Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Apple má nový lacnejší iPad s podporou dotykovej ceruzky. Chce ním nahradiť zastarané školské tabule

Technológie
3

Apple na podujatí v Chicagu oznámil uvedenie nového iPadu. Tablet, určený najmä do školských tried, vyzerá skoro na nerozoznanie od štandardnej 9,7 palcovej verzie, no táto novinka podporuje aj elektronickú ceruzku Apple Pencil, s rovnakou citlivosťou na tlak a rovnakým sklonom, ako má iPad Pro.

Je vybavený procesorom A10, displejom Retina, 32 GB úložiskom a váži menej než 500 gramov.

Batéria by mala pri bežnom používaní vydržať 10 hodín. Ak by ste chceli prejsť zo staršej verzie iPadu (okrem iPadu Pro), určite zaznamenáte výrazné zlepšenie výkonu (o 40% rýchlejšiu CPU a o 50%  lepšiu grafiku ako predchodca).

Apple uviedol tiež nové verzie aplikácií Pages, Numbers a Keynote s podporou Apple Pencil. Aplikácie dostali vylepšenia, ako napr. Smart Annotation, umožňujúce učiteľom pridať poznámky priamo počas výučby. Študenti budú mať prístup aj k úložisku iCloud zväčšenému z 5 GB až na 200 GB.

Ani Apple ceruzka, ani adaptér pre HDMI alebo USB kábel nie sú súčasťou balenia. 

Základná cena za 32 GB WiFi model sa pohybuje na úrovni 349 EUR, pri 128 GB je cena 439 EUR.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple iPad smart Cloud dáta vzdelavanie aplikácia

3 komentáre

EDU verzia reakcia na: Apple má nový lacnejší iPad s podporou dotykovej ceruzky. Che ním nahradiť zastarané školské tabule

4.4.2018 19:04
Nový iPad je primárne orientovaný na študentov a verzia EDU má lepšiu cenu. U nás stále môžu študenti využiť zľavu s ISIC kartou. Tá sa však vzťahuje iba na iPad a Apple pencil, ktorý vidieť v každej reklame s novým iPadom, si musí študent kúpiť za plnú cenu. Čo je škoda, lebo takto ten krok k študentskej kreativite akosi pokryvkáva :)
Reagovať

Cena reakcia na: Apple má nový lacnejší iPad s podporou dotykovej ceruzky. Che ním nahradiť zastarané školské tabule

4.4.2018 17:04
Tá cena je fakt výhra. Kebyže 250 eur, tak nepoviem ani slovo.
Reagovať

pc_hnoj - "váži menej než 500 gramov" reakcia na: Apple má nový lacnejší iPad s podporou dotykovej ceruzky. Che ním nahradiť zastarané školské tabule

4.4.2018 12:04
čo za hnojarina informácia?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať