Image
5.6.2019 0 Comments

Apple plánuje ukončiť existenciu iTunes

Na svojej výročnej vývojárskej konferencii Apple potvrdil správy o tom, že rozdelí iTunes na tri samostatné aplikácie: Apple Music, Podcasts a Apple TV. Nie je to veľmi prekvapujúca novina.

Tieto samostatné aplikácie už dlhší čas existovali v iOS, obchod iTunes je rezervovaný pre desktopy. Navyše nabral už veľké množstvo funkcií, ktoré väčšina ľudí v živote nepoužila. Je to relikt z inej éry (debutoval v roku 2003, dva roky po prvom iPode), keď si ľudia kupovali všetku svoju hudbu a filmy na jednom mieste.

iTunes vyriešil v rozhodujúcom momente veľký problém v histórii hudby, a to hudobné pirátstvo. (Napster bol totiž vypnutý, ale ešte predtým sa mu podarilo vytvoriť prostredie, kde priemerný používateľ počítača považoval nelegálne zdieľanie súborov za normálne.) iTunes takmer dve desaťročia určoval spôsob, ako používatelia zariadení Apple počúvajú hudbu, sledujú filmy a televízne programy, počúvajú podcasty.

Apple vlastne vynašiel obchod s digitálnou hudbou, vytvoril konvergenciu hudby a technológie a všetkým ukázal, ako vyzerá toto prepojené hospodárstvo. No nie všetci to vnímali pozitívne. Jeden čas sa objavili legitímne obavy o to, že Apple chce usmerňovať hudobný vkus mimo akejkoľvek kontroly.

Mimochodom, tieto obavy boli teraz prenesené na Spotify, ktorého algoritmus začal bizarným spôsobom „kormidlovať“ populárnu hudbu. (Apple Music síce nie je neúspešný, ale jeho pokus o kúpu dostatočného množstva exkluzívnych albumov, aby mohol čeliť konkurencii, určite zlyhal.)

Zdroj: vox.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Uber predstavil nové samojazdiace auto a ohlásil prvé testy donášky jedla dronmi

14.06.2019 00:00

V druhý a zároveň posledný deň tretieho ročníka Elevate Summitu prezentoval Uber ako spolupracuje s predstaviteľmi vlád a priemyslu na vybudovaní prvej leteckej siete spolujazdy na svete s bezpečným ...

Lifestyle

Robotický nábytok IKEA umožní vytvoriť vysnívaný domov aj v malom bytíku

07.06.2019 00:15

Môže to znieť ako pohľad do technologickej budúcnosti, ale v skutočnosti je to najnovšia ponuka firmy IKEA: robotický nábytok. Švédsky nábytkársky gigant oznámil, že v roku 2020 chce uviesť (najprv v  ...

Lifestyle

Najslabší, máte padáka! Uber sa chce zbaviť cestujúcich s najnižším hodnotením

05.06.2019 00:00

Vodiči, jazdiaci pre Uber, majú po skončení jazdy možnosť v mobilnej aplikácii hodnotiť svojho pasažiera. Až doteraz však táto spätná väzba nemala prakticky žiaden výstup, takže nepríjemní, hrubí či i ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button