Apple zvoláva MacBooky do servisu. Problémom je chyba SSD diskov

Technológie
3

„Spoločnosť Apple zistila, že obmedzený počet SSD diskov s kapacitou 128 GB a 256 GB používaných v 13-palcových jednotkách MacBook Pro bez dotykového panela má problém, ktorý môže viesť k strate dát a poruche disku. Tieto počítače sa predávali od júna 2017 do júna 2018. Naše záznamy ukazujú, že máte MacBook Pro s postihnutým SSD...“

Takýto oznam dostali majitelia týchto notebookov. Apple odporúča čo najskôr diagnostiku a opravu disku. Upozorňuje, že pred návštevou servisu je dôležité zálohovať údaje. Na stránke je možné zadať sériové číslo MacBooku a zistíte či sa vás táto informácia týka, alebo nie.

Technik v autorizovanom servise spustí nástroj na aktualizáciu firmvéru disku. Trvá to približne jednu hodinu. MacBook Pro bude potom vrátený majiteľovi s nainštalovaným systémom MacOS. Následne bude potrebné obnoviť údaje zo zálohy.

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Apple iPhone iPad Mac iOS macOS MacBook notebook pocitac tablet smartfon disk pamat

3 komentáre

špecifikácia problému reakcia na: Apple zvoláva MacBooky do servisu. Problémom je chyba SSD diskov

14.1.2019 15:01
V tejto kauze som osobne zainteresovaný, mám MacBook Pro z tejto série a dostal som mail tohoto znenia

Dear MacBook Pro owner,
Apple has determined that a limited number of 128GB and 256GB solid-state drives (SSD) used in 13-inch MacBook Pro (non Touch Bar) units have an issue that may result in data loss and failure of the drive. These units were sold between June 2017 and June 2018.
Our records show that you have a MacBook Pro with an affected solid-state drive. Apple will service your drive, free of charge.

Keď navštívim servis uvidím čoho sa problém týka a ako ho servisná sieť Apple rieši
Reagovať

RE: špecifikácia problému reakcia na: špecifikácia problému

15.1.2019 09:01
Pride mi to ako chyba suvisiacu s nadmernym opotrebenym pamatovych buniek vyskytujuca sa v minulosti bez optimalizacie zapisu. Co aktualizaciou firmware mozu spomalit ale treba mysliet na to ze uz to islo nejaky ten rok-dva cize zivotnost ssd je uz teraz skratena a nebolo by od veci za tie prachy co za tie premiove kusky pytaju kompletne vymenit disky.
Reagovať

dementi pc hnoj, to neni chyba ssd ale firmwaru reakcia na: Apple zvoláva MacBooky do servisu. Problémom je chyba SSD diskov

14.1.2019 13:01
dementi pc hnoj, to neni chyba ssd ale firmwaru
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať