Image
29.12.2017 4 Comments

Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac

Situácia v oblasti aplikácií pre iPhone a počítače Mac je úplne odlišná. Zatiaľ čo mobilné aplikácie sú pravidelne aktualizované, Mac App Store stále nefunguje ideálne, výber je obmedzený a programy sa aktualizujú len zriedka. Apple sa teraz chce venovať riešeniu tohto chaosu.

Podľa agentúry Bloomberg chce spoločnosť dať už v budúcom roku vývojárom možnosť vytvoriť jednu aplikáciu, ktorá bude fungovať na počítačoch Mac, iPadoch aj iPhonoch.

Tá istá aplikácia bude vraj schopná reagovať na vstup z myši, touchpadu alebo dotykového displeja v závislosti od zariadenia, na ktorom je spustená. V súčasnosti musia byť aplikácie navrhnuté zvlášť pre zariadenia iPhone a iPad a zvlášť pre počítač.

Zmena však nenastane okamžite. Podľa správy Bloombergu je plánovaná ako súčasť jesenných aktualizácií iOS a Mac OS. Keďže je to dosť vzdialený termín, Apple ešte môže zmeniť názor a toto úsilie úplne zrušiť. Dúfajme, že sa to nestane, toto zjednodušenie by používatelia počítačov Mac určite privítali.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Strojové učenie môže identifikovať hekerov a plagiátorských programátorov podľa ich „odtlačkov prstov“

16.08.2018 00:25

Programátori majú vlastné štýly, odlišné od ostatných, ale tie sa dajú zistiť len preštudovaním mnohých riadkov kódu a hľadaním stôp prezrádzajúcich autora. V budúcnosti to však nebude treba. Výskumní ...

Technológie

Nový telefón Oppo F9 má výrez, ktorý na rozdiel od konkurencie vyzerá naozaj dobre

16.08.2018 00:20

Spoločnosť Oppo ohlásila nový telefón F9 s výrezom, ktorý vyzerá skvelo. Je menší a menej rušivý ako na ostatných telefónoch. Nevyžaduje extra hrubú stavovú lištu na obrazovke a pôsobí ako prirodzená ...

Technológie 1

Komentár: 32-jadrový AMD Threadripper je výzva pre Intel v počte jadier aj cene

16.08.2018 00:15

AMD v týchto dňoch ohlásilo štyri nové modely z druhej generácie procesorov Ryzen Threadripper (nazývanej aj Threadripper 2) za zabijacke ceny vzhľadom na Intel. Druhá generácia Ryzen Threadripper 29 ...

q

4 Comments

 1. Idiot reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  2.1.2018 16:01
  je ten kto ťa robil, ja robím s Apple produktami od roku 1994-vtedy tvoj tatko ešte s tebou obsíkaval ploty, sopliak. Niečo mi od roku 94 prešlo od Applu rukami na rozdiel od teba, sopliak. Tykaj si tvojej materi a fotrovi.
  Reagovať
 2. Idiot reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  2.1.2018 16:01
  je ten kto ťa robil, ja robím s Apple produktami od roku 1994-vtedy tvoj tatko ešte s tebou obsíkaval ploty, sopliak. Niečo mi od roku 94 prešlo od Applu rukami na rozdiel od teba, sopliak. Tykaj si tvojej materi a fotrovi.
  Reagovať
 3. Písete reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  29.12.2017 09:12
  blbosti-také aplikácie samozrejme Apple uz má a sú dokonale prepojené, napr. balík iWork je vzhladovo a funkcne uplne identicky tak na desktope, MacBooku, iPade, Iphone. To isté s Photos, iMovie, GarageBand. Nehovoriac o tom že data sa automaticky synchronizuju cez Cloud, pracujem v práci na desktope napríklad na dokumente v Pages, doma pokračujem na tom istom rozpracovanom dokumente naiPade alebo Macbooku na cestách v lietadle, aute, vlaku to isté. nevraviac že mozem ten istý dokument zdielat s niekým na druhom konci sveta a ten moze na nom pracovat sucasne so mnou. Takze jedine že ste mysleli myšlienku že vývojár napíše aplikáciu jednu pre všety Apple zariadenia. Ale to je ako vravím blbost- Ios vychádza s velkého Macos predtým OSX, takze je to len o optimalizácii na velkost obrazovky.
  Reagovať
  • RE: Písete reakcia na: Písete
   2.1.2018 10:01
   Ty trtko, rozumieš sa tomu ako hus pivu, ale mudrovať budeš. Áno Apple má aplikácie, ktoré sú na oboch platformách, ale boli robené samostatne a o to ide, aby sa ušetrili náklady, že nie je potrebné robiť dve aplikácie na dve platformy. Že sú prepojené cloudom, to s tým nemá nič spoločné, si úplne mimo. Takisto to, že ios je čiastočne postavený na bsd/macos je mimo, podstatné je, že sú odlišné api. Trepeš pičoviny, ale tváriš sa akoby si zožral múdrosť sveta, pritom si totálny nemysliaci idiot.
   Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button