BML cShot1: Cenovo dostupná akčná kamera

0

Napriek nízkej cene nájdete v balení všetko potrebné na to, aby ste mohli začať „akčne filmovať“, vrátane vodotesného puzdra a základných držiakov. Plastové telo pôsobí serióznym dojmom, dizajn je podriadený účelu. Výrobca na obale se­riózne deklaruje rozlíšenie 2,7K, čo vyjadrené v pixeloch predstavuje rozmer obrazu 2688 × 1520. V menu však nájdete aj voľbu rozlíšenia 4K pri 30 fps. Vtedy má zaznamenané video rozlíšenie 3840 × 2160 pixelov, ale toto rozlíšenie nie je natívne, ale iba interpolované. Maximálna snímková frekvencia pri rozlíšení 1080p je 60 fps a pri 720p možno nastaviť 120 fps. Kamera umožňuje aj fotografovanie vrátane sériového snímania a nakrúcanie časozberných videí.

Objektív je extrémne širokouhlý, uhol záberu je 160 stupňov, takže obraz je logicky dosť výrazne súdkovito skreslený, ale pri akčných kamerách sme na to zvyknutí a spomínané skreslenie dodáva záberom osobitý kolorit a priestorovú dynamiku. Dve väčšie kruhové tlačidlá sú určené na spustenie snímania (horné) a prepínanie režimov (predné). Menšie podlhovasté tlačidlá na pravej strane umožňujú navigáciu v menu. Zadnú stenu tvorí ­dvojpalcový displej, ktorého kvalita je na daný účel primeraná. Vzhľadom na široký záber si ani pri záberoch „naslepo“ nemusíte robiť starosti, že by sa objekt vášho záujmu ocitol mimo záberu. Kamera podporuje karty microSD do kapacity 64 GB. Batéria s kapacitou 900 mAh je vyberateľná a na tele kamery je konektor micro USB a micro HDMI. Batéria vydrží necelú hodinu bežného nakrúcania a nabíjanie trvá 90 minút.

Pri testovaní som najlepšie výsledky dosiahol pri rozlíšení full HD 1920 × 1080 pixelov/60 fps. Pre kvalitu obrazu platí, že je primeraná cene. Pri dobrých svetelných podmienkach, napríklad zimnej lyžovačke počas slnečného dňa, je kontrast dobrý, no vykreslenie detailov a podanie farieb sú skôr priemerné. Veľmi by pomohla optická stabilizácia obrazu, ale to už by sme sa pohybovali v inej cenovej triede.

Parametre:

• Natívne rozlíšenie 2,7K @ 30 fps, rozmery: 59 × 41 × 29 mm, hmotnosť 60 g
• Cena: 53 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Pomerne vysoké natívne rozlíšenie, dobrá cena, prehľadné ovládanie a nastavovanie
- Kvalita záznamu, absencia stabilizácie

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
BML

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať