Image
6.9.2017 0 Comments

Apple vraj zrušil niektoré očakávané funkcie iPhonu 8. Pravdu sa dozvieme už čoskoro

iPhone 8 má priniesť veľké zmeny – zmení sa spôsob, ako ho používate, ako ho odomykáte a pod. Najnovšie správy však hovoria o tom, že Apple ruší niektoré očakávané funkcie.

Už celé mesiace sa predpokladalo, že iPhone príde s čítačkou odtlačkov prstov zabudovanou do displeja, no zrazu táto funkcia zmizla. Podobne ako jeho veľký rival Samsung ani Apple nedokázal včas dostatočne zdokonaliť túto technológiu, a tak ju z vlajkovej lode na rok 2017 radšej odstránil. Snímka dokončeného prototypu iPhonu 8 ukazovala chýbajúce tlačidlo Home a Touch ID, teraz však Apple pracuje na jeho vrátení.

Hoci čítačka odtlačkov prstov integrovaná do displeja bude na novom modeli chýbať, cupertinská spoločnosť pokračuje v zdokonaľovaní tejto technológie. Svedčí o tom nový patent, na ktorý upozornil web AppleInsider. Patent č. 9 747 488 s názvom Prvok aktívneho snímania pre akustické zobrazovacie systémy opisuje spôsob čítania odtlačku prsta na overovanie pomocou ultrazvukovej detekcie.

Akustický systém vysiela akustický impulz, ktorý prechádza cez druhú vrstvu („substrát“) a odráža sa späť do piezoelektrických prevodníkov, ktoré určujú obraz akéhokoľvek predmetu dotýkajúceho sa substrátu. V prípade odtlačkov prstov vytvárajú hrebene a údolia jedinečné akustické polia, ktoré umožňujú rozlíšiť ich. Veľmi šikovné.

Zdá sa, že Apple je už blízko k zvládnutiu tejto technológie, no iPhone 8 sa bude musieť ešte bez nej zaobísť. To je pre firmu dosť frustrujúce, funkcia mala totiž potenciál stať sa jedinečným diferencujúcim prvkom. Bude to ľutovať najmä v prípade, ak sa Samsungu podarí integrovať ju do Galaxy S9 alebo Note 9 v roku 2018. Ako ďalší cieľ pre Apple sa ukazuje budúcoročný upgrade iPhonu, model Plus, ktorý by mal mať veľký  6,46-palcový displej.

Zdroj: Forbes

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_06

Najnovšie videáPC forum button