Image
29.12.2017 4 Comments

Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac

Situácia v oblasti aplikácií pre iPhone a počítače Mac je úplne odlišná. Zatiaľ čo mobilné aplikácie sú pravidelne aktualizované, Mac App Store stále nefunguje ideálne, výber je obmedzený a programy sa aktualizujú len zriedka. Apple sa teraz chce venovať riešeniu tohto chaosu.

Podľa agentúry Bloomberg chce spoločnosť dať už v budúcom roku vývojárom možnosť vytvoriť jednu aplikáciu, ktorá bude fungovať na počítačoch Mac, iPadoch aj iPhonoch.

Tá istá aplikácia bude vraj schopná reagovať na vstup z myši, touchpadu alebo dotykového displeja v závislosti od zariadenia, na ktorom je spustená. V súčasnosti musia byť aplikácie navrhnuté zvlášť pre zariadenia iPhone a iPad a zvlášť pre počítač.

Zmena však nenastane okamžite. Podľa správy Bloombergu je plánovaná ako súčasť jesenných aktualizácií iOS a Mac OS. Keďže je to dosť vzdialený termín, Apple ešte môže zmeniť názor a toto úsilie úplne zrušiť. Dúfajme, že sa to nestane, toto zjednodušenie by používatelia počítačov Mac určite privítali.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

Video: Prvé skúšobné lety pasažierskeho dronu Ehang 184. Zvládne hmlu aj tajfún

16.02.2018 00:20

Na CES 2016 pútal veľkú pozornosť návštevníkov dron Ehang 184, ktorý dokáže niesť pasažiera. V týchto dňoch čínsky výrobca dronov Ehang prezentoval videá, ktoré dokazujú, že to s pasažierskym dronom m ...

Technológie

Video: Ako funguje nakupovanie za kryptomeny a bankomat na kryptomeny v Alze

15.02.2018 00:07

Kryptomeny sú jednou z najaktuálnejších a najkontroverznejších tém. Popísalo sa o tom veľa článkov, odznelo veľa diskusných príspevkov a čoraz viac ľudí má s investovaním do kryptomien a nakupovaním z ...

Technológie

Nová elektronická koža vybavená snímačmi je úplne recyklovateľná a pri poškodení sa sama scelí

15.02.2018 00:25

V snahe robiť elektronické zariadenia šetrnejšie k životnému prostrediu vedci vyvinuli nový druh elektronickej kože, ktorú možno úplne recyklovať. E-koža (e-skin) má takisto schopnosť sceliť sa, ak je ...

4 Comments

 1. Idiot reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  2.1.2018 16:01
  je ten kto ťa robil, ja robím s Apple produktami od roku 1994-vtedy tvoj tatko ešte s tebou obsíkaval ploty, sopliak. Niečo mi od roku 94 prešlo od Applu rukami na rozdiel od teba, sopliak. Tykaj si tvojej materi a fotrovi.
  Reagovať
 2. Idiot reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  2.1.2018 16:01
  je ten kto ťa robil, ja robím s Apple produktami od roku 1994-vtedy tvoj tatko ešte s tebou obsíkaval ploty, sopliak. Niečo mi od roku 94 prešlo od Applu rukami na rozdiel od teba, sopliak. Tykaj si tvojej materi a fotrovi.
  Reagovať
 3. Písete reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  29.12.2017 09:12
  blbosti-také aplikácie samozrejme Apple uz má a sú dokonale prepojené, napr. balík iWork je vzhladovo a funkcne uplne identicky tak na desktope, MacBooku, iPade, Iphone. To isté s Photos, iMovie, GarageBand. Nehovoriac o tom že data sa automaticky synchronizuju cez Cloud, pracujem v práci na desktope napríklad na dokumente v Pages, doma pokračujem na tom istom rozpracovanom dokumente naiPade alebo Macbooku na cestách v lietadle, aute, vlaku to isté. nevraviac že mozem ten istý dokument zdielat s niekým na druhom konci sveta a ten moze na nom pracovat sucasne so mnou. Takze jedine že ste mysleli myšlienku že vývojár napíše aplikáciu jednu pre všety Apple zariadenia. Ale to je ako vravím blbost- Ios vychádza s velkého Macos predtým OSX, takze je to len o optimalizácii na velkost obrazovky.
  Reagovať
  • RE: Písete reakcia na: Písete
   2.1.2018 10:01
   Ty trtko, rozumieš sa tomu ako hus pivu, ale mudrovať budeš. Áno Apple má aplikácie, ktoré sú na oboch platformách, ale boli robené samostatne a o to ide, aby sa ušetrili náklady, že nie je potrebné robiť dve aplikácie na dve platformy. Že sú prepojené cloudom, to s tým nemá nič spoločné, si úplne mimo. Takisto to, že ios je čiastočne postavený na bsd/macos je mimo, podstatné je, že sú odlišné api. Trepeš pičoviny, ale tváriš sa akoby si zožral múdrosť sveta, pritom si totálny nemysliaci idiot.
   Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá