Image
28.9.2018 0 Comments

Axis pokračuje v inováciách a uvádza dve rohové kamery pre špecifický účel

Spoločnosť Axis Communications naďalej vychádza v ústrety potrebám zákazníkov a oznamuje dva modely špeciálnych kamier určených na inštalácie do rohov, ktoré majú konštrukčné prvky navrhnuté s ohľadom na úzko vymedzené inštalácie. Sieťová kamera AXIS P9106-V Brushed Steel je ideálnym spojením s dizajnom interiéru výťahov, zatiaľ čo AXIS P9106-V White je kamera s ochranou proti zraneniu (s označením anti-ligature), ktorá nájde uplatnenie okrem iného aj v zdravotníctve. Kamery s rozlíšením 3 MP sú špeciálne navrhnuté pre optimálny záber z rohu do rohu. Môžu pokryť až 130° horizontálne a 95° vertikálne bez tzv. „mŕtvych uhlov“.

Pri výbere kamier na špecifické účely, ako je video monitorovanie výťahov, vyšetrovacích miestností a psychiatrických oddelení, sa naši klienti stretávajú s výzvami a potrebami, pre ktoré sú štandardné produkty dostupné na trhu nedostatočné,“ povedal Michael Chen, globálny produktový riaditeľ spoločnosti Axis Communications. „Vďaka našej silnej partnerskej sieti v celosvetovom meradle sme schopní úzko spolupracovať so systémovými integrátormi a koncovými používateľmi a zabezpečiť, že návrhy nových kamier budú skutočne užitočné a prekonajú očakávania v oblasti estetiky, použiteľnosti aj odolnosti. Neustále inovujeme produkty s ohľadom na dlhodobé využitie. Sme hrdí na to, že môžeme predstaviť dve nové špeciálne kamery, ktoré pomôžu klientom využiť naše technológie aj v nových priemyselných odvetviach."

Biely model kamery AXIS P9106-V je navrhnutý tak, aby eliminoval šancu, že zraniteľné osoby, ako sú osoby v psychiatrickej starostlivosti alebo osoby zadržané políciou, použijú zariadenie k sebapoškodeniu. Audio prenos po sieti je možné zabezpečiť doplnením kamery o externý modul AXIS T6112 s rozhraním pre audio komunikáciu a riadenie vstupov a výstupov (I/O) s technológiou portcast. Vďaka tomu môže kamera tiež zaznamenávať dialóg, napríklad pri inštaláciách v policajných vyšetrovacích miestnostiach. Okrem toho možno kameru ľahko natrieť inou farbou, aby zodpovedala akémukoľvek prostrediu a nijako nerušila alebo nedráždila zraniteľné osoby. Pokiaľ dôjde k zašpineniu kamery, jej čelné sklo je odolné proti oteru a chemikáliám, ľahko sa čistí s pomocou čistiacich prostriedkov alebo prostého odstraňovača graffiti.

Model z leštenej ocele je navrhnutý tak, aby sa hodil k elegantným výťahovým kabínam, napríklad v luxusných budovách v komerčnom prostredí. Kamera nemá žiadne viditeľné skrutky a zaujme štýlovým dizajnom. Ak sa kamera znečistí alebo sa stane terčom vandalizmu, trvanlivé čelné sklo možno opäť ľahko vyčistiť alebo vymeniť podobne ako v prípade bieleho modelu.

Michael dodáva: „Zvlášť v prípade výťahov zákazníci vyjadrili potrebu zjednodušiť prístup ku kamere, aby pri údržbe technik nemusel vstupovať do výťahovej šachty. Navrhli sme preto, aby bola kamera plne prístupná zvnútra výťahu, čo znižuje čas a náklady na servis. Zároveň je kamera kompaktná a diskrétna, aby ladila s elegantným prostredím.

Nové rohové kamery možno ľahko inštalovať vďaka inovatívnemu montážnemu tesneniu. Dodávajú sa navyše vopred zaostrené a pomáhajú tak technikom rýchlo a správne dokončiť inštaláciu, čo znižuje náklady.

Oba modely majú krytie IK10 a IP66 pre ochranu proti nárazu, nečistotám a prieniku vody. Tieto odolné kamery umožňujú mnoho spôsobov pripojenia zodpovedajúce špecifickému prostrediu inštalácií. Vybrať sa dá medzi napájaním PoE, PoE cez koaxiálny kábel a PoE cez dvojlinkový kábel (konektivitu musí zabezpečiť ďalšie zariadenie). Posledný z variantov je bežná napríklad pre pohyblivú kabeláž vo výťahových šachtách.

Kamery budú k dispozícii v štvrtom štvrťroku za odporúčané maloobchodné ceny 649 USD za sieťovú kameru AXIS P9106-V Brushed Steel a 599 USD v prípade modelu AXIS P9106-V White.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung uvádza na slovenský trh päticu nových modelov slúchadiel AKG so štúdiovou kvalitou zvuku

14.06.2019 15:13

Spoločnosť Samsung predstavuje slovenským zákazníkom najnovší rad bezdrôtových slúchadiel so štúdiovou kvalitou zvuku a čistým a funkčným dizajnom prémiovej značky AKG. Kvalitné spracovanie skombinova ...

Tlačové správy

Preteky SHELL ECO-MARATHON EUROPE opäť preveria úspornú jazdu Slovákov

14.06.2019 14:41

Tri slovenské študentské tímy sa pridajú k tisíckam európskych študentov, ktorí mieria na medzinárodné preteky Shell Eco-marathon Europe 2019. Na novej trati v priestoroch Mercedes-Benz World vo Weybr ...

Tlačové správy

Spoločnosť Sygic vydáva doplnok Dashcam budúcej generácie pre svoju mobilnú navigáciu

14.06.2019 13:47

Spoločnosť Sygic, celosvetový líder v oblasti navigácie s viac ako 25-ročnými skúsenosťami, predstavila nový doplnok pre mobilné telefóny – doplnok Dashcam pre svoju špičkovú GPS navigáciu. Novinka pr ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button