Image
26.6.2019 2 Comments

Apple pay oficiálne na Slovensku

Zdá sa vám, že Apple zaostával v bezkontaktných platbách smartfónom a hodinkami za Google pay? Od dnes to už nie je pravda. Streda 26. júna sa na Slovensku stane dňom platenia smartfónmi a hodinkami pre oba najväčšie operačné systémy. Ku Google pay, ktoré sa stalo skutočnosťou ešte na jar minulého roku, sa konečne pridáva tiež Apple. Všetky okolité krajiny už majú možnosť platiť týmto spôsobom, takže je najvyšší čas spustiť túto službu aj na Slovensku.

Ktoré banky sa pridajú?

Uhrádzať nákupy a iné platby sa bude dať prostredníctvom iPhonu na každom bezkontaktnom termináli, ale tiež v e-shopoch rovnako, ako bezkontaktnou platobnou kartou. Výhodou tohto spôsobu platenia je to, že Apple pay predstavuje virtuálnu kartu, ktorú na rozdiel od normálnej platobnej karte nemožno ukradnúť (kým zlodej neukradne iPhone). Na autorizáciu sa tak, pri každej platbe overujú biometrické funkcie pomocou Touch ID alebo Face ID na novších modelov.

Funguje to tak, že si stačí otvoriť v iPhone aplikáciu Peňaženka (Wallet) a v pravom hornom rohu treba stlačiť čiernu ikonu +. Potom sa musí nasnímať fotoaparátom platobná karta alebo sa údaje do Peňaženky zadajú ručne. Nasnímaná fotografia sa uloží iba v iPhone, nikam sa neposiela, ani sa nikde inde neukladá. Po overení údajov vo Peňaženke, vydavateľská banka overí aj platobnú kartu. A s týmto súhlasom sa už dá veselo platiť. Bezpečnosť tejto operácie vždy zaručuje ešte istiaca SMS. 

Novú službu by mala poskytovať  mBank, J&T Banka a 365 banka. Samozrejme, aj veľké bankové domy, ako sú Tatra banka a Slovenská sporiteľňa. O ČSOB, Poštová banka,  a UniCredit Bank sa hovorí, že sa pripoja v druhom kole.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

IT GALA 2019: Odovzdávanie technologických „Oskarov“ už čoskoro

13.09.2019 14:42

Bratislava, pondelok 16. septembra 2019 – Tradícia udeľovania prestížnych cien IT firma roka, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka pokračuje už devätnásty rok. Tento rok bude po prvýkrát vyhlásen ...

Technológie

Armádna technológia ATLAS je ďalším krokom k autonómnym zbraniam ala Terminator

13.09.2019 00:10

Na autonómnu technológiu vo vojenskom priemysle existujú dva rôzne názory. Jedna skupina hovorí, že pokusy o vytvorenie „virtuálneho člena posádky“, ktorý by nahradil ľudí v tankoch a pozemných vozidl ...

Technológie

Závažné rozhodnutia AI by mali byť preverované. Buducnosť patrí auditovateľnej AI

13.09.2019 00:05

Systémy s umelou inteligenciou dnes rozhodujú o pôžičkách, lekárskych diagnózach či prepustení na kauciu. No sú to nepriehľadné systémy, navyše náchylné na zaujatosť. Z technických aj obchodných dôvod ...

q

2 Comments

 1. Tatrabanka nejde reakcia na: Apple pay oficiálne na Slovensku
  26.6.2019 08:06
  Pridat standardnu Visa debetnu bussiness kartu Tatrabanky nie je mozne - nie je podporovana. A to si uctuju najviac za sluzby. pri mBanke nie je problem, vsetko funguje aj so standardnymi debetnymi kartami.
  Reagovať
  • RE: Tatrabanka nejde reakcia na: Tatrabanka nejde
   26.6.2019 10:06
   My sme dostali ubezpečenie od Visa, že službu Apple Pay na Slovensku môžu využívať držitelia kariet Visa, vydaných bankami Slovenská sporiteľna, Tatra banka, mBank a Revolt.
   Len nešpecifikovali, ktoré druhy kariet bude aplikácia akceptovať.

   Reagovať

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019