Image
25.10.2018 0 Comments

Art & Tech Days - keď inovácie vznikajú na rozhraní disciplín

V Košiciach sa v termíne 19. - 24. novembra 2018 uskutoční Art & Tech Days, festival mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry. Počas šiestich dní tento profilový event projektu Košice - UNESCO Kreatívne mesto mediálneho umenia priblíži inovačný potenciál kreativity a digitálnych technológií prostredníctvom medzinárodnej konferencie, workshopov, interaktívnych inštalácií, výstav, umeleckých eventov a networkingových aktivít. V celospoločenskom merítku je organizácia podobných akcií veľmi dôležitá. Prečo?

V dnešnej dobe je orientácia na inovácie nevyhnutná. Sú podmienkou konkurencieschopnosti na domácich aj medzinárodných trhoch, sú reakciou na globalizáciu a technologický rozvoj, sú odpoveďou na spoločenské zmeny a pozitívnu udržateľnosť planéty do budúcna. Ako sa hovorí, najlepší spôsob, akým predpovedať budúcnosť je vytvoriť si ju.

Tento scenár sa uplatňuje aj počas celého podujatia Art & Tech Days. Samostatne existujúce odvetvia kultúry, umenia, IT či biznisu sa spájajú, aby vznikol priestor pre prezentáciu projektov a ideí, ktoré prinášajú nové riešenia a netradičné uhly pohľadu.

Je dôležité, aby boli moderné technológie odprezentované širokej verejnosti zrozumiteľným spôsobom. Cieľom je motivovať ľudí, aby prispievali k pozitívnejšej budúcnosti - od nadobudnutia kritického pohľadu a otvoreného postoja voči novým technológiám, až k ich aktívnemu vyhľadávaniu a využívaniu. Toto všetko sa snaží skĺbiť festival Art & Tech Days. Ukazuje verejnosti inovácie, ktoré sú výsledkom spojenia umenia a technológií. Festival hostí lokálnych aj zahraničných expertov z rôznych oblastí - umenia vedy a IT a vytvára priestor pre nové spolupráce. Rozširuje obzory a chce rozprúdiť diskusiu o budúcnosti.

Art & Tech Days ponúka viacero formátov. Zúčastniť sa môžete praktických workshopov pre novomediálnych umelcov, kóderov, dátových analytikov aj marketingových špecialistov. Najväčším podujatím je medzinárodná konferencia Art & Tech Conference, ktorá sa tento rok sústredí na umelú inteligenciu (AI) a výzvu, akú predstavuje pre umenie, kreatívny priemysel a biznis. Otvorí spoločenský dialóg o úlohe AI v každodennom živote. Súčasťou festivalu bude aj atraktívny umelecký program - pohybové a audiovizuálne predstavenia, hudobné a dídžejské vystúpenia.

Video z Art & Tech Days 2017
https://www.youtube.com/watch?v=1KwliyEhjFM

Organizátormi podujatia sú nezisková organizácia Creative Industry Košice a klaster regiónu východného Slovenska Košice IT Valley, ktorí veria, že aj takto sa dá prepájať umenie s technológiami. Festival Art & Tech Days podporili Fond na podporu umenia, Medzinárodný vyšehradský fond, Visit Košice a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Linky:

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Je s IT bezpečnosťou niečo v neporiadku? Iba 25% manažérov dôveruje kyberbezpečnostným systémom svojho podniku

21.08.2019 10:44

Pouze čtvrtina (25 %) manažerů v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) má důvěru v bezpečnost IT, jak ukázala nová studie, kterou nechala zpracovat společnost VMware ve spolupráci s Forbes ...

Tlačové správy

Kampaň Nebuď pirát od O2 dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

21.08.2019 10:14

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom ...

Tlačové správy

Huawei P30 lite: Nástupca bestselleru prináša najnovšie technologické vychytávky

08.08.2019 13:49

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh smartfón Huawei P30 lite. Kandidát na mobil roka strednej triedy kombinuje efektný dizajn inšpirovaný prémiovými modelmi s najnovšími technologickými inovácia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá