Image
9.10.2018 0 Comments

BML Gamegod Phalanx: Odolný, ľahký a lacný headset

 Lacnejšie produkty obyčajne charakterizujú rôzne konštrukčné úspory a slabšia pevnosť. Táto súprava slúchadiel s mikrofónom však vydrží aj nešetrné zaobchádzanie. Nakoniec výrobca si po inšpiráciu zašiel až k starovekým Hoplitom, podľa ktorých štítu stvárnil vonkajšiu stranu mušlí. To navyše v kombinácii s imitáciou koženého poťahu. Vo finále je síce všetko z plastu, ale z robustného a s poctivým vyhotovením do detailov. To znamená, že pri manipulácii nikde nič nepraská.

Najkrehkejší prvok sú spojky medzi hlavovým mostom a slúchadlami. Tie tvoria jedinú plastovú časť, kde dochádza k nejakému mechanickému namáhaniu, hoci len minimálnemu. Jediné, čo počas používania behá hore-dole, sú drôty (držiace mušle) na úpra­vu veľkosti. Naprieč spojkami prechádzajú plynulo, bez krokovania, no napriek tomu si nastavený rozmer držia stabilne. Hlavový most je takisto kovový, doplnený tenkou vrstvou peny obalenej zvrchu koženkou a zospodu už textíliou, čo ocenia najmä páni s plešinkou. Najmä pri potení je takýto kontakt s pokožkou pohodlnejší.


Zvláštnosť káblového ovládača je v tom, že hlasitosť sa pridáva smerom nadol

K pohodlným slúchadlám však majú tieto pomerne ďaleko. Aj napriek tomu, že spĺňajú niekoľko atribútov, medzi ktoré patrí i nízka hmotnosť 137 g. Kazí to najma tvrdšia koženka a výplň náušníkov. Tie sa navyše vyznačujú pomerne malým vnútorným priemerom – na šírku 30 a na výšku 52 mm. Môžu tak tlačiť a deformovať ucho, čo spolu s vyšším prítlakom môže odradiť od používania. No ak obľubujete pevnejšie zovretie (to sa hodí pri hernom použití) a prioritou je maximálna stabilita na hlave aj pri prudších pohyboch, môžu byť tieto slúchadlá optimálne. Svoju nastavenú polohu si pri otrasoch spoľahlivo drží i mikrofón, ktorý si vďaka tvarovateľnej konštrukcii držiaka môžete polohovať naozaj detailne. Zmena výšky sa potom v skokoch reguluje kolieskom na ľavom slúchadle.

Zvukový vstup i výstup (z mikrofónu) sú vzhľadom na cenovú reláciu veľmi slušné. Všetky frekvenčné pásma sú pomerne dobre vyvážené i bez potreby dodatočnej ekvalizácie. Basy sú však dominantnejšie a stredy s výškami trochu v úzadí. K rušivejšiemu skresleniu dochádza iba pri naozaj vysokej hlasitosti, pri bežnej úrovni je prednes 40-milimetrových reproduktorov čistý. Mimochodom, podľa všetkého sú použité rovnaké meniče ako v lacnejšom modeli BML Rusher, ktorého recenziu ste si mohli prečítať v júnovom čísle. Tu si teda priplácate za odolnejšie vyhotovenie, no na druhej strane nosenie je menej pohodlné a nemusí vyhovovať každému, čo je dôvod, prečo tentoraz headset odíde z testu bez redakčného ocenenia.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Nízka cena, pomer cena/hodnota, dobrá reprodukcia zvuku slúchadiel i mikrofónu, masívne konštrukčné vyhotovenie, dlhý a mäkký kábel (2,4 m)
- Slabší frekvenčný rozsah (ospravedlňuje ho však nízka obstarávacia cena), tvrdšie náušníky s vyšším prítlakom

HODNOTENIE:

Výkon: 90 %
Prednes: 80 %
Vyhotovenie: 80 %
Pohodlnosť: 70 %
Celkovo: 80 %

Cena: 22 EUR

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Creative Stage Air: Kompaktný soundbar pod monitor

09.04.2019 09:42

Bolo až prekvapujúce, ako málo miesta tento soundbar zaberie a ako ľahko ho možno integrovať na plochu pracovného stola, kde sa vďaka malej výške dá dobre umiestniť, prípadne ho môžete vhodne zakompon ...

Recenzie

Recenzia: ASRock X399M Taichi - Najmenšia doska k Threadripperu

22.02.2019 00:15

Tentoraz odbočíme od mainstreamových základných dosiek, a to k jednej unikátnej, určenej do pracovných staníc postavených na platforme AMD. Hoci zmenšených odrôd dosiek formátu ATX postavených na kon ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

RECFRUIT 2019


PC forum button