Asseco podporuje najväčší medzinárodný online hackathon pod vedením slovenskej a poľskej vlády

Tlačové správy
0

Medzinárodná softvérová skupina Asseco sa rozhodla podporiť hackathon HackYeah Online 2020 pod záštitou slovenskej a poľskej vlády. Tím profesionálnych dobrovoľníkov počas víkendu od 5. do 7. júna vytvorí aplikáciu, ktorá uľahčí prechod cestujúcim na slovensko-poľských hraniciach. Spoločnosť venuje víťaznému návrhu odmenu 10-tisíc eur.

 

Aplikácia bude informovať ľudí, ktorí cestujú medzi Slovenskom a Poľskom o mimoriadnych nariadeniach v oboch krajinách. Zároveň upozorní cestujúcich o aktuálnej epidemiologickej situácii a nových koncentráciách prípadov ochorenia COVID-19. Vďaka aplikácii sa môžu obyvatelia krajín cítiť bezpečne pri cestovaní a vyhnúť sa neželaným pokutám.  

„Online hackathon vnímame ako príležitosť na rozvíjanie spolupráce nielen medzi Poľskom a Slovenskom, ale tiež ako príklad pre konkrétne aktivity krajín V4 orientované na zlepšenie života našich občanov a podnikateľov.  Talentovaní ľudia zo strednej Európy budú mať možnosť prispieť vlastným technologickým riešením a ponúknuť praktickú odpoveď na niektorý z otvorených problémov,“ hovorí Radoslav Repa, generálny riaditeľ Sekcie digitálnej agendy Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

,,Globálna skupina Asseco vznikla spojením slovenskej a poľskej softvérovej spoločnosti, preto nás veľmi teší myšlienka spolupráce našich krajín. Už 30 rokov patríme medzi lídrov v poskytovaní moderných riešení a inovácii IT, vďaka čomu môžeme zabezpečiť nielen technické zázemie ale aj skúsených odborníkov pri tvorbe aplikácie,“ uvádza Marek Grác, COO spoločnosti Asseco Central Europe.

HackYeah Online 2020 je virtuálna júnová edícia najväčšieho hackathonu v Európe, ktorého cieľom je priniesť  niekoľko technologických a biznis riešení po korona kríze. Hlavným organizátorom je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie pod vedením Veroniky Remišovej, podpredsedníčky vlády SR a poľská vládna organizácia GovTech Polska. Prihlásiť sa môžete na stránke https://hackyeah.pl/.   

Asseco Central Europe je jedným z najsilnejších softvérových domov v strednej a východnej Európe. Pôsobí v Slovenskej a Českej republike, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku a Poľsku. Realizuje náročné projekty pre komerčnú sféru ako aj štátnu správu a samosprávu. Portfólio spoločnosti tvoria bankové a poisťovacie informačné systémy, informačné systémy pre zdravotníctvo, stavebné sporiteľne, systémy pre platobné karty, dátové sklady, energetiku a utility, Business Intelligence riešenia, podnikové informačné systémy a ďalšie riešenia šité na mieru. Celá skupina Asseco CE v súčasnej dobe zamestnáva viac ako 3 000 ľudí. Asseco Central Europe je súčasťou medzinárodnej skupiny Asseco. Viac informácií nájdete na www.asseco.com/ce.

 

 

Asseco

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať