Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

0

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylake, ktorá bola uvedená v druhej polovici roka 2015. Veľa podrobností o nej doposiaľ nebolo známych. To teraz vďaka profilu LinkedIn bývalého zamestnanca Intelu si môžeme urobiť trochu lepšiu predstavu o tom, aké inovácie prinesie. A nebude toho málo.

Druhá generácia 10 nm procesorov nazývaná Ice Lake (prvá bude Cannon Lake v budúcom roku, no to majú byť len „zmenšené“ procesory Skylake a Kaby Lake na novom výrobnom procese, tretia generácia bude Tiger Lake) bude obsahovať novú grafiku a architektúru CPU. Tie by mali zlepšiť výkon aj spotrebu pre čoraz náročnejšie výpočtové a herné aplikácie.

Okrem toho budú nové čipy obsahovať jednotku (engine) na tzv. počítačové videnie (Computer Vision), ktorá bude podporovať aplikácie s rozšírenou a zmiešanou realitou. Ice Lake bude zameraný aj na pokročilé systémy na automatizované riadenie vozidiel (advanced driver automation systems – ADAS). A bude obsahovať aj špecializovaný hardvér na urýchlenie rozpoznávania reči.

Podľa profilu LinkedIn architektúra Ice Lake umožní nasadenie procesorov Intel Core do väčších (prémiových) smartfónov a phabletov. Ťažko si ich však možno predstaviť v typických androidových smartfónoch, ktoré sa viažu na architektúru ARM. No ak sú pravdivé špekulácie o tom, že Microsoft má v úmysle uviesť „Surface Phone“, na ktorom by mal pracovať tradičný softvér Windows, procesor založený na Ice Lake by preň mohol byť dobrou voľbou.

Zdroj: fool.com

Redakcia

Všetky autorove články
Ice Lake Intel

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať