Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Apple možno bude vyrábať aj čierne MacBooky

1

Apple zatiaľ nikdy neuviedol matný čierny variant svojich produktov, či už je to MacBook, iPhone, iPad, alebo Apple Watch. Nový patent podaný spoločnosťou však ukazuje, že sa touto myšlienkou vážne zaoberá. V základnej časti patentu Apple opisuje, ako môžu mať rôzne zariadenia eloxovaný povrch najrozličnejších farieb.

Spomína sa tu, že dosiahnutie skutočnej čiernej farby je mimoriadne ťažké a vyžaduje si technológiu, ktorá dokáže absorbovať svetlo namiesto jeho odrážania. Apple je presvedčený, že to možno dosiahnuť infúziou častíc čiernej farby s matným povrchom a s nízkym leskom, ktoré by zachytili takmer všetko svetlo, ktoré dopadá na povrch.

Leptaný eloxovaný povrch krytov je teda schopný absorbovať takmer všetko viditeľné svetlo dopadajúce naň, píše sa v patente. Navyše viditeľné svetlo, ktoré nie je absorbované, je difúzne rozptýlené. Okrem toho eloxovaná povrchová úprava zbaví kryt zariadenia aj nepríjemných škvŕn od odtlačkov prstov. Je to veľmi dobrá správa, ak sa Apple rozhodne vyrábať svoje ďalšie zariadenia, ako napríklad iPhone, iPad a Apple Watch, aj v čiernej farbe.

Zdroj: sea.mashable.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

pecka, kúpim tri reakcia na: Apple možno bude vyrábať aj čierne MacBooky

14.12.2020 12:12
ja kúpim tri čierne apple produkty pre všetkých členov domácnosti, v čiernej sa mi to viac páči - len tak ďalej apple
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať