BBW 2019: inteligentné chatboty môžu firmám výrazne ušetriť čas aj peniaze

0

V rámci konferencie Bratislava Business Week sa veľká pozornosť venovala aj využitiu technologických inovácii v biznise, medzi ktoré patria napríklad automatizované konverzačné nástroje vybavené umelou inteligenciu. Túto technológiu predstavila na BBW 2019 spoločnosť ChatboTech, ktorú zastupoval jej Business Development Manager, Michal Hollý.

PCR: Predstavte nám, prosím, ChatboTech, čím sa zaoberáte, kedy ste vznikli, čo je vaša konkurenčná výhoda, aké máte výsledky a plány do budúcnosti.

Michal Hollý: ChatboTech je IT consultingová firma, ktorá sa zaoberá vývojom inteligentných chatbotov. Na Slovenskom trhu pôsobíme od roku 2017 na základe skúseností zo zahraničia. Výhoda spoločnosti  našej spoločnosti je v autonómnosti nášho chatbota po nasadení, ktorý operuje bez akéhokoľvek ľudského zásahu alebo ovládania. Dokáže porozumieť nielen preddefinovaným otázkam, ale aj náležite na ne odpovedať vďaka umelej inteligencií, ktorú sme vyvinuli. Nemá problém s preklepmi, slangom ani synonymami. Dokáže byť multilinguálny. Po úvodnom natrénovaní je schopný autonómne viesť analýzu zákazníkov a oslovovať už existujúcich zákazníkov s ponukou ďalších produktov.

Naším prvým a kľúčovým výsledkom je platforma, ktorá dokáže vytvárať inteligentných chatbotov s použitím viacerých zdrojových platforiem UI, vrátane našej vlastnej. Chatboty vytvorené na našej platforme sú schopné sa zlepšovať každým použitím a rozširovať svoje vedomosti. Netreba vedieť programovať, ovládať cudzí jazyk (platforma je kompletne v slovenčine) a vďaka jednoduchému grafickému rozhraniu netreba mať ani predchádzajúce skúsenosti s tvorbou chatbotov. Flexibilitu nasadenia zaručuje možnosť on-premise riešenia, ktoré je možné nainštalovať jedným klikom. Naša platforma šetrí čas používateľovi už od prvého okamžiku vďaka polo-automatizovanému trénovaniu. Uzatvorili sme kľúčové partnerstvá s Rakuten (Viber, oficiálny partner pre chatboty na Slovensku) ako aj s mediálnymi partnermi, ktorých výsledky uvidíme v nasledujúcom období. Pripravujeme ďalej riešenie pre nákupné centrá, o ktoré sa zaujíma aj najväčšia developerská firma v oblasti nákupných centier v Európe. Kľúčové plány do budúcna máme na slovenskom trhu a my vidíme chatboty ako e-shopy na začiatku milénia. Radi by sme rozšírili túto technológiu na Slovensku a neskôr expandovali s platformou na zahraničné trhy.  

PCR: Aké sú aktuálne trendy vo využívaní chatbotov na Slovensku a čo môžeme očakávať v budúcnosti?

Michal Hollý: Momentálne je na Slovensku len veľmi málo chatbotov a tie, ktoré existujú, disponujú umelou inteligenciou respektíve, analýzou textu. Myslíme si, že práve nám sa podarí vytvoriť trend inteligentných chatbotov s trefným využitím. V zahraničí je trend už oveľa väčší aj vďaka podpore angličtiny v AI (NLP) platforiem.

Partnerom BBW sme sa rozhodli byť preto, aby sme sa mohli podieľať na rozvoji firiem, ľudí a biznisu na Slovensku a mohli prezentovať, v akom štádiu sa už inovácie na SR nachádzajú. Či sú schopné plne pracovať po boku človeka a zjednodušovať mu prácu, firmám šetriť čas i peniaze alebo zvyšovať informovanosť zákazníkov, čo dokážeme pomocou chatbota ovplyvniť. Dalo nám to určite veľa novej energie, informácií a samozrejme mnoho nových príležitostí a kontaktov, ktoré vieme do budúcna využiť, a tak zlepšiť chod firiem na Slovensku.

PCR: Prečo ste sa rozhodli stať sa partnerom BBW, čo vám to dalo a ako hodnotíte prvý ročník?

Michal Hollý: Prvý ročník dopadol veľmi dobre, hodnotíme ho ako veľmi úspešný a už teraz sa tešíme na druhý ročník, kedy by sme chceli byť znovu účastníkmi konferencie.

redakcia

Všetky autorove články
inteligentný firma usetrit zjednodusit chatbot inovácie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať