Image
25.10.2018 0 Comments

Art & Tech Days - keď inovácie vznikajú na rozhraní disciplín

V Košiciach sa v termíne 19. - 24. novembra 2018 uskutoční Art & Tech Days, festival mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry. Počas šiestich dní tento profilový event projektu Košice - UNESCO Kreatívne mesto mediálneho umenia priblíži inovačný potenciál kreativity a digitálnych technológií prostredníctvom medzinárodnej konferencie, workshopov, interaktívnych inštalácií, výstav, umeleckých eventov a networkingových aktivít. V celospoločenskom merítku je organizácia podobných akcií veľmi dôležitá. Prečo?

V dnešnej dobe je orientácia na inovácie nevyhnutná. Sú podmienkou konkurencieschopnosti na domácich aj medzinárodných trhoch, sú reakciou na globalizáciu a technologický rozvoj, sú odpoveďou na spoločenské zmeny a pozitívnu udržateľnosť planéty do budúcna. Ako sa hovorí, najlepší spôsob, akým predpovedať budúcnosť je vytvoriť si ju.

Tento scenár sa uplatňuje aj počas celého podujatia Art & Tech Days. Samostatne existujúce odvetvia kultúry, umenia, IT či biznisu sa spájajú, aby vznikol priestor pre prezentáciu projektov a ideí, ktoré prinášajú nové riešenia a netradičné uhly pohľadu.

Je dôležité, aby boli moderné technológie odprezentované širokej verejnosti zrozumiteľným spôsobom. Cieľom je motivovať ľudí, aby prispievali k pozitívnejšej budúcnosti - od nadobudnutia kritického pohľadu a otvoreného postoja voči novým technológiám, až k ich aktívnemu vyhľadávaniu a využívaniu. Toto všetko sa snaží skĺbiť festival Art & Tech Days. Ukazuje verejnosti inovácie, ktoré sú výsledkom spojenia umenia a technológií. Festival hostí lokálnych aj zahraničných expertov z rôznych oblastí - umenia vedy a IT a vytvára priestor pre nové spolupráce. Rozširuje obzory a chce rozprúdiť diskusiu o budúcnosti.

Art & Tech Days ponúka viacero formátov. Zúčastniť sa môžete praktických workshopov pre novomediálnych umelcov, kóderov, dátových analytikov aj marketingových špecialistov. Najväčším podujatím je medzinárodná konferencia Art & Tech Conference, ktorá sa tento rok sústredí na umelú inteligenciu (AI) a výzvu, akú predstavuje pre umenie, kreatívny priemysel a biznis. Otvorí spoločenský dialóg o úlohe AI v každodennom živote. Súčasťou festivalu bude aj atraktívny umelecký program - pohybové a audiovizuálne predstavenia, hudobné a dídžejské vystúpenia.

Video z Art & Tech Days 2017
https://www.youtube.com/watch?v=1KwliyEhjFM

Organizátormi podujatia sú nezisková organizácia Creative Industry Košice a klaster regiónu východného Slovenska Košice IT Valley, ktorí veria, že aj takto sa dá prepájať umenie s technológiami. Festival Art & Tech Days podporili Fond na podporu umenia, Medzinárodný vyšehradský fond, Visit Košice a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Linky:

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

HP predstavila nový notebook navrhnutý pre oblasť vzdelávania – HP ProBook x360 11 G5

10.12.2019 15:56

Výhody HP ProBook x360 11 G5 EE: Robustný a odolný design. Tenké, ľahké, ale odolné zariadenie, ktoré prežije školský deň. Vylepšená ochrana hrán a zosilnené rohy vydržia skúšku pádom z výšky 122 cm[ ...

Tlačové správy

Prvé európske ocenenie za inovácie vo vesmírnom sektore je na Slovensku

10.12.2019 12:55

Spoločnosť insar.sk s.r.o. získala pre Slovensko historicky prvú výhru v prestížnej súťaži európskych “vesmírnych Oscarov” s názvom Copernicus Masters. Súťaž sa koná od roku 2011 pod záštitou Európske ...

Tlačové správy

Predíďte úniku dokumentov. Označkujte ich

10.12.2019 12:09

Zamestnanec radnice v kanadskom Calgary potreboval poradiť s pracovným problémom. Oslovil preto svojho technicky zdatnejšieho známeho z radnice iného mesta a poslal mu excelovský súbor, s ktorým si ne ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá