ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Apple pripravuje vlastný dizajn skladacieho telefónu, ktorý by sa skladal v tvare S alebo G

0

Vytvoriť dobre fungujúci skladací telefón nie je jednoduché ale Samsung si zaslúži pochvalu za to, že sa rozhodol podstúpiť riziko a uviesť tento nový formát zariadenia. Samsung však nie je sám, aj ostatní výrobcovia pracujú na takýchto zariadeniach, napríklad Huawei, ktorý odhalil svoj Mate X v rovnakom čase ako Galaxy Fold. A patrí k nim aj Apple, o ktorom sa už dlhšie hovorí, že pripravuje skladací iPhone.

Išlo by o radikálnu zmenu dizajnu, akú sme nevideli už veľa rokov, no zdá sa, že Apple chce venovať dostatok času preskúmaniu všetkých aspektov skladacích zariadení. Výrobcovi iPhonov bol práve udelený patent na skladací kryt a displej elektronického zariadenia (US patent č. 10,303,218). Apple dáva tejto téme veľký priestor, pretože skladacie zariadenia môžu mať oproti tradičnej elektronike niekoľko výhod, či už ide o smartfóny, alebo notebooky. Obmedzenie tradičných zariadení vidí Apple najmä v tom, že integrácia a veľkosť displeja sú limitované mechanickým závesom.

Preto sa v dokumentácii zameriava na elektronické zariadenia, ktoré majú flexibilný kryt spojený s flexibilným displejom. Opisuje možné dizajny flexibilného iPhonu a iPadu, ale aj veľa podrobností o tom, ako vyrábať flexibilné kryty, aby sa zabezpečilo, že budú pracovať tak, ako majú, a budú dostatočne odolné na ochranu obrazovky pod flexibilným sklom.

Apple navrhuje skladacie zariadenia, ktoré by mohli mať až dva závesy a tri odlišné časti obrazovky, ktoré by sa mohli zložiť v tvare S alebo G. Takisto vysvetľuje, že niekoľko oblastí displejov sa môže používať v rôznom čase a že zariadenie by mohlo byť čiastočne rozložené, aby sa zväčšila dostupná veľkosť obrazovky.

Patent sa zameriava aj na rôzne techniky vytvárania flexibilných krycích fólií, uvádza aj niekoľko keramických a iných materiálov, ktoré by sa dali použiť na skladacie displeje, vrátane chemicky spevneného skla, zafíru alebo zirkónu. Je zaujímavé, že Apple sa sústreďuje skôr na sklo/keramiku na výrobu krycích vrstiev, zatiaľ čo telefóny ako Galaxy Fold a Mate X nemajú sklo na displeji.

Apple vysvetľuje, ako by sa tieto skladacie tabule skla museli vyrábať, aby sa zabezpečilo, že sa budú dať bezpečne ohnúť okolo osi a odolajú namáhaniu spôsobenému opakovaným skladaním a rozkladaním displeja.

V dokument sa opisuje aj to, ako zabezpečiť, aby finálny výrobok mal hladký povrch, čo by zlepšilo vzhľad zariadenia a používateľské skúsenosti. Uvidíme, či Apple v blízkej budúcnosti uvedie skladací iPhone alebo iPad, ktorý využije ktorýkoľvek z vynálezov opísaných v tomto patente.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple smartfon smart telefon dizajn displej

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať