Image
29.12.2017 4 Comments

Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac

Situácia v oblasti aplikácií pre iPhone a počítače Mac je úplne odlišná. Zatiaľ čo mobilné aplikácie sú pravidelne aktualizované, Mac App Store stále nefunguje ideálne, výber je obmedzený a programy sa aktualizujú len zriedka. Apple sa teraz chce venovať riešeniu tohto chaosu.

Podľa agentúry Bloomberg chce spoločnosť dať už v budúcom roku vývojárom možnosť vytvoriť jednu aplikáciu, ktorá bude fungovať na počítačoch Mac, iPadoch aj iPhonoch.

Tá istá aplikácia bude vraj schopná reagovať na vstup z myši, touchpadu alebo dotykového displeja v závislosti od zariadenia, na ktorom je spustená. V súčasnosti musia byť aplikácie navrhnuté zvlášť pre zariadenia iPhone a iPad a zvlášť pre počítač.

Zmena však nenastane okamžite. Podľa správy Bloombergu je plánovaná ako súčasť jesenných aktualizácií iOS a Mac OS. Keďže je to dosť vzdialený termín, Apple ešte môže zmeniť názor a toto úsilie úplne zrušiť. Dúfajme, že sa to nestane, toto zjednodušenie by používatelia počítačov Mac určite privítali.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Roboty sa môžu naučiť vykonávať nové úlohy bez programovania. Iba pozorovaním, ako to robia ľudia

25.05.2018 00:25

Vytvoriť robota, ktorý na prvý pohľad vyzerá a správa sa ako človek, je (relatívne) jednoduché. Jeho správanie je však vopred naprogramované, nie naučené. No existujú aj roboty schopné učiť sa, ako j ...

Technológie

Video: Inteligentný blesk Canon Speedlite 470EX-AI sa automaticky sám naklápa a natáča

25.05.2018 00:15

Fotenie s bleskom je oveľa náročnejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Intuitívny postup, čiže fotenie s externým bleskom s reflektorom namiereným priamo dopredu málokedy vedie k uspokojivým výs ...

Technológie

HomeScan pomôže nájsť v byte miesta so slabým signálom pre inteligentné bluetooth zariadenia

25.05.2018 00:10

Aaron Pearce, tvorca aplikácií HomeCass a HomePass pre HomeKit, rozšíril svoj balík o jednoduchú aplikáciu HomeScan na zobrazenie aktuálnej sily signálu pre všetky bluetoothové doplnky HomeKit vo vaše ...

4 Comments

 1. Idiot reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  2.1.2018 16:01
  je ten kto ťa robil, ja robím s Apple produktami od roku 1994-vtedy tvoj tatko ešte s tebou obsíkaval ploty, sopliak. Niečo mi od roku 94 prešlo od Applu rukami na rozdiel od teba, sopliak. Tykaj si tvojej materi a fotrovi.
  Reagovať
 2. Idiot reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  2.1.2018 16:01
  je ten kto ťa robil, ja robím s Apple produktami od roku 1994-vtedy tvoj tatko ešte s tebou obsíkaval ploty, sopliak. Niečo mi od roku 94 prešlo od Applu rukami na rozdiel od teba, sopliak. Tykaj si tvojej materi a fotrovi.
  Reagovať
 3. Písete reakcia na: Apple umožní fungovanie tej istej aplikácie na iPhone aj na počítačoch Mac
  29.12.2017 09:12
  blbosti-také aplikácie samozrejme Apple uz má a sú dokonale prepojené, napr. balík iWork je vzhladovo a funkcne uplne identicky tak na desktope, MacBooku, iPade, Iphone. To isté s Photos, iMovie, GarageBand. Nehovoriac o tom že data sa automaticky synchronizuju cez Cloud, pracujem v práci na desktope napríklad na dokumente v Pages, doma pokračujem na tom istom rozpracovanom dokumente naiPade alebo Macbooku na cestách v lietadle, aute, vlaku to isté. nevraviac že mozem ten istý dokument zdielat s niekým na druhom konci sveta a ten moze na nom pracovat sucasne so mnou. Takze jedine že ste mysleli myšlienku že vývojár napíše aplikáciu jednu pre všety Apple zariadenia. Ale to je ako vravím blbost- Ios vychádza s velkého Macos predtým OSX, takze je to len o optimalizácii na velkost obrazovky.
  Reagovať
  • RE: Písete reakcia na: Písete
   2.1.2018 10:01
   Ty trtko, rozumieš sa tomu ako hus pivu, ale mudrovať budeš. Áno Apple má aplikácie, ktoré sú na oboch platformách, ale boli robené samostatne a o to ide, aby sa ušetrili náklady, že nie je potrebné robiť dve aplikácie na dve platformy. Že sú prepojené cloudom, to s tým nemá nič spoločné, si úplne mimo. Takisto to, že ios je čiastočne postavený na bsd/macos je mimo, podstatné je, že sú odlišné api. Trepeš pičoviny, ale tváriš sa akoby si zožral múdrosť sveta, pritom si totálny nemysliaci idiot.
   Reagovať

Vyhľadávanie

AKY OTEC

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button