Image
18.11.2016 0 Comments

Apple údajne uvažuje o vlastných inteligentných okuliaroch na rozšírenú realitu

Nedávno predstavil inteligentné okuliare Snapchat a zdá sa, že v tejto oblasti nechce zaostávať ani Apple. Podľa agentúry Bloomberg chce zasiahnuť do oblasti wearables vlastnými digitálnymi okuliarmi.

Zatiaľ je projekt len v počiatočnej fáze a ľudia „oboznámení so záležitosťou“ nechceli hovoriť verejne, no vyzerá to tak, že okuliare sa budú dať spojiť bezdrôtovo s iPhonom a budú využívať rozšírenú realitu.

Hoci na virtuálnu realitu je k dispozícii už viacero súprav vrátane Oculus Rift a HTC Vive, v oblasti rozšírenej reality, kde sa do pohľadu na reálny svet vkladajú dodatočné obrázky, Microsoft so svojím HoloLens nemá skutočného konkurenta. Redmondská spoločnosť  vyjadrila záujem aj o headset na tzv. zmiešanú realitu (mixed reality), ktorý by podporoval oba režimy.

Apple podľa agentúry Bloomberg rokoval o inteligentných okuliaroch s potenciálnymi dodávateľmi a od jedného z nich objednal aj malé množstvo očných displejov na testovanie. No hotový produkt by sa nemal objaviť skôr ako v roku 2018.

Značné nadšenie pre rozšírenú realitu vyjadril nedávno aj šéf Applu Tim Cook. „Myslím si, že rozšírená realita sa stane naozaj veľkou vecou,“ povedal na podujatí Utah Tech Tour v Salt Lake City. Uznal, že treba vyriešiť ešte niektoré technické problémy, no potom by sa vraj rozšírená realita mohla stať neoddeliteľnou súčasťou našich smartfónov.

Kým virtuálna realita vytrhne ľudí z okolitého diania, rozšírená realita lepšie zapadne do každodenného života. Apple má aj množstvo patentov naznačujúcich záujem o túto technológiu. V roku 2015 kúpil nemeckú spoločnosť Metaio zaoberajúcu sa rozšírenou realitou. Jej aplikácia TimeTraveler pridáva do turistických lokalít historické zábery. Až čas ukáže, na čo Apple to všetko využije.

Zdroj: mashable.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nikon uvádza novú bezzrkadlovu Z50 do predaja

18.10.2019 19:23

Nikon v Slovenskej premiére predstavil  svoj prvý mirrorless fotoaparát radu Z formátu DX, Nikon Z 50 a dvojicu zoomových objektívov NIKKOR Z formátu DX : NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR a NIKKO ...

Produkty

Mercedes Experience 2019 roadshow

05.10.2019 16:07

Spoločnosť Mercedes Benz usporiadala na Slovakia Ringu v Orechovej potôni Roadshow pre svojich zákazníkov, partnerov a novinárov. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty 1

Acer predstavil svoje novinky na Dunaji - Video

04.10.2019 23:21

Spoločnosť ACER predstavila aktuálne novinky svojich produktov pri plavbe na výletnej lodi na Dunaji. Informácie o nich sa dozviete v priloženom videu. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019