PC REVUE
Image
29.12.2017 4 Comments

Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac

Situácia v oblasti aplikácií pre iPhone a počítače Mac je úplne odlišná. Zatiaľ čo mobilné aplikácie sú pravidelne aktualizované, Mac App Store stále nefunguje ideálne, výber je obmedzený a programy sa aktualizujú len zriedka. Apple sa teraz chce venovať riešeniu tohto chaosu.

Podľa agentúry Bloomberg chce spoločnosť dať už v budúcom roku vývojárom možnosť vytvoriť jednu aplikáciu, ktorá bude fungovať na počítačoch Mac, iPadoch aj iPhonoch.

Tá istá aplikácia bude vraj schopná reagovať na vstup z myši, touchpadu alebo dotykového displeja v závislosti od zariadenia, na ktorom je spustená. V súčasnosti musia byť aplikácie navrhnuté zvlášť pre zariadenia iPhone a iPad a zvlášť pre počítač.

Zmena však nenastane okamžite. Podľa správy Bloombergu je plánovaná ako súčasť jesenných aktualizácií iOS a Mac OS. Keďže je to dosť vzdialený termín, Apple ešte môže zmeniť názor a toto úsilie úplne zrušiť. Dúfajme, že sa to nestane, toto zjednodušenie by používatelia počítačov Mac určite privítali.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Na Slovensku pribudne až 7 nových ultrarýchlych nabíjacích staníc

20.11.2018 22:16

O prvej ultrarýchlej nabíjacej stanici a ďalších plánoch v budovaní nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily sme sa rozprávali so štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR a zástupcami Západos ...

Technológie

Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu, o elektromobilite na Slovensku

20.11.2018 20:48

Pri príležitosti spustenia prvej ultrarýchlej nabíjacej stanice v rámci strednej a východnej Európy na Slovensku nám pán Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu, porozprával ...

Technológie 1

Prvá ultrarýchla nabíjacia stanica projektu NEXT-E v rámci strednej a východnej Európy bola otvorená na Slovensku

20.11.2018 16:19

Spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE) uvádza do prevádzky vôbec prvú ultrarýchlu nabíjaciu stanicu v rámci strednej a východnej Európy a iba druhú v rámci celej Európy. Nabíjacia stanica Ultra-f ...

q

4 Comments

 1. Idiot reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  2.1.2018 16:01
  je ten kto ťa robil, ja robím s Apple produktami od roku 1994-vtedy tvoj tatko ešte s tebou obsíkaval ploty, sopliak. Niečo mi od roku 94 prešlo od Applu rukami na rozdiel od teba, sopliak. Tykaj si tvojej materi a fotrovi.
  Reagovať
 2. Idiot reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  2.1.2018 16:01
  je ten kto ťa robil, ja robím s Apple produktami od roku 1994-vtedy tvoj tatko ešte s tebou obsíkaval ploty, sopliak. Niečo mi od roku 94 prešlo od Applu rukami na rozdiel od teba, sopliak. Tykaj si tvojej materi a fotrovi.
  Reagovať
 3. Písete reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  29.12.2017 09:12
  blbosti-také aplikácie samozrejme Apple uz má a sú dokonale prepojené, napr. balík iWork je vzhladovo a funkcne uplne identicky tak na desktope, MacBooku, iPade, Iphone. To isté s Photos, iMovie, GarageBand. Nehovoriac o tom že data sa automaticky synchronizuju cez Cloud, pracujem v práci na desktope napríklad na dokumente v Pages, doma pokračujem na tom istom rozpracovanom dokumente naiPade alebo Macbooku na cestách v lietadle, aute, vlaku to isté. nevraviac že mozem ten istý dokument zdielat s niekým na druhom konci sveta a ten moze na nom pracovat sucasne so mnou. Takze jedine že ste mysleli myšlienku že vývojár napíše aplikáciu jednu pre všety Apple zariadenia. Ale to je ako vravím blbost- Ios vychádza s velkého Macos predtým OSX, takze je to len o optimalizácii na velkost obrazovky.
  Reagovať
  • RE: Písete reakcia na: Písete
   2.1.2018 10:01
   Ty trtko, rozumieš sa tomu ako hus pivu, ale mudrovať budeš. Áno Apple má aplikácie, ktoré sú na oboch platformách, ale boli robené samostatne a o to ide, aby sa ušetrili náklady, že nie je potrebné robiť dve aplikácie na dve platformy. Že sú prepojené cloudom, to s tým nemá nič spoločné, si úplne mimo. Takisto to, že ios je čiastočne postavený na bsd/macos je mimo, podstatné je, že sú odlišné api. Trepeš pičoviny, ale tváriš sa akoby si zožral múdrosť sveta, pritom si totálny nemysliaci idiot.
   Reagovať

Vyhľadávanie

SWAN_09

Najnovšie videáPC forum button