Image
12.9.2017 0 Comments

Apple predstavil nový iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X a novú generáciu hodiniek a TV

Apple dnes otvoril zatiaľ najväčšiu prezentáciu v novom divadle Steva Jobsa v Silicon Valley. Predstavené boli viaceré viac-menej očakávané novinky.

Apple Watch Series 3

Apple predstavil nové hodinky Apple Watch Series 3 so zabudovaným modulom na telefonovanie, pričom sa rozmery nezväčšili. Anténu integroval do displeja, čím ušetril miesto. Fungujú vďaka elektronickej SIM karte. Prišli takisto s novým dizajnom náramkov. Watch Series 3 so zabudovaným modulom na telefonovanie budú stáť 399 dolárov a bez neho 329 dolárov.

Apple TV 4K

Ďalšia novinka je Apple TV 4K s podporou HDR. Poháňa ho dvakrát rýchlejší procesor A10X a 4× rýchlejší grafický čip za tú istú cenu ako HD verziu Apple TV. Pre športových fanúšikov prinášajú hodinky Live Sports. Novinkou je aj hranie hier. Zahrať si budete môcť s inými ľuďmi naraz pomocou ovládača a jedného prsta.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Apple predstavil najočakávanejší smartfón na svete: iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Prichádza v troch farbách: striebornej, vesmírnej sivej a v zlatej. Zadná strana zmenila povrch a je zo skla. Disponuje novými stereoreproduktormi. Poháňa ho najnovší procesor A11 Bionic s novým GPU od Apple. Nový 12 Mpx senzor má lepšie farby, hlbšie pixely s optickou stabilizáciou a nový profil Portrait. Pýši sa najkvalitnejším videom. iPhone 8 a iPhone 8 Plus dokáže nahrávať ako jediný v 4K so 60 sn/s. Kamery sú kalibrované pre Augmented Reality. Zmenili tak hranie hier. Ide o rozšírenú realitu pomocou kamery, ktorá v reálnom čase pridáva hru cez obrazovku napríklad na váš stôl. Do nových zariadení pridal Apple dlho očakávané bezdrôtové nabíjanie.Prichádza na trh v troch farbách: sivá, strieborná a zlatá, a to v dvoch konfiguráciách - so 64 GB pamäťou alebo 254 GB. iPhone 8 dostane cenovku 699 dolárov a iPhone 8 Plus 799 dolárov.

 iPhone X

Prekvapenie večera prišlo v podobe iPhonu X. Novinkou je displej Super Retina s uhlopriečkou 5,8“, a ako sme všetci očakávali, pokryl celú prednú stranu. Keďže v Apple neprišli na to, ako integrovať Apple ID do displeja, iPhone prebudíte ťuknutím na displej alebo vytiahnutím z vrecka. Odomykanie je riešené novinkou nazývanou Face ID. Nový iPhone X teda odomknete jedine svojou tvárou pomocou infračervenej kamery, ktorá je ukrytá vo vrchnej lište spolu s ostatnými senzormi. Funguje presne ako Touch ID aj s inými aplikáciami alebo pri platení pomocou Apple Pay. Novinkou sú aj Emoji, ktoré kontrolujete pomocou Face ID. Tlačidlo, na ktoré ste zvyknutí, Apple nahradil gestami. Aplikáciu zatvoríte potiahnutím prsta zospodu displeja a do multitastingu sa dostanete týmto gestom, ale musíte prst podržať a potiahnuť smerom doprava. Dizajnovo sa zmenila aj poloha duálnej kamery, ktorá je otočená vertikálne. Disponuje duálnou optickou stabilizáciou a takisto ako iPhone 8 Plus 12 Mpx snímačmi. Podľa Applu má iPhone X vydržať o dve hodiny viac ako iPhone 7. Takisto disponuje bezdrôtovým nabíjaním. Predstavená bola aj nová podložka na nabíjanie AirPower. Táto nabíjacia podložka je určená pre nové iPhony spolu s Watch Series 3 a Apple AirPods. iPhone X prichádza v dvoch konfiguráciách - so 64 GB a 256 GB pamäťou a cena sa začína od 999 dolárov. Dočkáme sa ho 3. novembra.

Viac obrázkov nájdete v galérii.

Zobrazit Galériu
Autor: Adam Lukáč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

HAMA_06

Najnovšie videáPC forum button