Image
6.9.2019 0 Comments

Apple chce údajne na jeseň predstaviť niečo naozaj inovatívne

Jeseň je už tradične spojená s uvedením nových produktov značky Apple. Už čoskoro budú predstavené najnovšie telefóny iPhone, nový iPad, ako aj nová verzia systému iOS. No podľa správy webu MacRumors by sme sa mali dočkať aj ohlásenia projektu okuliarov s rozšírenou realitou (AR).

Tim Cook už neraz vyhlásil, že rozšírená realita je jeden z najdôležitejších cieľov, ktoré chce Apple dosiahnuť. Bola pridaná už do hier, Máp v systéme iOS 13 i do aplikácií tretích strán využívajúcich technológiu Apple AR Kit. Ale okuliare? Nezdá sa, že by ľudia mali o ne veľký záujem. Okuliare Google Glass síce stále existujú, ale nemôžete si ich kúpiť. Veď za 1500 dolárov by ich aj tak nikto nekupoval.

No ak niekto nájde spôsob, ako robiť AR okuliare správne, bude to Apple. Táto spoločnosť vie, ako vyrobiť hardvér. Google s tým toľko skúseností nemá, zameriava sa skôr na vývoj technológie.Určite bude zaujímavé zistiť, aký výpočtový výkon môže Apple dostať do okuliarov. Podľa zvestí uverejnených na webe 9to5Mac by mohol ísť podobnou cestou ako pri Apple Watch, kde sa väčšina výpočtového výkonu nachádza v iPhone.

Google teraz ponúka svoje okuliare len podnikovým zákazníkom. Apple však skutočne vie, ako vytvoriť dopyt medzi spotrebiteľmi. V mnohých ohľadoch sú AR okuliare naozaj vynikajúca príležitosť. Trh so smartfónmi je už prevažne nasýtený, posledné aktualizácie v tejto oblasti neboli práve revolučné. Väčšina odborníkov sa domnieva, že 5G sa v produktoch Apple neobjaví skôr ako o rok, čo znamená, že spoločnosť by mohla využiť ten čas a vytasiť niečo nečakané. Vydanie produktu, ktorý ešte nikto nevidel, by bolo absolútne víťazstvo.

Navyše rozšírená realita je naozaj prínosná pre náš bežný život. Na rozdiel od virtuálnej reality, kde sú používatelia prenesení do úplne umelej reprezentácie sveta, rozšírená realita slúži na doplnenie informácií o skutočnom svete okolo nás. Zariadenie poskytujúce okamžitú vizuálnu spätnú väzbu je oveľa lepší spôsob, ako keď musíte vytiahnuť svoj telefón a otvoriť aplikáciu.

O okuliaroch Applu v tomto okamihu nie je známych veľa detailov – okrem toho, že sa na ne odkazuje v systéme iOS 13, čo znamená, že by tu mohli byť už na jeseň. No nech je to akokoľvek, je čoraz jasnejšie, že rozšírená realita sa čoskoro stane pre Apple skutočnosťou.

Zdroj: inc.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

VIDEO: Robot LEMUR dokáže loziť aj po strmých skalách a ladovcoch

18.10.2019 00:20

Lezúci robot vyvíjaný v Jet Propulsion Laboratory patriacom NASA sa volá LEMUR (Limbed Excursion Mechanical Utility Robot) a má štyri končatiny, 16 prstov a stovky drobných háčikov. Je navrhnutý tak, ...

Inovácie

Pixel 4 so zabudovaným radarom umožňuje odomknúť smartfón pomocou tváre rýchlo, bezpečne a pri akomkoľvek uhle

18.10.2019 00:10

Používanie tváre na odomknutie smartfónu je v systéme Android k dispozícii už dávno a mnohí ho používajú ako rýchlejšiu alternatívu namiesto zadávania PIN kódu alebo hesla. Pri správnom osvetlení môž ...

Inovácie

Razer predstavil prvú optickú klávesnicu pre notebook na svete

16.10.2019 00:10

V týchto dňoch Razer uviedol na trh novú iteráciu svojho herného notebooku Blade 15 Advanced s niekoľkými zlepšeniami. Najvýraznejší rozdiel oproti predchodcovi vydanému začiatkom tohto roka je nová ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019