Image
10.4.2019 0 Comments

BBW 2019: Špičkové 3D skenery a 3D kamery Made in Slovakia

Na konferencii Bratislava Busniess Week 2019 medzi inovatívnymi produktami zaujala spoločnosť Photoneo, ktorú zastupoval Branislav Puliš, VP of Sales & Marketing.

PCR: Predstavte nám, prosím, Photoneo: čím sa zaoberá, kedy vzniklo a aké úspechy zatiaľ dosiahlo.

Slovenská spoločnosť Photoneo, založená v roku 2013, vyvíja a implementuje sofistikované a inovatívne riešenia v oblasti 3D strojového videnia, založené na vlastnom 3D vision hardvéri a softvéri. Tak prispieva k rozšíreniu a napredovaniu automatizácie. Jej vlajkovým produktom je MotionCam-3D, 3D kamera, schopná snímať objekty v pohybe s najvyšším rozlíšením a najvyššou presnosťou na svete.

Pre svoju unikátnosť získala kamera významné ocenenia – čerstvú platinovú cenu programu Vision Systems Design 2019 Innovators Awards, a v minulom roku VISION Award 2018. Okrem toho ju v tomto roku vymenovali medzi top inovácie v inVISION Top Innovations 2019. Okrem kamery vyrába Photoneo aj medzinárodne ocenené 3D skenery PhoXi 3D Scanner family, vyznačujúce sa vysokým rozlíšením a skenovacím objemom, rýchlosťou skenovania i najlepším výkonom vo svojej kategórii s ohľadom na šum a celkovú efektívnosť.

Ďalšou dôležitou súčasťou produktového portfólia spoločnosti sú bin picking riešenia, od základných, 3D Localization C++ SDK a Locator, po kompletné automatizované riešenie Bin Picking Studio či aplikáciu AnyPick, založenú na umelej inteligencii. Photoneo vyvinulo tiež autonómneho mobilného robota Phollower 100. Významným plusom je, že produkty Photoneo sú kompatibilné s ostatnými softvérmi značiek ako Halcon, LabVIEW, Matrox Imaging alebo Adaptive Vision. 

PCR: Aké sú aktuálne trendy na Slovensku v tejto oblasti a kde nachádzajú tieto inovatívne projekty či riešenia uplatnenie?

Hardvér a softvér z dielne Photoneo nachádza širokú škálu využitia v automatizácii priemyslu - od bin picking aplikácií vo výrobe a logistike, po paletizáciu, depaletizáciu, kontrolu kvality, metrológiu, triedenie objektov, bezpečnostné systémy a mnoho ďalších.

Autonómny mobilný robot Phollower 100 je jedinečným riešením pre bezpečný automatizovaný transport a manipuláciu s materiálom v hoteloch, skladoch i továrňach. Cieľom tohto projektu je umožniť ľudskej pracovnej sile venovať sa sofistikovanejším činnostiam a monotónne a nebezpečné úlohy odovzdať strojom. 

PCR: Čo je vaša konkurenčná výhoda a aké máte výsledky?  

Výhoda našej spoločnosti oproti konkurencii spočíva práve v širokej škále vlastných softvérových a hardvérových produktov pre pokročilú automatizáciu. Preto dokáže Photoneo pokryť celé automatizačné riešenia vo vlastnej réžii. Vlastné 3D skenery a kamery sa kvalitou a výkonom radia k svetovej špičke, čomu nasvedčujú aj pribúdajúce ocenenia udelené expertmi z oblasti 3D strojového videnia.

Vďaka svojej unikátnosti a inovatívnosti boli po celom svete implementovaných už stovky Photoneo riešení s ich 3D strojovým videním. Popri obchodnom zastúpení v Nemecku otvorila spoločnosť nedávno nové pobočky v Číne a USA, vďaka čomu je schopná poskytovať zákazníkom okamžitú podporu na mieste. Taktiež sa jej podarilo za relatívne krátky čas vybudovať silnú globálnu sieť distribútorov a certifikovaných integrátorov. 

PCR: Čo plánujete do budúcnosti? 

Naším cieľom je, aby sme boli pre zákazníkov voľbou číslo jeden pri výbere 3D riešení. Trh 3D senzorov rastie rýchlym tempom, čo vyžaduje neustále zlepšovanie technológií a implementovanie nových, inovatívnych riešení. My sa na jednej strane usilujeme kontinuálne aktualizovať naše už existujúce produkty, a na strane druhej pripravujeme uvedenie niekoľkých nových, jedinečných produktov, založených na našom 3D sensing know-how.

Čo sa týka MotionCam-3D, zatiaľ predávame inžinierske vzorky, no pripravujeme všetko potrebné pre jej uvedenie na trh vo forme štandardného produktu. Nové produkty, ktoré pripravujeme, budú založené na tej istej, nami patentovanej technológii s názvom “Parallel Structured Light”, implementovanej pomocou CMOS senzoru, ktorý sa vyrába pre nás na mieru.

Zavádzanie robotiky do rôznych oblastí je na vzostupe a vývoj 3D strojového videnia je toho nevyhnutnou súčasťou. Photoneo vyvíja pre roboty nie len “oči”, ale aj “mozog”, aby boli schopné rozumieť okolitému prostrediu. Mohli by sme povedať, že ide o ďalší významný krok v priemyselnej revolúcii.

PCR: Prečo ste sa rozhodli stať sa partnerom BBW, čo vám to dalo a ako hodnotíte prvý ročník?

Bratislava Business Week je zaujímavý projekt, ktorý spája prvotriednych spíkrov, expertov a lídrov v oblasti inovatívnych technológií, biznisu a globálnych trendov. Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou platformy, ktorej cieľom je podporovať intelektuálnu zvedavosť, inšpirovať, vzdelávať a prezentovať inovatívne myšlienky.

Napĺňa nás hrdosťou, že sme mohli k diskutovaným témam prispieť našou expertízou a vniesť nové pohľady do sveta umelej inteligencie i strojového učenia (machine learning). Je veľmi dôležité, aby takéto platformy vznikali, a preto prvý ročník konferencie hodnotíme veľmi pozitívne.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Volocopter odhaľuje svoje prvé komerčné lietadlo, vzdušné taxi VeloCity

22.08.2019 00:10

Nemecký startup Volocopter robí ďalší kľúčový krok v oblasti taxislužieb - založených na elektrických vertikálnych vzletových a pristávacích lietadlách - keď odhalil svoje prvé lietadlo určené na sku ...

Inovácie 4

Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS

21.08.2019 00:05

Najnovšou aplikáciou, ktorou sa môže Microsoft pýšiť, je SMS Organizer, služba iniciatívy Microsoft Garage. Využíva strojové učenie na automatické triedenie správ podľa kontextu a prichádza s celým r ...

Inovácie

Foto šampión strednej triedy predviedol, čo dokáže: Takto vyzerá Slovensko objektívom Huawei P30 lite

12.06.2019 14:18

Kandidát na mobil roka strednej triedy kombinuje efektný dizajn inšpirovaný prémiovými modelmi s najnovšími technologickými inováciami. Jedným z najväčších lákadiel Huawei P30 lite je foto výbava, kto ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá