BBW 2019: Technológie o nás vedia viac ako si myslíme!

Technológie
0

Od 1.4 do 4.4. prebieha konferencia s názvom Bratislava Business Week, kde sa v hoteli DoubleTree by Hilton v priebehu 4 dní predstaví vyše 100 rečníkov. Hneď v úvode nás privítala moderátorská dvojica v zostave Zlatice Švajdovej Puškárovej a Petra Bárdyho. Nasledovalo predstavenie prvého spíkra, ktorým bol Marek Grác zo spoločnosti Asseco Central Europe. 

Primárne svoju prezentáciu zameriaval na tému digitálnej generácie, umelej a rozšírenej inteligencie. Uviedol množstvo výhod a pozitívnych argumentov ohľadom digitalizácie dát, ale aj možnosti využívania umelej inteligencie v budúcnosti. Na záver však Marek Grác použil otázku na zamyslenie: „Chceme naozaj nechať technológie, aby za nás rozhodovali?“ 

Ďalej konferencia pokračovala Andym Garthom, ktorý je britský ambsádor pre SR. Jeho výstup bol zameraný na vzťahy s Veľkou Britániou, no venoval sa aj téme Brexitu. Neskôr konferencia pokračovala panelovou diskusiou o budúcnosti Slovenska so zameraním na demokraciu, pričom sa spíkri venovali aj vzrastajúcemu vplyvu nemediálnych hráčov, ktorými sú v dnešnej dobe sociálne siete. 

Rozhovor rozprúdila moderátorka Zlatica otázkou, ktorá vzbudila záujem aj v pléne: „Ako sme my fungovali v dobe, keď nebol internet?“  V podobnom duchu pokračoval aj zvyšok dňa.

Neskôr vystúpili ďalší rečníci so svojimi prednáškami a prezentáciami, a tým sme uzavreli prvý deň bratislavského Business Weeku. Veríme, že aj ďalšie dni budú tak zaujímavé ako tento a určite vám z toho prinesieme ďalšie informácie.

Redakcia

Všetky autorove články
BMW technika technológie biznis umelá inteligencia AI

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať