Image
31.12.2015 0 Comments

ArcaBoard: Levitujúci hoverboard za 20 000 dolárov sa vznáša nad akýmkoľvek povrchom

Po celé roky koncepty vznášajúcich sa hoverboardov patrili skôr do oblasti sci-fi alebo išlo o vychytávky určené pre niekoľkých nadšencov. No letecká spoločnosť Arca teraz prijíma objednávky na zariadenie ArcaBoard, čo je levitujúci hoverboard, ktorý by sa mohol dostať k spotrebiteľom (no iba ak nemajú veľmi hlboko do vrecka).

Na rozdiel od hoverboardov kombinujúcich jednokolku a skejtbord a poháňaných magnetmi, aké predstavili spoločnosti Arx Pax či Lexus, sa ArcaBoard skutočne vznáša nad povrchom, a to akýmkoľvek - či už je to betón, piesok, alebo dokonca aj voda.

Arca začínala ako rumunská mimovládna organizácia a získala od rumunskej vlády a Európskej vesmírnej agentúry kontrakty na práce na stratosférických raketách a balónoch. Vytvorila aj niekoľko high-tech dronov a nedávno sa presídlila do USA.

ArcaBoard je doska pripomínajúca nadrozmerný skejtbord. Má rozmery 145 × 76 × 15 cm a je zhotovená z kompozitných materiálov. Vybavená je 36 vysokovýkonnými ventilátormi, schopnými vytvoriť ťah až 1913 N (272 konských síl). Batéria zvládne dodať energiu na šesť minút prevádzky (alebo na tri minúty pri verzii určenej pre jazdcov s vyššou hmotnosťou). Najvyššia dosiahnuteľná rýchlosť je 20 km/h.

arcaboard.jpg

Hoverboard ovláda jazdec svojím telom alebo z aplikácie pre iOS alebo Android, pripojenej cez bluetooth, ktorá aktivuje stabilizačný systém a odovzdáva navigačné príkazy zadávané pohybom rúk.Napriek tomu, že ArcaBoard má na jedno nabitie dojazd asi 2 km, jeho cena je porovnateľná s automobilom. Uvádzacia maloobchodná cena je totiž 19 900 dolárov. Dobitie batérie trvá 6 hodín, no možno si kúpiť aj špeciálnu rýchlonabíjačku, tá však stojí ďalších 4500 dolárov a údajne nabije vznášadlo za 35 minút.

Dodávky zariadení ArcaBoard a ArcaDock sa majú začať v apríli 2016.

Zdroj: gizmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Q4 Security je premium partnerom Panasonic Business

18.10.2019 19:09

Spoločnosť Q4 Security je už 25 rokov dodávateľom bezpečnostných riešení. Začiatkom tohto roku získala certifikát Premium Partnera spoločnosti Panasonic Business, dodávateľa špičkových bezpečnostných ...

Technológie 1

Čínsky prototyp vrtuľníka pripomína UFO zo starých sci-fi filmov

17.10.2019 00:05

Čínske médiá nazývajú nový „ozbrojený vrtuľník“ Super Great White Shark (super veľký biely žralok), pretože evokuje skôr obrazy zo sci-fi filmov z polovice 20. storočia než technológiu 21. storočia. ...

Technológie

Inteligentné vykurovanie v inteligentnom byte

17.10.2019 00:10

Špeciálny projekt Vykurovanie je vo väčšine domov či bytov energeticky najnáročnejší subsystém a jeho optimalizáciou sa v mnohých prípadoch dajú dosiahnuť značné úspory. Dodávatelia riešení pre intel ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019