Image
12.9.2017 0 Comments

Apple predstavil nový iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X a novú generáciu hodiniek a TV

Apple dnes otvoril zatiaľ najväčšiu prezentáciu v novom divadle Steva Jobsa v Silicon Valley. Predstavené boli viaceré viac-menej očakávané novinky.

Apple Watch Series 3

Apple predstavil nové hodinky Apple Watch Series 3 so zabudovaným modulom na telefonovanie, pričom sa rozmery nezväčšili. Anténu integroval do displeja, čím ušetril miesto. Fungujú vďaka elektronickej SIM karte. Prišli takisto s novým dizajnom náramkov. Watch Series 3 so zabudovaným modulom na telefonovanie budú stáť 399 dolárov a bez neho 329 dolárov.

Apple TV 4K

Ďalšia novinka je Apple TV 4K s podporou HDR. Poháňa ho dvakrát rýchlejší procesor A10X a 4× rýchlejší grafický čip za tú istú cenu ako HD verziu Apple TV. Pre športových fanúšikov prinášajú hodinky Live Sports. Novinkou je aj hranie hier. Zahrať si budete môcť s inými ľuďmi naraz pomocou ovládača a jedného prsta.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Apple predstavil najočakávanejší smartfón na svete: iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Prichádza v troch farbách: striebornej, vesmírnej sivej a v zlatej. Zadná strana zmenila povrch a je zo skla. Disponuje novými stereoreproduktormi. Poháňa ho najnovší procesor A11 Bionic s novým GPU od Apple. Nový 12 Mpx senzor má lepšie farby, hlbšie pixely s optickou stabilizáciou a nový profil Portrait. Pýši sa najkvalitnejším videom. iPhone 8 a iPhone 8 Plus dokáže nahrávať ako jediný v 4K so 60 sn/s. Kamery sú kalibrované pre Augmented Reality. Zmenili tak hranie hier. Ide o rozšírenú realitu pomocou kamery, ktorá v reálnom čase pridáva hru cez obrazovku napríklad na váš stôl. Do nových zariadení pridal Apple dlho očakávané bezdrôtové nabíjanie.Prichádza na trh v troch farbách: sivá, strieborná a zlatá, a to v dvoch konfiguráciách - so 64 GB pamäťou alebo 254 GB. iPhone 8 dostane cenovku 699 dolárov a iPhone 8 Plus 799 dolárov.

 iPhone X

Prekvapenie večera prišlo v podobe iPhonu X. Novinkou je displej Super Retina s uhlopriečkou 5,8“, a ako sme všetci očakávali, pokryl celú prednú stranu. Keďže v Apple neprišli na to, ako integrovať Apple ID do displeja, iPhone prebudíte ťuknutím na displej alebo vytiahnutím z vrecka. Odomykanie je riešené novinkou nazývanou Face ID. Nový iPhone X teda odomknete jedine svojou tvárou pomocou infračervenej kamery, ktorá je ukrytá vo vrchnej lište spolu s ostatnými senzormi. Funguje presne ako Touch ID aj s inými aplikáciami alebo pri platení pomocou Apple Pay. Novinkou sú aj Emoji, ktoré kontrolujete pomocou Face ID. Tlačidlo, na ktoré ste zvyknutí, Apple nahradil gestami. Aplikáciu zatvoríte potiahnutím prsta zospodu displeja a do multitastingu sa dostanete týmto gestom, ale musíte prst podržať a potiahnuť smerom doprava. Dizajnovo sa zmenila aj poloha duálnej kamery, ktorá je otočená vertikálne. Disponuje duálnou optickou stabilizáciou a takisto ako iPhone 8 Plus 12 Mpx snímačmi. Podľa Applu má iPhone X vydržať o dve hodiny viac ako iPhone 7. Takisto disponuje bezdrôtovým nabíjaním. Predstavená bola aj nová podložka na nabíjanie AirPower. Táto nabíjacia podložka je určená pre nové iPhony spolu s Watch Series 3 a Apple AirPods. iPhone X prichádza v dvoch konfiguráciách - so 64 GB a 256 GB pamäťou a cena sa začína od 999 dolárov. Dočkáme sa ho 3. novembra.

Viac obrázkov nájdete v galérii.

Zobrazit Galériu
Autor: Adam Lukáč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá