3D pohľad

Remote 3D View umožní vidieť okolie zaparkovaného vozidla na diaľku pomocou smartfónu. Funkcia sa dá aktivovať cez aplikáciu BMW Connected (pre iOS). Zároveň umožní používateľovi na diaľku skontrolovať priestor okolo vozidla v 3D zobrazení.

Informácie o jazde

BMW Connected pomáha pri každodennom jazdení doraziť do cieľa cesty načas a bez stresu. Informácie relevantné pre mobilitu, ako napríklad odporúčanie ideálneho času odjazdu, sú k dispozícii aj mimo vozidla – na smartfóne alebo smart hodinkách – a dajú sa priamo preniesť do vozidla.

Kľúč s displejom

Kľúč Display Key zobrazí rozličné informácie o stave vozidla a umožní ovládať vybrané funkcie pomocou integrovaného dotykového displeja. Pomocou kľúča takto používateľ získa naprí­klad prístup k aktivácii nezávislého kúrenia.

Head-up displej

Plnofarebný head-up displej premieta informácie relevantné pre jazdu priamo do zorného poľa vodiča, čo mu umožní lepšie sa sústrediť na riadenie vozidla. Zobrazia sa informácie, ako je napríklad rýchlosť jazdy, navigačné pokyny, údaje od systému Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania, zoznamy položiek telefónneho adresára či zábavného systému, ako aj informácie a upozornenia od rozličných asistenčných systémov vodiča.

Personalizovaná agenda mobility

BMW Connected Onboard poskytne vodičovi prehľad informácií relevantných pre mobilitu. Individualizovaná obrazovka mu ukáže naprí­klad najbližšie ciele ciest a prispôsobenú agendu mobility. Tieto informácie možno poslať do navigačného systému vozidla a aktivovať jediným kliknutím, ktoré nasmeruje ­navigačné inštrukcie na najbližší cieľ.

Mobilná kompatibilita s bezdrôtovým nabíjaním

Mobilná kompatibilita vrátane bezdrôtového nabíjania obsahuje bezdrôtový nabíjací port a ďalšie porty USB. Strešná anténa zlepšuje príjem mobilného signálu. Súčasne môžu byť cez bluetooth pripojené dva mobilné telefóny a jeden audioprehrávač. Súčasťou výbavy je aj Bluetooth Office.

Wi-Fi hotspot

Táto výbava obsahuje vstavaný Wi-Fi hot­spot so štandardom LTE, ktorý umožní platené pripojenie na internet. Vozidlo sa na internet pripojí pomocou vstavanej SIM karty so spoplatnenou službou od mobilného operátora.

Technické parametre:

Hmotnosť:

Pohotovostná hmotnosť v kg:              1955
Celková hmotnosť v kg:                       2580
Užitočná hmotnosť v kg:                     680

Jazdné výkony :

Max. rýchlosť v km/h:                         250
Zrýchlenie 0 – 100 km/h v s                 6,0

Motor:

Valce/ventily                                       6/4
Zdvihový objem v cm³                          2993
Výkon v kW (k) pri ot./min                   195 (265)/4000
Krútiaci moment v Nm pri ot./min         620/2000-2500

Spotreba paliva

Mesto v l/100 km                            6,5 – 6,7
Mimo mesta v l/100 km                   4,9 – 5,4
Kombinovaná v l/100 km                  5,5 – 5,9
Kombinované emisie CO₂ v g/km     144 – 154
Objem nádrže v l                            asi 66

Cena:  od 75 600 EUR

 

Zobrazit Galériu

Martin Drobný

Všetky autorove články
BMW xDrive GT

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať