ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Apple spúšťa novú hudobnú službu a celosvetové rádio

0

Apple_music.jpg Na konferencii WWDC spoločnosť Apple prezradila, čo plánuje urobiť so službou Beats Music, ktorú len minulý rok kúpila. Nahradiť by ju mala nová hudobná služba Apple Music. Okrem iného prichádza aj s novinkou Beats 1, celosvetovou rozhlasovou stanicou s unikátnym obsahom.

Rozhlasová stanica Beats 1 bude vysielať 24 hodín denne a sedem dní v týždni. Moderovať ju budú traja moderátori - jeden z Los Angeles, druhý z New Yorku a tretí z Londýna. Ich hosťami by mali byť tí najlepší z hudobnej branže. Vďaka aplikácii bude vysielanie dostupné až v 100 krajinách po celom svete. Poslucháči si budú môcť vychutnávať okrem iného aj ručne zostavované playlisty podľa preferencií živých hudobných znalcov.

Beats1.png

Svetoví špecialisti z hudobnej oblasti budú zodpovední aj za vyberanie skladieb v rámci novej streamovacej služby Apple Music. Podobne ako Tidal aj Apple Music bude svojim prívržencom poskytovať obrovské množstvo hudby. Na streamovanie sprístupní celý hudobný katalóg iTunes, čo je asi 30 miliónov skladieb. S ich výberom pomôže aj virtuálna asistentka Siri. Okrem iného prostredníctvom funkcie Connect budú môcť interpreti poskytnúť svojim fanúšikom exkluzívny obsah v podobe fotografií či videí, ba aj ukážok z pripravovaných piesní. Fanúšikovia ich následne budú môcť zdieľať a komentovať.


Apple Music bude spustená 30. júna, odkedy si službu budú môcť záujemcovia vyskúšať na tri mesiace zadarmo. Po uplynutí tohto času si ju budú môcť predplatiť za 10 USD mesačne. Navyše početnejším rodinám bude k dispozícii aj špeciálny balíček pre šesť ľudí za 15 USD. Pre Android bude aplikácia Apple Music uvoľnená až na jeseň.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať