Až 95 % programátorov v Indii je nespôsobilých na vývoj softvéru

5

Hoci indické univerzity vzdelávajú najväčšiu inžiniersku populáciu na svete, úroveň zručností ich absolventov nie je vysoká. V roku 2011 Národná asociácia spoločností zameraných na softvér a služby odhadla, že iba 25 % indických absolventov strojárstva je zamestnateľných. Po šiestich rokoch je situácia ešte vážnejšia.

Prieskumy hovoria, že nedostatok talentov v oblasti informačných technológií je v Indii akútny. Údajne až 95 % inžinierov v krajine nie je schopných pracovať na vývoji softvéru.

Podľa štúdie spoločnosti Aspiring Minds iba 4,77 % kandidátov dokáže napísať program so správnou logikou, čo je minimálna požiadavka na akúkoľvek programátorskú prácu.

Testovaných bolo viac ako 36 000 študentov odboru inžinierstva v odvetviach súvisiacich s IT z 500 vysokých škôl pomocou Automate, čo je program strojového učenia zameraný na posudzovanie programátorských zručností. Ukázalo sa, že dve tretiny študentov nevedeli napísať ani „kompilovateľný kód“. Štúdia poznamenáva, že iba 1,4 % kandidátov vie vytvoriť funkčne správny a efektívny kód.

Podľa Varuna Aggarwala, spoluzakladateľa a hlavného technologického pracovníka spoločnosti Aspiring Minds, sú dôvodmi zlej výkonnosti nedostatok dobrých učiteľov a nesprávne postavené študijné programy. „Vzdelávací program je zameraný na MS Word, PowerPoint, Excel namiesto toho, aby sa venoval výučbe programovania pomocou základných jazykov, ako je Basic a Logo,“ povedal Aggarwal.

Zdroj: Economictimes.indiatimesQz

 

Redakcia

Všetky autorove články
India programator

5 komentárov

Ale ved tam smerujeme ... reakcia na: Až 95 % programátorov v Indii je nespôsobilých na vývoj softvéru

26.4.2017 10:04
... uz dlhodobo. Ved ak sa na Katedre Kybernetiky a Umelej Inteligencie vyucuje MS Word a MS Excel tak kam to vlastne smerujeme?
Reagovať

skompilovatelny kod :) reakcia na: Až 95 % programátorov v Indii je nespôsobilých na vývoj softvéru

26.4.2017 08:04
Som zvedavy ako by dopadol ten test pre vyspele krajiny. Napisat totiz z hlavy "skompilovatelny kod" je celkom umenie. Staci preklep, vynechana ; a je po . Pritom v beznej praxy takyto ludia v pohode dokazu programovat lebo kompilator im chybu oznami a oni ju hned opravia. Som si isty ze aj vo firmach, ktore sa povazuju za poprednych lidrov vo vyvoji by tento test dopadol velmi zaujimavo.
Reagovať

RE: skompilovatelny kod :) reakcia na: skompilovatelny kod :)

26.4.2017 17:04
presne tak, moc by som indov nepodcenoval. Keby boli skutocne na tom tak zle, tak by 80% EU a US firiem si ich nenajimalo.
Reagovať

RE: RE: skompilovatelny kod :) reakcia na: RE: skompilovatelny kod :)

4.5.2017 22:05
ty si s nejakymi indami spolupracoval ci tento tvoj nazor je na zaklade domnienky? Resp teorie ze ked je skoda fabia najpredavanejsie auto tak to z nej robi najlepsie auto??

Mam tu cest spolupracovat s indianmi a je to teda fakt bieda a tragedia
Vsetci sa tlacia do indie pretoze su lacny, sice robota nahovno ale lacno, a len tu cenu vidia manazery ktory o tom rozhoduju.

Jasne ze su tam aj sikovny ludia, to nepopieram ale takych treba zaplatit (aj tam) ale ked sa ide na lowcost tak to potom tak aj vyzera.

Je to uplne ina mentalita a nejake autonomne myslenie alebo logika su pre ne vzdialene pojmy
Reagovať

Vzdelávací program je zameraný na MS Word, PowerPoint, Excel reakcia na: Až 95 % programátorov v Indii je nespôsobilých na vývoj softvéru

26.4.2017 08:04
To mi pride ako vyuka na nasich skolach
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať