Apple má nový patent. iPhone vás odnaviguje k zaparkovanému autu aj bez GPS.

Technológie
0

apple_navigacia_278.png Ak často zabúdate, kam ste zaparkovali auto, potom si možno zaobstaráte niektorú z budúcich generácií iPhonu. Apple si totiž nechal patentovať novú funkciu, ktorá je zameraná na riešenie tohto problému.

V popise dvoch nových patentov „Automatic identification of vehicle location" a „Vehicle location in weak location signal scenarios" Apple vysvetľuje, že telefón využije všetky dostupné technológie a senzory na vytvorenie spätnej trasy k autu. V praxi by to malo fungovať tak, že funkcia sa aktivuje keď vypnete motor, resp. vystúpite z auta. V tom momente začne telefón zaznamenávať vašu polohu a pohyb. Keď sa budete vracať k autu a nebudete ho vedieť nájsť, iPhone použije uložené dáta, aby vás nasmeroval.

Funkcia je zaujímavá najmä tým, že nevyužíva GPS senzory a polohu neurčuje ani na základe vysielača mobilného signálu. Namiesto toho využíva zabudované senzory, ako je akcelerometer. Zatiaľ nie je známe, kedy Apple funkciu predstaví a či bude integrovaná aj v systéme CarPlay.

Zdroj: venturebeat.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať