Image
5.6.2019 0 Comments

Apple plánuje ukončiť existenciu iTunes

Na svojej výročnej vývojárskej konferencii Apple potvrdil správy o tom, že rozdelí iTunes na tri samostatné aplikácie: Apple Music, Podcasts a Apple TV. Nie je to veľmi prekvapujúca novina.

Tieto samostatné aplikácie už dlhší čas existovali v iOS, obchod iTunes je rezervovaný pre desktopy. Navyše nabral už veľké množstvo funkcií, ktoré väčšina ľudí v živote nepoužila. Je to relikt z inej éry (debutoval v roku 2003, dva roky po prvom iPode), keď si ľudia kupovali všetku svoju hudbu a filmy na jednom mieste.

iTunes vyriešil v rozhodujúcom momente veľký problém v histórii hudby, a to hudobné pirátstvo. (Napster bol totiž vypnutý, ale ešte predtým sa mu podarilo vytvoriť prostredie, kde priemerný používateľ počítača považoval nelegálne zdieľanie súborov za normálne.) iTunes takmer dve desaťročia určoval spôsob, ako používatelia zariadení Apple počúvajú hudbu, sledujú filmy a televízne programy, počúvajú podcasty.

Apple vlastne vynašiel obchod s digitálnou hudbou, vytvoril konvergenciu hudby a technológie a všetkým ukázal, ako vyzerá toto prepojené hospodárstvo. No nie všetci to vnímali pozitívne. Jeden čas sa objavili legitímne obavy o to, že Apple chce usmerňovať hudobný vkus mimo akejkoľvek kontroly.

Mimochodom, tieto obavy boli teraz prenesené na Spotify, ktorého algoritmus začal bizarným spôsobom „kormidlovať“ populárnu hudbu. (Apple Music síce nie je neúspešný, ale jeho pokus o kúpu dostatočného množstva exkluzívnych albumov, aby mohol čeliť konkurencii, určite zlyhal.)

Zdroj: vox.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Číňania si budú musieť nechať naskenovať tvár, aby získali prístup na internet

15.10.2019 00:05

Od 1. decembra budú musieť čínski občania umožniť telekomunikačným operátorom naskenovať ich tváre pri registrácii na prístup na internet alebo na získanie nového telefónneho čísla. Nové pravidlo ozn ...

Lifestyle

Udržať si v práci pozornosť je stále náročnejšie. Toto sú odporúčania, ako sa s tým vyrovnať

11.10.2019 00:05

Asi to poznáte. Prídete ráno do práce, zapnete počítač a zrazu sa to na vás vyvalí: najnovší tweet, o ktorom každý hovorí, príspevky na Facebooku, virálne video na YouTube, SMS od člena rodiny. Až sa ...

Lifestyle

Pestovanie byliniek a drobnej zeleniny priamo v kuchyni

23.09.2019 00:10

Výrobcovia domácich spotrebičov sa jednak snažia reagovať na dopyt a integrovať do nových modelov funkcie, ktoré ľudia požadujú, alebo proaktívne ponúknu produkty o ktorých zákazníci možno ani netušia ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019