SAMSUNG_06202 Z SAMSUNG_06202 Z SAMSUNG_06202 Z Advertisement

Autonómny systém „openpilot" je úplne open source a podporuje 35 áut. SW je zdarma, za HW zaplatíte 1000 USD

1

Spoločnosť Comma ai, ktorú založil hacker George Hotz, sa na svojej twitterovej stránke pochválila, že jej projekt openpilot podporujúci základné funkcie autopilota sa dočkal uvoľnenia aj poslednej časti stacku pod licenciou MIT, takže softvér je kompletne open source.

Openpilot je teraz vo verzii 0.5.8, a kým pred rokom podporoval len zopár modelov automobilky Honda, dnes podpora pokrýva viac ako 35 rôznych automobilov od 11 značiek (Azura, Chevrolet, Cadillac, Chrysler, GMC, Holden, Honda, Hyundai, Kia, Lexus, Toyota).

Hoci softvér je zadarmo, zakúpiť si musíte hardvér, ktorý pozostáva zo zariadenia EON Dashcam DevKit, ktoré sa podobá telefónu a treba ho umiestniť na predné sklo, adaptéra panda OBD-II, konektora giraffe a externého GPS. Za celú súpravu zaplatíte okolo 1000 dolárov.

Systém zatiaľ zvláda udržiavanie rýchlosti a odstupu za vozidlom idúcim pred vami (ACC - Adaptive Cruise Control) a udržiavanie v jazdnom pruhu (LKA - Lane Keeping Assist System). Openpilot je k dispozícii na stránke GitHubu. Spoločnosť hovorí, že systém využíva už viac ako 4500 vodičov.

Zdroj: comma.ai.

Redakcia

Všetky autorove články
autonom auto smart doprava sity AI softver hardver

1 komentár

Sofer reakcia na: Autonómny systém „openpilot" je úplne open source a podporuje 35 áut. Za HW zaplatíte 1000 USD

11.2.2019 06:02
Soferovi odobrat vodicak za bezdovodnu jazdu v strednom pruhu...
Zaujimala by ma rychlost auta na videu, kedze ho odbieha aj kamion.

Inak myslienka je fajn, dufam ze to rozsiria na viacero modelov aut.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať