Image
26.7.2019 0 Comments

Apple predstaví tri modely iPhone 11, obsahujúce čip A13 a nový Taptic Engine

Tak ako minulý rok Apple uviedol  iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR, aj teraz sa chystá ukázať tri nové modely „iPhone 11“. Všetky tri budú vybavené čipom Apple A13, interne označovaným kódovým menom jeho platformy Cebu. Podľa ľudí, ktorí už videli tieto zariadenia, budú všetky tri modely stále obsahovať port Lightning, hoci sa objavili špekulácie, že po vlaňajšej zmene na iPade Pro by sa aj telefóny mohli presunúť na USB-C.

Modely „iPhone 11“ sú známe ako D42 (iPhone 12,3), ktorý nahradí iPhone XS, D43 (iPhone 12,5), ktorý nahradí iPhone XS Max, a N104 (iPhone 12,1), ktorý bude náhradou za iPhone XR. D42 a D43 budú mať displej OLED Retina, zatiaľ čo N104 bude stále obsahovať Liquid Retina displej. Všetky tri telefóny budú mať rovnaké rozlíšenie obrazovky ako ich predchodcovia.

Tohtoročné modely budú vybavené aj novým Taptic Enginom. Nie je jasné, aké typy funkcií tento nový motor umožní, no možno bude zameraný na zlepšenie technológie Haptic Touch, pretože nové zariadenia nebudú využívať 3D Touch, ako ho poznáme dnes.

Funkcia 3D Touch debutovala v iPhone 6s, ale Apple ju nezahrnul do žiadneho modelu iPadu. iOS 13 prináša Haptic Touch, vyžadujúci si trochu dlhšie stlačenie, do všetkých zariadení vrátane iPadu a iPodu touch. Zmeny zavedené v systéme iOS 13 a zlepšenia hardvéru vykonané v tohtoročných zariadeniach by mali umožniť odstránenie 3D Touch bez toho, aby to spôsobilo nepríjemnosti používateľom, ktorí sú na túto funkciu zvyknutí.

Nové smartfóny nahrádzajúce modely iPhone XS budú mať na zadnej strane tri fotoaparáty. Širokouhlý fotoaparát ponúkne funkciu nazvanú Smart Frame, ktorá zachytáva oblasť okolo orámovanej časti na obrázkoch a videách, takže používateľ môže upraviť rámovanie alebo vykonávať automatické korekcie perspektívy a orezania v postprocese. Doplnkové informácie sa budú uchovávať po obmedzený čas a automaticky sa zlikvidujú z dôvodu ochrany osobných údajov.

Zlepší sa aj predný fotoaparát, pridaná bude podpora pre záznam slow motion videa rýchlosťou 120 snímok za sekundu.

Zdroj: 9to5mac.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

S Ferrari či Harley Davidson už len potichu. Radar má zakročiť proti príliš hlučným motorkám a autám

12.09.2019 00:10

Motorkári sa často zvyšovaním otáčok motora snažia pritiahnuť pozornosť okolia. Proti tejto nepríjemnej praktike chcú zakročiť obyvatelia parížskeho predmestia Villeneuve-le-Roi. Plánujú nasadiť vybav ...

Inovácie 3

Windows 10 asi čoskoro umožní telefonovať z počítača prostredníctvom smartfónu

11.09.2019 00:20

Aplikácia Váš telefón pre Windows 10 poskytovala možnosť ukladať obrázky z telefónu priamo do počítača, synchronizovať upozornenia, prezerať a odosielať správy MMS a ďalšie. Teraz ponúkne aj ďalšie zl ...

Inovácie 1

Výborne urobené deepfake video ukazuje, ako by postavu Nea v Matrixe zahral Will Smith

11.09.2019 00:15

Nové deepfake video na YouTube demonštruje, aké by to bolo, keby rolu protagonistu Nea vo filme Matrix z roku 1999 namiesto Keanu Reevesa dostal Will Smith. Mimochodom, tomuto hercovi bola hlavná úlo ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn