Image
5.6.2019 0 Comments

Apple plánuje ukončiť existenciu iTunes

Na svojej výročnej vývojárskej konferencii Apple potvrdil správy o tom, že rozdelí iTunes na tri samostatné aplikácie: Apple Music, Podcasts a Apple TV. Nie je to veľmi prekvapujúca novina.

Tieto samostatné aplikácie už dlhší čas existovali v iOS, obchod iTunes je rezervovaný pre desktopy. Navyše nabral už veľké množstvo funkcií, ktoré väčšina ľudí v živote nepoužila. Je to relikt z inej éry (debutoval v roku 2003, dva roky po prvom iPode), keď si ľudia kupovali všetku svoju hudbu a filmy na jednom mieste.

iTunes vyriešil v rozhodujúcom momente veľký problém v histórii hudby, a to hudobné pirátstvo. (Napster bol totiž vypnutý, ale ešte predtým sa mu podarilo vytvoriť prostredie, kde priemerný používateľ počítača považoval nelegálne zdieľanie súborov za normálne.) iTunes takmer dve desaťročia určoval spôsob, ako používatelia zariadení Apple počúvajú hudbu, sledujú filmy a televízne programy, počúvajú podcasty.

Apple vlastne vynašiel obchod s digitálnou hudbou, vytvoril konvergenciu hudby a technológie a všetkým ukázal, ako vyzerá toto prepojené hospodárstvo. No nie všetci to vnímali pozitívne. Jeden čas sa objavili legitímne obavy o to, že Apple chce usmerňovať hudobný vkus mimo akejkoľvek kontroly.

Mimochodom, tieto obavy boli teraz prenesené na Spotify, ktorého algoritmus začal bizarným spôsobom „kormidlovať“ populárnu hudbu. (Apple Music síce nie je neúspešný, ale jeho pokus o kúpu dostatočného množstva exkluzívnych albumov, aby mohol čeliť konkurencii, určite zlyhal.)

Zdroj: vox.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Respiračná maska, v ktorej dokážete odomknúť svoj smartfón

20.02.2020 00:05

Dizajnérska spoločnosť Resting Risk Face sídliaca v San Franciscu vyrába respiračné masky, na ktorých je vytlačená tvár nositeľa. To znamená, že ak budete nosiť takúto masku, budete môcť odomknúť svoj ...

Lifestyle

AURA: Fitnes náramok, ktorý sleduje úroveň hydratácie a tukovú a svalovú hmotnosť

18.02.2020 00:15

Fitnes zariadenia ako Apple Watch či Fitbit zmenili spôsob, ako cvičíme a dosahujeme naše ciele v oblasti fitnes. No počítanie prejdených krokov a spálených kalórií je len jeden aspekt merania zdravéh ...

Lifestyle

Takto budeme možno lietať v budúcnosti. Airbus predstavil model Maveric

12.02.2020 00:15

Európsky výrobca lietadiel Airbus od minulého roka testuje model lietadla novej koncepcie s kódovým názvom Maveric. Dizajn lietadla je navrhnutý tak, aby znížil spotrebu paliva, a teda aj emisie uhlík ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá