Apple bude konkurovať Tesle s vlastným elektromobilom. Kapitálu má na to viac ako dosť

0

apple_elektromobil_232.jpg Apple v tajnosti pripravuje svoje prvé auto. Vývoj má na starosti tím, zložený z približne 200 expertov, ktorý spoločnosť vybudovala počas posledných mesiacov. Medzi novými zamestnancami nechýbajú experti na robotiku a batérie.

Vývoj automobilu obvykle trvá 5 až 7 rokov. Apple sa však bude snažiť uviesť svoj elektromobil na trh čo najskôr. Tesla aj General Motors plánujú predstaviť nové vozidlá s cenou pod 40 tisíc dolárov a výdržou viac ako 320 km na jedno nabitie už o 2 roky. S prihliadnutím na štandardnú dobu výroby nového auta by sme sa však Apple elektromobilu mali dočkať niekedy v rokoch 2020 až 2022.

Na druhej strane, aj vstup do segmentu elektromobilov bude kopírovať firemnú filozofiu. Apple nevyrobil prvý hudobný prehrávač ani smartfón, avšak svojimi produktami spôsobil revolúciu.

Apple má potrebné prostriedky, aby zainvestoval do nových a revolučných technológií. Spoločnosť zarobila počas minulého kvartálu 18 miliárd dolárov a momentálne disponuje kapitálom vo výške 178 miliárd.

Zdroj: biznews.com

 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať