Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Automobilka Fisker chystá konkurenta pre Tesla Model Y s dojazdom až 480 km

Technológie
1

Henrik Fisker, generálny riaditeľ spoločnosti Fisker Inc., oznámil nový elektrický SUV s dojazdom 480 km, ktorého cena sa bude začínať „pod 40 000 USD“. Je to už druhý elektromobil, ktorý Fisker ohlásil, a uvedený by mal byť v druhej polovici roka 2021. Podľa vyhlásenia spoločnosti to bude prvý z troch elektromobilov určených na masový trh.

Prvé auto spoločnosti – úplne elektrický luxusný sedan známy pod názvom EMotion – však bolo odložené. Pôvodne malo prísť na konci roka 2019 alebo začiatkom roka 2020, no uvedené bude až po tom, čo sa na cestách objaví vozidlo určené na masový trh. Čiastočne preto, že futuristická technológia pevnej polovodičovej batérie spoločnosti ešte nie je pripravená na komercializáciu.

Fisker neoznámil názov nového auta, ale prezradil niekoľko detailov. SUV bude používať batériu s kapacitou najmenej 80 kWh, ktorá umožní dojazd 480 km. K dispozícii bude „za najnižšiu možnú cenu“. Predstihne tak Model Y od Tesly, ktorého štandardná verzia s cenou 39 000 USD má dojazd len 370 km.

Vozidlo bude dostupné v konfiguráciách s jedným alebo dvoma motormi a očakáva sa, že ponúkne vysokú úroveň autonómnej jazdy. Ovládateľný prototyp by mal byť hotový do konca tohto roka. SUV sa bude vyrábať v USA a Fisker ho chce predávať priamo zákazníkom, a nie cez sieť obchodných zástupcov.

Zdroj: theverge.comengadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
autonom auto elektro elektrina bateria nabijanie motor technológie

1 komentár

zas sirite klamstva hnojaci!!! taky dojazd to nebude mat, mozno tak 300km pri tej baterke reakcia na: Automobilka Fisker chystá konkurenta pre Tesla Model Y s dojazdom až 480 km

21.3.2019 14:03
zas sirite klamstva hnojaci!!! taky dojazd to nebude mat, mozno tak 300km pri tej baterke
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať