Image
26.3.2019 0 Comments

Apple predstavil Apple Card, TV Plus, News Plus a Arcade

Včerajšie tlačové podujatie Applu bolo trochu iné ako v predchádzajúcich rokoch. Spoločnosť totiž predstavila menšie aktualizácie týkajúce sa iPadu, iMacu a AirPods už minulý týždeň, aby sa teraz mohla venovať veľkým novinkám.

Apple TV kanály a Apple TV Plus
Apple aktualizuje svoju TV aplikáciu, z ktorej sa tak stane skutočne multiplatformové miesto. Používateľ si do nej bude môcť prevziať zostavu kanálov z akéhokoľvek zdroja a zostať v aplikácii, keď sa bude prepínať medzi jednotlivými zdrojmi. Aplikácia príde tento rok na jeseň pre počítače Mac, smart televízory, Roku a Amazon Fire TV.

Služba Apple TV Plus bude k dispozícii prostredníctvom aplikácie Apple TV vo viac ako 100 krajinách. Ponúkať bude originálne show programy podobne ako Netflix, Amazon Prime Video či Hulu. Spoluprácu prisľúbili Oprah Winfrey, Jenifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell a ďalší. Pôjde o on-demand službu bez reklamy, programy budú dostupné online aj offline. Ceny budú oznámené na jeseň.

Apple Arcade
Apple sa posúva hlbšie do oblasti online hier. Jeho nová služba prichádza ako rozšírenie App Store. Apple oddelil prémiové platené hry od neplatených do predplatenej služby s názvom Apple Arcade. Nájdete tu hry, ktoré si môžete stiahnuť a prehrávať na iOS, Mac a Apple TV. Nejde však o streamovanie hier, ale o predplatenú službu, ktorá bude pri štarte obsahovať viac ako 100 nových a exkluzívnych hier od známych štúdií a vývojárov z celého sveta. „Tieto hry nenájdete na žiadnej inej mobilnej platforme alebo inej predplatenej službe,“ povedala Ann Thai, senior produktová manažérka pre App Store.

Služba má byť spustená na jeseň, dostupná bude pre iPhony, iPady, počítače Mac a Apple TV, ceny zatiaľ nie sú známe.

Apple Card
Apple uviedol, že služba Apple Pay, ktorá umožňuje bezkontaktné platby pomocou iPhonu, bude do konca roka dostupná vo viac ako 40 krajinách. Okrem toho sa však spoločnosť chce zapojiť aj do obchodu s kreditnými kartami. Apple Card bude nový spôsob platby  pre majiteľov iPhonov. Ide o kreditnú kartu priamo od Applu, umiestnenú v aplikácii Wallet (Peňaženka). Bude bez poplatkov, s nižšími úrokovými sadzbami a s peňažnými odmenami. Vydávajúcou bankou bude Goldman Sachs, Apple spolupracuje aj s Mastercard na podpore globálnej platobnej siete Apple Card. Tam, kde je akceptovaný Apple Pay, používateľ nebude musieť pracovať s fyzickou kartou, stačí mu iPhone. Na miestach, kde Apple Pay nie je podporovaný, prichádza na rad fyzická karta Applu. Je to titánová karta, na ktorej je vyryté meno majiteľa. Je o niečo bezpečnejšia ako tradičné kreditné karty, pretože na nej nie je žiadne číslo karty, žiadny bezpečnostný kód CVV, dátum exspirácie a ani žiadny podpis, to všetko je v aplikácii Wallet. Každá platba používa jednorazový dynamický kód, ktorý pomáha chrániť kartu, a každá platba je overená pomocou Touch ID a Face ID.

Apple Card bude k dispozícii v lete v USA. Nie je však známe, ako rýchlo sa začne šíriť v iných krajinách. No keďže Apple Pay je rozšírený v Austrálii aj v európskych krajinách, možno predpokladať, že to nebude dlho trvať.

Apple News Plus
Apple News Plus je rozšírením ponuky Apple News. Ide o predplatenú službu, ktorá má používateľom umožniť prístup k rozsiahlej škále novín a časopisov za relatívne prijateľnú cenu. Dostupných bude viac ako 300 časopisov z rôznych kategórií (zdravie, životný štýl, spravodajstvo, politika, zábava, cestovanie, gastronómia a pod.).

Služba stojí 10 USD mesačne a je zatial dostupná v Spojených štátoch aj v Kanade.  

Okrem nových služieb predstavil Apple na podujatí aj novú verziu iOS 12.2, ktorá je k dispozícii pre telefóny iPhone a iPad, prináša niektoré kľúčové funkcie. Podporuje novú službu Apple News Plus, nové slúchadlá AirPods s hlasovou funkciou „Hey Siri“. iOS 12.2 zavádza aj podporu AirPlay a HomeKit pre iPhone/iPad prostredníctvom non-Apple televízorov a zariadení. Spoločnosť tak chce priniesť AirPlay 2 pre širokú škálu inteligentných televízorov.

Zdroj: cnet.comdigitaltrends.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Microsoft prekvapil publikum fotorealistickým hologramom (video)

22.07.2019 00:05

Demonštrácie HoloLens od spoločnosti Microsoft nebývajú veľmi pôsobivé, ale tá na podujatí Inspire bola výnimočná. Použitím kombinácie technológií na zachytávanie tela a hlasu, Azure AI a HoloLens Mic ...

Inovácie

Microsoft vám odteraz už automaticky nainštaluje najnovšiu aktualizáciu Windows 10

19.07.2019 00:10

Microsoft v týchto dňoch spustil automatizované aktualizácie Windows 10 pre tých používateľov, ktorí z rôznych dôvodov neaktualizovali svoj systém a používajú verziu, ktorej podpora sa blíži ku koncu. ...

Inovácie 2

Xiaomi Mi A3 má AMOLED displej, Snapdragon 665 a cenovku 250 eur

19.07.2019 00:00

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi predstavil svoj nový model Mi A3, čo je vlastne prerobený model Mi CC9e, ibaže s čistým Androidom One. Má 6,1-palcový displej AMOLED s rozlíšením 720 × 1560 px, čo zna ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá