Image
6.9.2017 0 Comments

Apple vraj zrušil niektoré očakávané funkcie iPhonu 8. Pravdu sa dozvieme už čoskoro

iPhone 8 má priniesť veľké zmeny – zmení sa spôsob, ako ho používate, ako ho odomykáte a pod. Najnovšie správy však hovoria o tom, že Apple ruší niektoré očakávané funkcie.

Už celé mesiace sa predpokladalo, že iPhone príde s čítačkou odtlačkov prstov zabudovanou do displeja, no zrazu táto funkcia zmizla. Podobne ako jeho veľký rival Samsung ani Apple nedokázal včas dostatočne zdokonaliť túto technológiu, a tak ju z vlajkovej lode na rok 2017 radšej odstránil. Snímka dokončeného prototypu iPhonu 8 ukazovala chýbajúce tlačidlo Home a Touch ID, teraz však Apple pracuje na jeho vrátení.

Hoci čítačka odtlačkov prstov integrovaná do displeja bude na novom modeli chýbať, cupertinská spoločnosť pokračuje v zdokonaľovaní tejto technológie. Svedčí o tom nový patent, na ktorý upozornil web AppleInsider. Patent č. 9 747 488 s názvom Prvok aktívneho snímania pre akustické zobrazovacie systémy opisuje spôsob čítania odtlačku prsta na overovanie pomocou ultrazvukovej detekcie.

Akustický systém vysiela akustický impulz, ktorý prechádza cez druhú vrstvu („substrát“) a odráža sa späť do piezoelektrických prevodníkov, ktoré určujú obraz akéhokoľvek predmetu dotýkajúceho sa substrátu. V prípade odtlačkov prstov vytvárajú hrebene a údolia jedinečné akustické polia, ktoré umožňujú rozlíšiť ich. Veľmi šikovné.

Zdá sa, že Apple je už blízko k zvládnutiu tejto technológie, no iPhone 8 sa bude musieť ešte bez nej zaobísť. To je pre firmu dosť frustrujúce, funkcia mala totiž potenciál stať sa jedinečným diferencujúcim prvkom. Bude to ľutovať najmä v prípade, ak sa Samsungu podarí integrovať ju do Galaxy S9 alebo Note 9 v roku 2018. Ako ďalší cieľ pre Apple sa ukazuje budúcoročný upgrade iPhonu, model Plus, ktorý by mal mať veľký  6,46-palcový displej.

Zdroj: Forbes

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá