Image
5.6.2019 0 Comments

Apple plánuje ukončiť existenciu iTunes

Na svojej výročnej vývojárskej konferencii Apple potvrdil správy o tom, že rozdelí iTunes na tri samostatné aplikácie: Apple Music, Podcasts a Apple TV. Nie je to veľmi prekvapujúca novina.

Tieto samostatné aplikácie už dlhší čas existovali v iOS, obchod iTunes je rezervovaný pre desktopy. Navyše nabral už veľké množstvo funkcií, ktoré väčšina ľudí v živote nepoužila. Je to relikt z inej éry (debutoval v roku 2003, dva roky po prvom iPode), keď si ľudia kupovali všetku svoju hudbu a filmy na jednom mieste.

iTunes vyriešil v rozhodujúcom momente veľký problém v histórii hudby, a to hudobné pirátstvo. (Napster bol totiž vypnutý, ale ešte predtým sa mu podarilo vytvoriť prostredie, kde priemerný používateľ počítača považoval nelegálne zdieľanie súborov za normálne.) iTunes takmer dve desaťročia určoval spôsob, ako používatelia zariadení Apple počúvajú hudbu, sledujú filmy a televízne programy, počúvajú podcasty.

Apple vlastne vynašiel obchod s digitálnou hudbou, vytvoril konvergenciu hudby a technológie a všetkým ukázal, ako vyzerá toto prepojené hospodárstvo. No nie všetci to vnímali pozitívne. Jeden čas sa objavili legitímne obavy o to, že Apple chce usmerňovať hudobný vkus mimo akejkoľvek kontroly.

Mimochodom, tieto obavy boli teraz prenesené na Spotify, ktorého algoritmus začal bizarným spôsobom „kormidlovať“ populárnu hudbu. (Apple Music síce nie je neúspešný, ale jeho pokus o kúpu dostatočného množstva exkluzívnych albumov, aby mohol čeliť konkurencii, určite zlyhal.)

Zdroj: vox.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Aplikácia COrvus na ovládanie smartfónu s Androidom pre nevidiacich

09.08.2019 00:10

Na Slovensku je v Únii nevidiacich a slabozrakých registrovaných vyše 4-tisíc ľudí, ktorí denne zápasia s búraním bariér. S neustálym vývojom nových technológií sa im okolitý svet na jednej strane ako ...

Lifestyle

PayPal spúšťa službu spoločných peňažných fondov Money Pools

08.08.2019 00:05

Po uvedení bezplatnej platobnej služby Peer-to-Peer, umožňujúcej ľahšie vyžiadať, poslať a prijať peniaze, spúšťa PayPal zadarmo novú službu Money Pools. Tá slúži na vytváranie spoločných finančných z ...

Lifestyle

Ako pripraviť deti na povolania budúcnosti

31.07.2019 00:05

V správe World Economic Forum sa uvádza, že 65% detí nastupujúcich do základných škôl v roku 2017 bude mať pracovné miesta, ktoré ešte neexistujú a na ktoré ich vzdelávanie nedokáže pripraviť. Vzdelá ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá