Image
18.11.2016 0 Comments

Apple údajne uvažuje o vlastných inteligentných okuliaroch na rozšírenú realitu

Nedávno predstavil inteligentné okuliare Snapchat a zdá sa, že v tejto oblasti nechce zaostávať ani Apple. Podľa agentúry Bloomberg chce zasiahnuť do oblasti wearables vlastnými digitálnymi okuliarmi.

Zatiaľ je projekt len v počiatočnej fáze a ľudia „oboznámení so záležitosťou“ nechceli hovoriť verejne, no vyzerá to tak, že okuliare sa budú dať spojiť bezdrôtovo s iPhonom a budú využívať rozšírenú realitu.

Hoci na virtuálnu realitu je k dispozícii už viacero súprav vrátane Oculus Rift a HTC Vive, v oblasti rozšírenej reality, kde sa do pohľadu na reálny svet vkladajú dodatočné obrázky, Microsoft so svojím HoloLens nemá skutočného konkurenta. Redmondská spoločnosť  vyjadrila záujem aj o headset na tzv. zmiešanú realitu (mixed reality), ktorý by podporoval oba režimy.

Apple podľa agentúry Bloomberg rokoval o inteligentných okuliaroch s potenciálnymi dodávateľmi a od jedného z nich objednal aj malé množstvo očných displejov na testovanie. No hotový produkt by sa nemal objaviť skôr ako v roku 2018.

Značné nadšenie pre rozšírenú realitu vyjadril nedávno aj šéf Applu Tim Cook. „Myslím si, že rozšírená realita sa stane naozaj veľkou vecou,“ povedal na podujatí Utah Tech Tour v Salt Lake City. Uznal, že treba vyriešiť ešte niektoré technické problémy, no potom by sa vraj rozšírená realita mohla stať neoddeliteľnou súčasťou našich smartfónov.

Kým virtuálna realita vytrhne ľudí z okolitého diania, rozšírená realita lepšie zapadne do každodenného života. Apple má aj množstvo patentov naznačujúcich záujem o túto technológiu. V roku 2015 kúpil nemeckú spoločnosť Metaio zaoberajúcu sa rozšírenou realitou. Jej aplikácia TimeTraveler pridáva do turistických lokalít historické zábery. Až čas ukáže, na čo Apple to všetko využije.

Zdroj: mashable.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 2

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

18.07.2019 00:10

Špeciálny projekt Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli po ...

Produkty

Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

17.07.2019 00:00

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz, pod vplyvom nového vedenia ...

Produkty

Bluetoothová žehlička na vlasy sa dá ľahko hacknúť. Útočník vám môže zapáliť dom

15.07.2019 12:19

Britská firma Glamoriser sa hrdí tým, že ako prvá na svete vyrába žehličky na vlasy s technológiou bluetooth. Prístroj sa dá prepojiť s aplikáciou umožňujúcou používateľovi nastaviť teplotu a mód. Môž ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá