BML GameGod Rusher: Slušný zvuk za nízku cenu

0

Lacné herné príslušenstvo nedostáva toľko priestoru, ako by možno malo, preto som na test objednal pätnásťeurové slúchadlá s mikrofónom, vhodné pre menej náročných používateľov. Ako prvé hodnotiace kritérium si rozoberieme kvalitu vyhotovenia. Predsa len kupovať dvakrát za rok headset len preto, že sa ten predchádzajúci rozpadol, je pomerne drahá záležitosť. Nosná konštrukcia je síce kompletne z plastu, je však na podstatne lepšej úrovni než väčšina konkurenčných riešení. Povrchová úprava je tvorená pogumovaním so zvýšenou odolnosťou proti poškriabaniu.  Materiálom sa veľmi nešetrilo a kostra je prekvapivo pevná. Robustne pôsobia i zuby na prispôsobenie veľkosti a trúfam si tvrdiť, že sa len tak „nevybehajú“. V koľajničkách je malá vôľa, ale používanie nijako nekomplikuje. Náušníky inak možno od hlavového výškovo regulovať v rozsahu 33,5 mm, čo v praxi znamená, že nájdete vhodnú vzdialenosť pre väčšie hlavy a takisto pre menšie deti. Všetky kontaktné časti sú čalúnené a ako výplň sa použil mäkučký molitan s nižšou hustotou. Dielenské spracovanie, respektíve kvalita šitia trochu pokrivkáva. V niektorých miestach stehy sťahujú koženku viac, než by mali, na funkčnosť to však nemá žiadny vplyv a vcelku je používateľský komfort vysoký. Slúchadlá nikde netlačia a s ohľadom na dlhšie nosenie je nastavená aj nižšia intenzita prítlaku. Na hlave však držia dostatočne pevne aj pri pohyboch. Mimochodom, hmotnosť headsetu je 186 g, je teda skôr ľahší.

Kvalita prednesu príjemne prekvapila. Oproti drahším slúchadlám je tu síce užší frekvenčný rozsah, no všetko je pekne vyvážené a nechýbajú ani (v hernom prostredí obzvlášť dôležité) basy. K výraznému skresleniu nedochádza ani pri vyššej hlasitosti. Za danú cenu nemôžem mať na margo zvukového podania žiadne výhrady. Nezaostáva ani mikrofón, ide z neho mohutný hlas, žiadne plechovkové skreslenie či zastretie. Z toho dôvodu je headset okrem herného použitia vhodný aj na volania, hoci z internátu domov a podobne.

Za pozornosť a vyzdvihnutie stojí i kábel. Okrem toho, že je dostatočné dlhý (2 m), je potiahnutý textíliou a mäkučký je podobne ako šnúrka od topánok, čo je dobré.

Tieto slúchadlá vyvracajú príslovie o tom, že nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci. Za pár eur totiž dostanete zo zvukovej stránky veľmi dobre použiteľný headset, ktorý sa pritom vyznačuje aj solídnejším vyhotovením, než býva v tejto cenovej kategórii zvykom.

 

»  Ľubomír Samák             

 

Parametre:

n 2× 3,5 mm jack, priemer meniča 40 mm, frekvenčný rozsah 20 – 22 000 Hz, 109 dB/mW (slúchadlá), 58 dB/mW (mikrofón)

n Cena: 14 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

Nízka cena, pomer cena/hodnota, dobrá reprodukcia zvuku slúchadiel i mikrofónu, nadpriemerné konštrukčné vyhotovenie, povrch odolný proti poškriabaniu, dlhý a mäkký kábel

 

Slabší frekvenčný rozsah (ospravedlňuje ho nízka obstarávacia cena)

HODNOTENIE:

Výkon: 90 %

Prednes: 80 %

Vyhotovenie:  80 %

Pohodlnosť:  90%

Celkovo: 85 %

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
BML GameGod

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať